Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozhatok mellé egy új kutyust?

Hozhatok mellé egy új kutyust?

Figyelt kérdés

3 éves a kis yorkshire terrier kutyusunk. Imádjuk. Olyan szinten a családunk tagja, mint bárki más. Sajnos nincs jó egészségben, orvosról orvosra hurcoljuk, és reménykedünk, hogy egyszer olyan lehet mint régen. A jelenlegi kezelése most úgy tűnik, jó irányba viszi a dolgokat. Olvastam, hogy gyakran megesik, hogy egy új kis”testvér” kicsit feljavíthatja az állapotát. Mit gondoltok, ha hoznánk mellé egy kiskutyust, hogyan fogadhatja?

Olyan szempontból sem lenne rossz, hogy mivel a családban mindenki dolgozik/tanul, ezért nem lenne nap közben egyedül. Én nagyon örülnék, ha elfogadná maga mellé, de félek, hogy esetleg irigység, illetve féltékenység lenne a vége. Egyébként a mostani kutyusunk lány.



2021. febr. 14. 09:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, nyugodtan hozhatsz új kutyát, nem lesz gond.
Nem javasolt új kutyát hoznod.
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Fölösleges

BARF etetést próbáld ki

ha 50 ezerért eteted, az előző kérdések válaszai alapján, mindenképpen javul a szőrének fényereje, étvágya.

(volt aki azt állította, hogy a jószága 2 óra folyamatos szaladgálásra képes)

továbbá a barf-al etetett állatok csak kötelező oltásokkor látnak állatorvost.

érdemes kipróbálni a barf etetést

2021. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően súlyos keringési zavara van, valószínüleg genetikai eredetű. Ezen sajnos az nem segít.
2021. febr. 14. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

#2

hát az is igaz, Mao tele van agyonszaporított idegbeteg, idegroncs yorkikkal

Nekem is volt, szívtam is vele mint az állat. 8 évesen meg is halt, sajnáltam nagyon, de nem keseríti tovább az életem


nagyon szép küllemű kutya volt, de fogai hullottak hamar és idegbeteg volt nem kicsit


szeretett megharapni... ha lett volna ereje, mint pl. most a rotweileremnek, valljuk be, az intenzívre küldött volna

2021. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekünk ő nem nyűg, csak szeretnénk neki mindent megadni ha lehet. Anyagilag nem vagyunk valami nemistudom milyen felső kategóriába, de ameddig a határaink engedik, addig megteszünk mindent.

És ha esetleg egy új kutyus egy picit is javítana valamin (mondjuk hogy kevésbé lenne magányos), akkor mi ezt megtennénk érte

2021. febr. 14. 12:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsosorban a kutyat magatoknak veszitek, nem a masik kutyanak.


Nekem eddig mindig gond nelkul osszeszoktak a kutyaim. Szuka melle szukat nem vennek, problemasak igy, hanem inkabb kant (es ivartalanitod).


Egy jo tenyeszetbol egy yorkie 150-180 ezer forint, ez belefer? Sajnos, mas esetben ugyanugy jarhattok mint ezzel a kiskutyaval (beteges). :/

2021. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Óvatosan kell őket össze szoktatni mert a régebb óta tartott kutya ellenségesen is fogadhatja a kölyök kutyát mert mellőzöttnek érzi majd magát.
2021. febr. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!