Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit adhatok neki enni?...

Mennyit adhatok neki enni? Éhes volna?

Figyelt kérdés

Egy 5 hónapos havanesünk van. Platinum tápot adok neki enni, 3-szor naponta, 35 gr-ot. Ennyi a javasolt adag a zacskón. De gyakran sertepertél a kutyusunk a konyhában és kéreget is, de nem adunk neki semmi mást csak ezt a napi 105 gramm tápot.

Ez kevés lenne neki?



2021. febr. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi palotapincsink most 7 hónapos. Méretre kb. megegyezhet egy 5 hónapos havanessel. Ő 1 nap egyszer kap tápot, úgy 80 grammot, ezen kívül még kap 2x rendes főt húst is, ami nyersen úgy 100-150 gramm. Az a 105 gramm össz kaja nekem kicsit kevésnek tűnik.
2021. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Hogyne lenne éhes szegény.. ez kb az éheztetéssel egyenlő.

Ne a zacskót nézd hogy mi van ráírva, hanem az ő igényeit, és adj neki enni, amennyi jól esik neki.

2021. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Amíg nem pocakos nagyon, adj neki bőven.

Ha hízik úgy is látod, akkor majd kevesebbet adsz.

2021. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szóval annyi a javasolt adag a leírás szerint?És ha az lenne még melléírva,hogy ezt az adagot is csak 3 naponta kaphatná,azt is betartanád?Jesszusom,ember,gondolkozzál már inkább és ne éheztesd szegényt!
2021. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy éheztetés! Ha úgy csinálod mint fönt javasolták, (ad libitum táplálás) pillanatok alatt gurulni fog szerencsétlen. Mint a kis testű társasági kutyák jelentős része.


A kutyát kell figyelni, de nem azt hogy kéreget-e, mert egy egészséges kutya bármikor bármennyit tudna enni. A kondiját kell figyelni, egyértelműen érezni kell a bordáit ha megsimítod az oldalát, legyen horpasza (mondjuk ez a hosszú szőr miatt nehezebben megítélhető) és enyhén érezni kell a keresztcsontját is. Ha ezek mind pipa, jó a mostani mennyiség a tápból, ha túlzottan érzed őket emelni kell.

2021. febr. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5/5

az állatorvos ugyanezeket mondta, nem érezte soványnak és én sem, de picit emelek az adagon és meglátom hogy alakul, fejlődik és nagyon eleven, erős kutyus.

A táp állandó kutya előtt hagyást és mindig tele tál felöntést inkább mellőzném.

Éheztetésnek sem gondolnám ezt az adagot jelenleg 3.5-kg-os kutyára.

2021. febr. 15. 06:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges kutya szinte mindig kapható plusz ételre. Ezért lehet a jutalomfalattal tanítani pl.

Ha egyszer is a konyhában ,vagy étkezéskor megszánod a könyörgő szemeket, onnantól ki is használja ,és mindig kuncsorogni fog.

2021. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk 2 kölyök kutyánk van.

És ők is mindig éhesek.

De hidd el, hogy ha most nem eteted túl, akkor később nem lesz baja.

Sajnos nagyon nem egészséges egy kutyusnak ha elhízik.

Az enyémek is vékonykák, de izmosak.

Szerintem max 40g-ig emelj az adagon.

Hidd el, hogy ő ha 100 g-ot adsz neki etetésként, akkor is mindig éhes lesz.

Mi kutyasuliba járunk és pont tegnap volt egy olyan óránk, ahol rengeteg jutifalatot adtunk nekik.

Plusz még ebéd is volt nekik mielőtt elindultunk.

De hazafele mindent amit meglehetett volna enni az utcán, azt megették volna. Sőt, itthon is kunyiztak volna, ha nem csukott ajtónál eszünk.

Hidd el, nem butaság ami a zacskóra van írva.

A kutyáknak a világ összes kajája sem lenne elég.

2021. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, mintha a mi kutyusunkról írtad volna :) ahányszor a nyuszink eszik, ő is kérne. Akár szénát is. Pedig a nyuszi állandóan eszi a szénát. Tápot együtt kapnak, de ha a kutyus előbb végez, rohan a nyuszihoz, enne abból is :D

Ma reggel megmértem, 3.5 kg és épp 5 hónapos. pocija gömbölyű, nem aggódom tovább. Megemeltem az adagot 40 grammra. Köszönöm a válaszaitokat.

2021. febr. 16. 10:13
 10/10 anonim ***** válasza:

8#-as vagyok.

Szerintem, ha egy 15 kg-os tápot adnánk nekik reggelire, az sem lenne elég! 😀😀😀😀

2021. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!