Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyusom lábra bír állni...

Ha a kutyusom lábra bír állni akkor ugye nem tört el a lába?

Figyelt kérdés

Hintáztam a székemen le fel erre csak azt hallottam hogy a kutyám iszonyatosan ordít. Sajnos bedugta a szék alá az egyik lábát és rámentem mert nem láttam hogy ott van a kutya. mikor észrevettem utána rögtön felálltam de sántit.


Ha rá bír állni és tud menni akkor ugye nem törött el?



2021. febr. 11. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
De santint a kutya, nem? Akkor ott valami nem oke. Egyebkent annyi minden lehetseges, nem csak tores, lehet repedes is, randulas, ficam, stb.
2021. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem. Csak nagyon fájt neki.

Amikor pici volt az egyik kutyám, a kuka elé raktam két ilyen konyha pult darabot, hogy nehogy megegyen valamit. Aztán az a szar rádőlt a lábára. És a kutyus torka szakadtából sírt vagy 1 órát. Azt hittem a szívem megszakad.

Lejegeltem neki, és megnyugodott.

Másnap már semmi baja nem volt.

Azóta már jobban figyelek és vettem új kukát. Borogasd neki ha fájlalja. Ha viszont, nem tud lábra állni, vidd dokihoz.

Bár, szerintem nincs baj!

Jobbulást!

2021. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az is kérdés, hogy mikor történt, ha te is beütöd valamid közvetlen utána még neked is fáj és nincs eltörve.


Ettől függetlenül akár is el is törhetett, írnám ha holnapra semmi baja ugyanúgy szaladgál, ha megfogod és áttapogatod a lábát és nem fáj neki akkor valószínű, hogy okés csak nem írtad mikor történt.


Ha viszont sántít (nem közvetlen az eset után néhány perccel) akkor vidd el a dokihoz. Tehát ha most történt és holnapra minden rendben a lábával, akkor legközelebb vigyázz nehogy ilyen legyen, ha sántít akkor orvos és szintén vigyázz, hogy ne legyen ilyen baleset.

2021. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lába biztosan nem tört el, de a lábujja törhetett. Az sajnos elég sérülékeny náluk, és tipikusan ilyen baleseteknél szokott megsérülni. Mindenképpen vidd el egy gyors röntgenre!
2021. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha sántít vagy úgy tűnik fájdalma van, akkor vidd el az orvoshoz. De remélem nem lesz nagy baja. Sajnos vannak balesetek.
2021. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
nem ismered azt a közmondást hogy ebcsont beforr? :D
2021. febr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
6-os, és te azt, hogy aki hülye, haljon meg?
2021. febr. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha 2-3 nap múlva is sántít akkor vidd el orvoshoz.


Én egyszer bakanccsal léptem rá a kistestű kutyám lábára véletlenül kb 1 napig sántított aztán semmi baja nem volt.



Másik kutyám meg egyszer rosszul ugrott le a kanapéről és sántított elvittem orvoshoz és azt mondta eltörve nincs figyeljem ha 2-3 nap múlva még mindig sántít akkor van gond.


Többször volt ilyen sántítás egy rossz ugrást követően. Nem rohantam vele orvoshoz rögtön. Magától el is múlt mindig.


Viszont egyszer 4. nap is sántított a kutyám nem is igazán használta a lábát,akkor tudtam már nagyobb a baj. Na részleges térdszalag szakadása lett.


Pár napot nyugodtan várhatsz

2021. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyád?
2021. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!