Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vaddisznó hajtó kutyáknak...

A vaddisznó hajtó kutyáknak kötelező a munkavizsga, valamint van méretkorlátozás? Kérlek ne itt vezessétek le a feszültséget, félig laikusként kérdezem

Figyelt kérdés

#vadászkutya #Vaddisznó hajtás
2021. febr. 12. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kor felett minden kutyának kell vadászvizsga, a hanjtóknak is. Másik kérdés, hogy ezt mennyire nézik...
2021. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vadaszaton csak kepzett kutya vehet reszt.
2021. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, gyakorlatilag nem. A tenyésztőknek mára fontosabbá vált, hogy felmutathassák a vizsgát, mint a vadászoknak. Tudják, hogy sok olyan kutya szerzi meg a vizsgát, amely amúgy az első puskalövéskor megijed és sok olyan ebből lehet fegyelmezett hajtókutyát faragni, amelyik meg erdő közelében sem volt még életében. Szóval vadász körökben elég megbízhatatlannak tartják a vizsgát, mert egy kültéri kutyakiállítássá silányult amin egy benyugtatózott, antibiotikumokkal tömött vadaskerti vaddisznót kell kergetni ami egész életét egy fél hektáros területen éli le.
2021. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azért kérdeztem, mert olvasgattam, hogy a vaddisznós vizsgán terrierek, kopók, fürjészebek, ezek keverékei vehetnek részt

És akkor mi van a többi fajtával?

Például az argentin dogok nekik kicsit más a hajtóstílusuk, lefogják a disznót

Akkor őket már nem is lehet használni?

2021. febr. 13. 07:09
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

80 kilos kutyam nem kimondottan egy apportirozo fajta, nem labdazik es nem hozza vissza az eldobott botot ... egyedul a vaddisznot hozza vissza :))) Szerintem gerjed a szagukra, de nem bantja oket csak ott bohockodik. Disznok is csak az elejen feszkoznak es vagy elmennek, vagy egy ido mulva mar nem foglalkoznak a kutyaval.

Mondjuk en mindig felek, de szerencsere meg nem tortent baj. Amikor az oktatonkat megkerdeztem, hogy ilyenkor mi a helyes viselkedes, rohogve csak annyit mondott: "futas!" :D

2021. febr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös:

Majd ha a 80 kilós kutyád oldalát felszakítja egy kan agyara és elvérzik a kezedben, nem lesz olyan vicces. Vadállatok, hagyja békén őket a kutyád.

2021. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az argentin dog vadkárt okoz, ezért tilos vadászni vele. Hajtókutyának nem szabad csökkenteni a trófeaértéket.
2021. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értek annyira hozzá, azért kérdezem, hogy egyéni vadászatokon akkor szabad?

Törvényileg van tiltva, vagy az illetékes vadásztársaság engedélye kell hozzá?

2021. febr. 13. 16:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyéni vadászat nem úgy működik, hogy felkelsz reggel, beöltözöl és elmész vadászni. Azt is jelenteni kell a vadásztársaság felé, személyesen be kell menned először hozzájuk, aznap, mielőtt kimész. Utána meg le kell jelentkezned, hogy mit lőttél.

Én úgy tudom, hogy oda is kell 2 év feletti kutyához vizsga, de inkább kérdezd meg tőlük.

2021. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Majd mindenképpen pár év múlva, 16 évesen nincs erre sok lehetőség még, de a terveimben az van, hogy erdész és vadgazda mérnök leszek, ezért érdeklődtem.
2021. febr. 13. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!