Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan álltatok át napi...

Hogyan álltatok át napi háromszori étkezésről kettőre?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Úgy hogy nem ettem délben
2021. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer csak nem adsz neki valamelyik időpontban.


A vadonban sem percre és grammra pontosan ment az etetés. Ki fogja bírni.

2021. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól emlékszem, bár nem mostanában volt, de azt az adagot, amit délben kapott volna megfeleztem a reggeli és az esti kaja között. Amikor láttam, hogy nem hiányolja a déli étkezést (ez nálunk egyébként elég hamar megtörtént) visszavettem azt a kis plusz adagot reggel-este és beálltunk a rendes adagolásra. :)
2021. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Remélem az emberek igényeivel is ennyit törődsz mit a kutyádéval.
2021. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyet nehezen tudok elképzelni, hogy nem hiányolná az ebédjét.:) Év végén már egyszer próbálkoztam, hogy kevesebb adagot adtam délben, de estére nagyon éhes volt, így abba is hagytam a kezdeményezést.:) Pedig tudom, hogy "kibírná", ahogy 2-es is fogalmaz, ha drasztikusan elvenném az ebédet a palettáról, mégis jobb szeretném észrevétlenül átállítani. Egyelőre csak 100 grammot vettem el tegnap az ebédjéből. 1800 a napi adagja, tehát 3x600-at kapott eddig.
2021. febr. 15. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát van olyan megoldás hogy lassan veszel el a középső adagból a reggeli és a vacsi javára, így szépen lassan eltűnik a középső adag vagy fogod egyszerűen ketté osztod és a felét ide felét oda rakod.

Mivel etetsz, milyen kutyát? Nekem kicsit soknak tűnik az 1800g

2021. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem sok természetesen ki van számolva százalékra a testsúlyához mérten. Levezethetem de szerintem nem releváns. De ha az a kérdés szempontjából, akkor leírok minden táplálkozási részletet.:)


Azt is írhatjátok hogy mekkora testűnél hány hónaposan történt az átállás, csak azért hogy megerősítsen abban, hogy tényleg időszerű csökkenteni az étkezések számát és köszönöm szépen a kérdésre a válaszokat!:)

2021. febr. 15. 10:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Átállás kutyánként változó, minden kutya máshogy igényli az étkezést.

Pl. én kutyám 13kg jelenleg 9 hónapos (kb 420g az adagja)

sosem volt nagy evő, kicsi korában mikor 5-6x kellett etetni, evet magától maximum 3x hiába adtam neki 5-6x ő otthagyta.

4-5 hónaposan 3x étkezés helyett evett maximum 2x úgy hogy bele kellett imádkozni a második adagot

6 hónapos korától fogva eszik 1x egy nap, ő így igényli doki mondta hogy ezzel nincs baj, minden kutya más.


Ellenben a kutyám legjobb barátja jelenleg 1,5 éves (16kg) napi 2x eszik, 1 etetést ő nem bír ki

2021. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi is szerintem a kettőt fogjuk majd tartani, eleve mivel óriás testű, nem ajánlatos egyszerre megterhelni a gyomrát az egész napi adaggal felnőtt korában sem elvileg.
2021. febr. 15. 10:50
 10/11 anonim ***** válasza:

3 hós korig 5*

6-10 hós korig 4*

12-18 hós korig 3*

Utána 2*


Én 4 részletben, 4 nap alatt álltam át az egyel kevesebb számú étkezésre. Elvettem negyedét, elosztottam a többi étkezéshez egyformán. Másnap a következő negyedét stb.

Azért írtam intervallumot, mert nagyobb testűeknél tovább kitoltam a többszöri étkezés idejét, kisebbeknél hamarabb váltottam.

2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!