Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana táppal kapcsolatban...

Acana táppal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

eddig Happy-Dog tápot kapott a kutyám, most próbaképpen vettem Acana tápot. Olvastam több hozzászólást is fórumokon (talán itt is), hogy hasmenést, híg székletet okoz az Acana.

A 7 hónapos kutyám nagyon szereti, de sajnos olyan hígat ürít tőle, hogy alig lehet felzacskózni a fűről. >-(

Pár napig keverve adtam a régi táppal, és mégis.

Olyanok tanácsát kértem, akik ugyanígy jártak. Mit lehet adni mellé vagy belekeverve ami fogná a székletét? Vagy beáll majd magától ? köszönöm előre is !


2010. aug. 16. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

túl hirtelen kapta az Acanát.

az enyém is átesett ezen. Már-már hurutos bélgyulladása volt.

Bolus adstringenst kapott,bélflóravédő CaniKurt, Hills I/D gyógytápot... szurikat, gyógyszereket, szóval mindent...


Ennek ellenére mégis hasmenése volt.

És egyszer csak elmúlt, úgy tűnik magától. Lehet, hogy a csirke váltotta ki, nem tudom.

Időközben átálltunk az Acana Bárány&Almára... ennek vmivel alacsonyabb a fehérje tartalma.

Tökéletes a széklete.


Most már bátran keverem Orijen Reddel, aminek ugye magasabb a hústartalma, és nem tartalmaz gabonát. Semmi gondot nem okoz, sőt.


Szóval nyugalom.

Egyébként ha híg a széklete, főtt rizzsel keverd a kajáját.

2010. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először keverve kell neki adni, úgy 3-4 napig, aztán egyre keverebbet a régiből és egyre többet az újból. Az én kutyámnak 2 napig volt hasmenése, mi dog chowról váltottunk acanára, azóta látványosan sokkal szebb a kutyám, szépet kakil, minden rendben vele.
2010. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:

Minden tápváltás okozhat hasmenést. Az Acana sokkal erősebb, mint a Happy Dog.

Adj neki Bolus Astringenst (nem tudom mekkora a kutyusod, én a 20 kilósnak 1 tablettát szoktam adni). Gyógyszertárban vény nélkül kapható. Máskor is hatásos, oltás után is elő szokott fordulni egy kis hasmenés.

2010. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!