Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek adnak úgy örökbe...

Menhelyek adnak úgy örökbe idősebb kutyát (8-10+),hogy kertes házba, egy 50+os párnak, kinti-benti tartásra, ámde séták nélkül?

Figyelt kérdés

Azon agyalok, hogy ha egyszer elkoltozok itthonról, és viszem magammal a mostani kutyusunkat, akkor ha szüleimnek lesz kedve egy kutya tartásához, akkor a fenti feltételekkel vajon kapnának kutyust ideiglenes befogadótól/menhelytől? A mostani kutyát is egyedül gondozom, csak én sétálok vele, viszem ide-oda, suliba, futiba. Ellenben mindig is volt kutyánk, édesapám látta el amíg gyerek voltam, tehát tud gondoskodni egy állatról, csak épp sétáltatni nem hajlandóak édesanyámmal egyetemben... :D

Azt gondolom, hogy egy nyolc év feletti kutya, aki menhelyen töltötte élete nagy részét egy ingerszegeny környezetben, neki már nincs is akkora igénye a sétákra, elvan ha kint lehet a kertben, vagy épp bent a szobában a családdal. Szerintem ez is egy jobb körülmény, csak kérdés az állatvédők is így gondolják - e?



2021. febr. 14. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

Nem valószínű.

Az elméleted azért hibás, mert pont egy olyan kutyának van nagyobb igénye a szabadságra, új élményekre, aki az egész életét bezárva töltötte.

2021. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja. Van, akiket csak a benti tartással meg lehet győzni, nem érdekli őket, ha Fifike egy idegbeteg, lemozgatatlan roncs, a kanapén alszik, tehát jó dolga van. Nem a szüleidre értem, nyilván egy 8-10+-os kutyának ezerszer jobb dolga lesz ott, mint a menhelyen.

Több helyen kérdezzenek körbe, valószínűleg a 90%-ukat már a kinti-benti tartással meggyőzték.

2021. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Azért macskánál más a kinti benti dolog. Azt én sem szívesen tartanám kint hiszen elütheti bármi. A kutya nehezebben megy ki. Viszont, ha törődnek vele akkor a menhelynél csak jobb lehet nekik. Nehéz kérdés ez amúgy, hogy mi a jó az állatnak.
2021. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idős kutyák nem nagyon keresettek, így esélyesnek tartom hogy ilyen szempontokkal kaptok egyet.
2021. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szokták kikötni a sétáltatást, mint feltételt. Sok helyen viszont nem akarnak kinti-bentinek adni kutyát, de szerintem ez is változó.

Nyilván jó, ha érik ingerek, de szerintem így is boldogabb lesz, mint hogy a menhelyen nyomorogjon, ráadásul ha be is van engedve, akkor nem is kerti dísz. Szóval remélem, hogy találtok ilyet.

2021. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Setak nelkul? Akkor minek nektek kutya? Ertem en, hogy idos kutyat akartok ... de az orog kutyanak is kell elet, kell a mozgas.
2021. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kutyák, amiknek esetleg már kedvük sincs menni sétálni, vagy pl. csipőproblémáik vannak ezért nehezebben tud, én ilyen kutyáknál érdeklődnék ha az egészségeseket nem akarnák nektek örökbe adni.
2021. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En ertem azt az allaspontot, hogy vinni kell a kutyat setalni. Az en kutyam is menhelyi, nagy mozgasigenyu mudi keverek, nagyon sokat setalunk, futunk, kirandulunk, hogy rendesen lemozgassam, es szerintem is foglalkozni kell az allattal.

De azert alljon mar meg a menett, hogy minek nekik kutya? Nyilvan szeretve lenne, kozel lehetne az emberekhez ha kinti-benti, es ott van neki a sajat kert. Egy idos kutyanak, aki eveket elt a menhelyen, es sajmos sokkal kisebb eselye van gazdira talalni, mint a kolykoknek, fiatalabbaknak, nehogymar ez ne legyen megfelelő és jo. Barmi jobb a par nevyzetmeteres ketrecnel. Biztos vagyok benne, hogy fogtok igy kutyat kapni, en amugy nem emlitenem igy direktbe, hogy biztosan nem lesz soha setaltatva. Tolem se kerdeztek, hogy mennyit fogunk setalni egy nap. Csak azt, hogy milyen körülmények kozott lakom, sajat vagy alberlet, kertes vagy lakas.

Szerintem jo, hogy orokbe akartok fogadni, es jo helye lesz nalatok kutyusnak :)

2021. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

A kérdés az volt, hogy a menhelyek adnak-e így. A többségük nem ad, ez tény. Ezt felesleges volt így lepontozni, mert nem volt benne semmi személyes vélemény, csak válasz a kérdésre.


Személyes vélemény szerint jót tesznek, ha megmentenek egy idős kutyát, de a menhelyek nem csak ezt nézik, hogy "a ketrecnél bármi jobb".

Úgyhogy ezért tök felesleges volt bárkit is lepontozni.

2021. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
En csak azt pontoztam le, hogy akkor minek nekik kutya :D
2021. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!