Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutyám mostanában...

Két kan kutyám mostanában állandóan verekszik, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
11 éves Lhasa Apso és 10 éves Németjuhász kutyus, együtt vannak kölyökkoruk óta, az idő során néha voltak verekedések, de semmi komoly. Nagyon ragaszkodnak a másikhoz, ha az egyik elszökött/beteg volt, napokig sírt a másik. Néhány hónapja viszont a németjuhi elég agresszív lett és állandóan nekiront a kicsinek. Veseköve van, tehát néha görcsöl, de kap gyógyszereket, speciális tápot, viszont a görcsöktől független egyre gyakrabban támad a kicsire, szegénynek rendesen rosszul esik, ahogy látom, olyan szomorkás utána egész nap. A szomszédunk kutyája állandóan kint hergeli őket, pedig már figyelmeztettük őket, hogy ne az utcán legyen a kutya, még a polgármester is szólt nekik, de hiába, így felspannolt állapotban ma is neki ment. Nem tudom mit tehetnék, mivel öregek már, bent alszanak együtt, de néha egymásba bújva, összetekeredve, néha meg a szobában sem tűrik meg egymást. Egyik sincs ivartalanítva, eddig sosem okozott gondot náluk, szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gond, de már nem tudom mit tehetnék, illetve miért van.. tanácsok?

2021. febr. 13. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Korral mogorvabbak lesznek ... ember is ilyen.
2021. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te hogy kezeled ezt? Hogy reagálod le? Miért nem tiltod le ezt a viselkedést?
2021. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Tizeneves kutyakat mar nem kell csesztetni.
2021. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont most nem kellene azt engedni, hogy ekkora stresszben éljenek. Hogy rendszeresen egymásnak essenek.
2021. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Erezheted igy 4-es ... sokan jarjak a 'B' vaganyt eletuk soran :)
2021. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagy falkavezér.
2021. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig ez a falkavezéres baromság... Hogy legyen falkavezér, ha sem az ember, sem a kutya nem alkot falkát? Együtt a két különböző faj meg végképp nem is képes falkában élni!
2021. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Sorrendisegi szabakyokat betartod?
2021. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt nagyon nem hagynám, hatalmas méretbeli különbség van köztük, ha nem is az a valódi szándéka, egy rossz mozdulat és meg is ölheti a kicsit.

Én szeparálnám őket, ha nem vagyok ott.


Meg kellene nekik tanítani, hogy hagyják figyelmen kívül a szomszéd kutyát, ha ott vagy, határozottan tiltsd a viselkedésüket, ha pedig lenyugszanak dícsérd őket. Sok-sok korrekció után meg fogják érteni és akkor sem kezdenek bele, ha nem vagy ott.

2021. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindig a nagy kap először enni, nem simogatjuk a kicsit a nagy előtt. Eddig ugye nem voltak ilyen gondok, így nem is kellett még csak rájuk szólnom sem. A németjuhi egyébként nem is tűr meg más állatot maga mellett, a kicsi meg mindenkivel nagyon nagy haver. Most szegényke rendesen mintha depressziós lenne, morcos is. A nagy kutyu meg már sírt, hogy jönne be hozzá, nem értem őket komolyan. Szeparálva nem tudom őket tartani, mert akkor egyiküket be kellene zárnom, illetve most végig együtt vannak éjszaka, hogy ne kint aludjanak. A kiabálás nem igazán használ verekedés alatt, nehéz őket szétszedni. :(
2021. febr. 13. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!