Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesttől milyen "távolságra...

Budapesttől milyen "távolságra" kell ahhoz utazni, hogy olyan menhelyeket is találjak, ahol nem bonyolítják meg túlságosan a gazdisodni akaró kutyák örökbefogadásának menetét?

Figyelt kérdés

Nem tudom végigcsinálni azt a tortúrát, ami Pest környékén, a "jobb menhelyeknél" egy kutya örökbefogadásával jár. (nem az anyagiakkal van gond, az eljárás hosszával és mikéntjével). Helyi kutyással találkoztam, aki 2 éve valami világvégi településen járva talált kutyust, a találkozás után kb. egy órával már túl is voltak minden "kötelezőn". Pest megyében hasonló menhely létezik, ahol 1, max 2 hétnél nem tart tovább egy örökbefogadás?


Csak vonattal tudnék eljutni, autós ismerősöm nincs, de egy kutyáért akár a térképről is lemennék, valahogy megoldanám.

Ami viszont jól látszik, hogy a budapesti viszonyokra hagyatkozhatom csupán, úgy az életben nem jutok menhelyi kutyushoz. Megoldásra tippek, javaslatok, tapasztalatok, menhelyek "címei", elérhetőségei?



2021. febr. 12. 11:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Gyepit keress inkabb szerintem, ahol altatnak, ott nem huzzak az idot.

Egyebkent mi a baj a menhellyel? Azert egy orokbefogadas nem tart honapokig. Nem a noe meg az ilyen allatotthonokbol kell kiindulni, akik tenyleg nem annyira egyuttmukodoek, huzzak az idot, nem ugy tunik, mintha kutyat akarnanak adni (az en tapasztalatom ez volt!).

2021. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Nagytétény (Bp. 22 ker) Herosz állatotthon ajánlani tudom. Bemész és már tudsz vinni kutyust
2021. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Félig off, de nekünk a múltkor nem adtak ide egy macskát a már meglévő benti mellé, mert nem építettünk ki "zsiliprendszert" a házban, ami ezer százalékosan megakadályozza a kiszökést. A férjem elküldte a manóba a nőt. Persze ettől nem lett macskánk. -_-
2021. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen, Gyepinél azonnal kiadják, nálunk is (megyeszékhely), és múltkor pl. vagy négy fajtatisztának látszó eb is volt. Sőt, egynek még törzskönyve is, a "gazdája" (én nem nevezném annak) adta le 2 éves fajtatiszta kutyáját, ALTATÁSRA!! Szerencsére nem altatták el, gyönyörű és kedves jószág volt, remélem akadt gazdája. Mi egy ismerősünknek kerestünk kutyát, a menhelyen háromszor el kellett vinni barátkozós sétára, egy tüneményes vizslakeverék kutyust sikerült örökbe fogadni. Egy jó hét alatt lezajlott az örökbefogadás. Előtte voltak a családnál, megnézték a kerítést, meg a helyét, hogyan akarják tartani, de nagyon jó helyre került, sokat foglalkoznak vele.
2021. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Mi a székesfehérvári ASKA menhelyről fogadtunk örökbe. 15.000 forintot kellett fizetni, meg persze pár aláírás. Állták az ivartalanítást, köldöksérv műtétet egyaránt. (Ha idősebbet fogadsz örökbe, már ivartalanítva van.) A kutyusok oltva vannak, csak a későbbiekre kell figyelni, de ehhez megkapod az oltási könyvet. Illetve bármi panasszal hívhatod őket.
2021. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha garancia nélkül adnának ki kutyákat, elvinnék őket a harcikutyások gyakorló alapanyagnak...
2021. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem menhely, hanem gyepi: Bp. Illatos út. Innét tudtommal aznap kihozhatod a kutyát.
2021. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Illatos út. Igaz mi cicát hoztunk onnan, de senki egy db kérdést nem tett fel. :) Úgy tudom kutyáknál azért van pár kérdés meg ilyesmi, de ahogy előttem is írták, semmi hosszú procedúra. És ez egy gyepi, innen mentenek az állatotthonok is ha jól tudom.


Nekünk 4000 ft-ot kellett fizetni anno.

2021. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Gyepin is tudnak infót adni, illetve adnak valamiféle "jellemzést" a kutyáról, vagy csak "szemre" találgathatok, pl. milyen az általános eü állapota, hogy viselkedik a többi kutya közelében, mennyire alkalmazkodóképes, mennyire domináns...stb.

Mire figyeljek, hogyan mérhetem fel, hogy ne zsákbamacska legyen a dologból?

Praktikák, tapasztalatok, tanácsok...

2021. febr. 12. 12:05
 10/21 A kérdező kommentje:

#6! Tudom, hogy pár éve még kamionszállítmányok vitték tömegével a kutyákat azoknak, akik ételként tartják a kutyát a "kedvenceik" között. Nagyon helyes, hogy szigorítottak az állatvédelmi törvényen, bár az állatkínzók még mindig megússzák egy ejnye-bejnyével. (én lazán kitömném őket ólommal, de csak miután szétvertem a kezükben az összes csontot) [link]

#6 és # mindenki: Címeket, honlapokat küldjetek, ami csak eszetekbe jut! Ha Pest megyén túl van is, de jók a tapasztalatok, akkor is. Hiába vagyok több évtizede kutyás, ha eddig csak tenyésztőtől/ tulajtól, első kézből volt kutyám, mégis teljesen tudatlan és tanácstalan vagyok.

2021. febr. 12. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!