Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tetszenek az embereknek...

Miért tetszenek az embereknek a bulldog, mopsz és hasonló féle túltenyésztett, életképtelen kutyák?

Figyelt kérdés
Valahogy én nem tudom egyikre sem még jó indulattal sem mondani, hogy aranyos, mindegyik gnóm, nyomott, csúnya fejjel stb. Én inkább sajnálom őket, hogy az emberek mit csináltak velük. Az egyik megfullad a nyálától, a másik nem kap levegőt alapból se, persze ember nélkül rögtön el is pusztulnának. De miért ilyen népszerűek ezek a kutyák?
2021. febr. 11. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Saját élvezetre tartják őket a nőneműek szerintem. Persze most le leszek pontozva.
2021. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet, mert az utcán eddig szinta csak fiatal nőknél láttam ilyen kutyát, meg néha öregasszonyoknál.
2021. febr. 11. 20:43
 3/15 A kérdező kommentje:
szinte*
2021. febr. 11. 20:43
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Az amerikai bulldog es amerikai stafford gyonyoru. A staffi eletkepes orral van kitalalva.

Gyonyoru,ahogy gyurodik a fejuk es mindnek egyedi a gyurodes. Olyan,mint az ujjlenyomat. Ahogy figyel,rancolja a fejet.

2021. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az amerikai meg a staffi szerintem is viszonylag normálisan néz ki, én most inkább ezekre a kisméretű gnóm kutyákra gondolok
2021. febr. 11. 20:45
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, de engem elszomorítanak ezek a trendek. Egyáltalán nem szabadna támogatni a túltenyésztést, meg az egészségtelen fajták tenyésztését úgy általában.


Macskáknál is ez van. Most a szocmédián mindenki nyáladzik a járni meg ugrani képtelen nyomorék munchkin macskákon meg hasonlókon, csak mert milyen cukik, és hozzák a lájkokat instán meg youtube-on.


Szerintem ez etikátlan és súrolja erősen az animal abuse-t.

2021. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
A mopsz remek jellemű kutya, kicsi a mozgásigénye és messze nem annyira problémás egészségügyileg mint az sokan terjesztik.
2021. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Kicsi mozgásigény miatt terjesztik? Persze nem is tud menni szegény kuty a görbe lábain.
2021. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Még 100 évvel ezelőtt volt A kutyamagazinban erről egy cikk. Akkor arra jutott a cikk szerzője, hogy a szemek távolsága és a szem-arc aránya, illetve a lapos pofi az emberek egy részét a csecsemők arcára emlékezteti.

Sajnos lehivatkozni most nem tudom, mert nincsenek nálam a régi újságjaim, de kb erről szólt a cikk.

2021. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
A kismeretu gnom kutyak nekemse tetszenek. Eletkeptelen,csunya,semmire se jo kutyak. Se vadaszatra,se szemelyvedelemre,se futoversenyre stb stb.
2021. febr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!