Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kiskutyánk...

Border collie kiskutyánk durván játszik a macskánkkal. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van mellette egy Beagle-em, ő vele annyira nem durva, nekem kicsit harapdálja az ujjamat, és ennyi. De a macskával az. Húzza a földön. Sebes kicsit a nyaka. Most volt először vele ilyen durva. Sokat játszanak együtt. Van hogy a macska bele eszik a kajájában és hagyja, csak nézi ahogy eszik. Most reggel volt vele ilyen durva először. Kezdjem el tiltani a macsektól? Vagy ha bedurvul szóljak rá?

2021. febr. 14. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát neveld meg. Mi az hogyha durvul? Hozzá se nyúlhat nálunk a kutya a macskához. Együtt nőttek fel az igaz, de olyan macskához se nyúlhat amelyik betéved az utcáról. Akkor haraphatná meg csak ha a macska be akarna menni a kennelbe mert az a kutya területe de akkor se csinál vele semmit csak odakap neki. Te vagy a főnök te neveled azt a kutyát nem ő saját magát
2021. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

#1

és ezt hogyan nevelted bele?

mi volt a módszered?

2021. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Engem is érdekelne a módszered.
2021. febr. 14. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ott ültem vele amíg a macskák kicsik voltak. Mindig csak az én felügyeletem mellett engedtem össze őket. Lábbal próbálta piszkálni őket amit engedtem mert ugye ismerkedett velük, szagolgatta őket. Ha ugatott, vagy nagyot csapott rájuk rászóltam. Addig csináltuk ezt mig végül megtanulta. Együtt alszanak, napoznak soha nem harapott oda se nekik. A kennelből mindig mondtam neki hogy zavarja ki őket de amint a kennelen kívül is zavarta rászóltam. Megtanulta azt is. Okos keverék kutya amit az utcáról fogadtam be nem valami kutyaiskolás faj kutya. Ha kellően oda van rá figyelve megtanítható. 19 éves lányként a második kutyám de az első úgy hogy én nevelem kiskora óta
2021. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nálunk ugye a macska előbb volt mint a kutyus. És nem is durvult vele. Egy ágyban aludtak, játszottak. Ma reggel volt durva először.
2021. febr. 14. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Akkor a macska szemétkedett vele.
2021. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Azt kell tudatosítani a kutyában, hogy a macska felette áll a rangsorban, a gazda védelme alatt, azaz nem nyúlhat hozzá. Nekem is előbb volt a cica, utána lett egy staffi jellegű kutyám, majd később még egy keverék kutyám, mindketten tiszteletben tartják a macskát. Nevelés, nevelés. A border rendkívül okos fajta, hamar meg fogja érteni.
2021. febr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

és hogyan csináltad mindezt?

2021. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem engedtem a kutyának, hogy piszkálja, kergesse a macskát. Eleinte fizikailag megakadályoztam plusz tiltószó, rámordulás. Hamarosan elég volt csak rászólni, most már szólni sem kell, beépült a viselkedés. Ugyanúgy például, mint ahogy eléred, hogy ne egyen bele a kutya a kajádba. Hatékony tiltást meg kell tanítani, illetve nem csak szavakkal, hanem testbeszéddel is kinyilvánítani, hogy a macska a tiéd, és neki ezt tiszteletben kell tartania. (Idegen macskákkal nem működik, ha nem vagyok ott, hogy időben rászóljak, akkor a saját területére betévedt macskát elűzi vagy megöli).
2021. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!