Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolnátok nekünk,...

Mit javasolnátok nekünk, melyik kutyatápot?

Figyelt kérdés
Állatorvossal és állateledessel konzultálva megtudtuk, hogy a kutyatáp, amiket eddig adtunk a kutyáinknak, nem teljesen elégíti ki az igényeiket, és váltanánk. Eddig a szupermarketekben kapható, Pedigree és Chappi tápokkal etettünk, és naponta kaptak 1 kutyakonzervet, és házi kosztot is. Ettől elhíztak, ami nem különösen tesz jót egy labrador és egy golden keveréknek. Sajnos a vírus nekünk is közretett, így ha régebben meg is engedhettük volna magunknak a drágább kutyatápokat, erre már nincsen módunk. Maximum 700 Ft/Kg-ban gondolkodtunk, úgyhogy elhagynánk a konzervet mellőle. (Ezt az állatorvosunk javasolta) Milyen ötleteitek vannak? Lehetőleg internetről rendelnénk, nagyobb kiszerelésben, mert 40 kg feletti kutyák elég sokat esznek. Barfot is javasolták, de nem merünk csontokkal kockáztatni 8 és 9 éves kutyánál, és a gyomruknak sem tenne jót, sosem ettek nyershúst. Briantost néztem, de nem láttam jobbnak pl. a Pedigreenél. Javasoltak zöldkagylóport is, azt hol tudjuk beszerezni? Köszönöm szépen mindenkinek előre a segítséget, kérlek a szitkózodást mellőzzétek.

#kutya #kutyatáp #golden retriever #labrador retviever
2021. febr. 12. 12:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Brit Care, olcso es viszonylag jo. Zoldkagylo port en a farkaskonyha.hu rol szoktam rendelni.
2021. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]



[link]


[link]



Illetve én még az Italicust is ajánlom jó áron van.


Egyébként jó minőségű kajából kevesebb kell,mert jobban hasznosítják.

Így tovább elég egy bizonyos mennyiség.


Főleg ha a kutyák hízásra hajlamosak akkor meg végképp nem kell sok belőle.

2021. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan nem 700/kg de nagyon jó táp és gazdasagos az adagolása. Az én leonbergim 2x400grot eszik belőle naponta, 55kg a kutyus. Acana Classic Red.
2021. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hat, ennyi penzert talan a premiere tapot tudnam ajanlani. Sajnos ez sem azert a csucs, de egy fokkal jobb, mint amiket eddig ettek.

Barfba ne is vagjatok bele, mert az nem csak arrol szol, hogy a nyers farhatat meg neha egy kis majat odadobunk a kutya ele, egy jol osszeallitott, valtozatos etrend nagyon draga ket nagytestu kutyara. Egyebkent mivel itt is a fokozatossag az elv, ezert valoszinuleg siman ra tudnanak allni, az nem jelent semmit, hogy eddig nem ettek nyersen.

2021. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%

Én is a Brit Care-t tudom ajánlani, de sajnos az is 1400 ft/kg, nagy kiszerelésben is. Esetleg adhatsz mellé főtt rizst, akkor valamivel kevesebb kell belőle.

Preimiere-t is meg lehet próbálni, annak nem tudom az árát.

2021. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
9%
Adjátok örökbe szegényeket mert így csak szenvednek.
2021. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd csak itt ez a táp 30kg 20ezer.

Ha azt elosztod 666.- -ra jön ki.


Én happy doggal etetem a kőlyökkutyáinkat. Nagyon szép a szőrük,elevenek és jó a kakijuk is.

Középkategóriás táp.

De van itt még sok más fajta is.

Elég gazdaságos kiszerelések.

2021. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Brit premium by nature
2021. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves hatos!

Egyetlen kérdésből nem tudod leszűrni a körülményeink, nem tudod a kutyák előéletét sem. Nem tudod, mennyire jól neveltek, csak szimplán abból, hogy eddig szarul voltak táplálva DE váltani próbálunk, te ebből azt szűrted le, hogy ők szenvednek. Nincsenek éheztetve, nincsenek láncon tartva, velünk élnek a körülményeinkhez képest jól. Nem sajnáltatni szeretném magam, anya egyedül nevel négyünket, mivel apa elhunyt. A kutyák bőven előtte kerültek hozzánk, mi mentettük őket, és senkinek nem kellettek. Nálunk jobb módba lévő rokonaink, kizárólag száraz kenyeret és egyéb maradékot adnak a kutyáiknak, és sétálni sem viszik őket. Úgy gondolom mi ehhez képest jól bánunk velük, és neked nincs közöd ahhoz, hogy mit adunk nekik, arról nem beszélve, hogy rajtunk kívül jó pár millió kutya eszik ilyen tápokat, és ők nem is terveznek változtatni. Meg gondolkodj, a menhelyen/sintéri telepen jobb dolguk lenne? Nem fognak kapkodni nagytestű, idős kutyákért, az érzelmi kötődésről nem beszélve. Ha nem tudsz érdemlegesen válaszolni a kérdésemre, kérlek ne tedd.

Köszönöm.

2021. febr. 12. 12:59
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

Ne is foglalkozz ilyenekkel. Az ilyen fotel kutyatartok akik szerint minimum a 2000 ft/kg-s kutyatap, nem lehet kinti kutya mert az neki csak sz.r es persze a "ha nem foglalkozol minimum 6 orat a kutyaddal (persze munka mellett) intenziven mar szar gazda vagy" mentalitast uzik ugy hogy eletukbe kutyat se lattak es szerintuk jobb egy menhelyen rohadni a kutyanak mint egy szeretett csaladban, de nem a legdragabb tapokkal:) nem tudom ezek az emberek mit ereznek.

En is a brit caret tudom javasolni egyébként:)

2021. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!