Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elég pici lakásban élek, van két felnőtt szobacicám. Szeretnék melléjük egy kutyát, lehetőleg kölyköt. Egész nap itthon vagyok, lenne időm bőven sétáltatni, nagy park van a közelben és több jó kutyafuttató. Hetente 2-3x futni járok - jó lenne vinni az ebet is -, és ha belefér, heti gyakorisággal tervezek vele túrákat is.

Olyan kutyát szeretnék, amelyikkel nyugodtan lehet sétálni - persze, tudom, hogy nevelés kérdése, de egy acsarkodóbb személyiségűtől nyilván nagyobb elvárás, hogy csendben, békésen sétáljon el a többi mellett, mintha eleve hidegvérűbb lenne -, aki nem hangoskodik feleslegesen (a szomszédok miatt), és pöttöm termetű (a lakás méretei miatt). Az sem utolsó szempont, hogy ne egye meg a macskáimat :)

Én a tacskó felé húzok, de nem tudom, mennyire bírná a futkározást és a túrázást, gondolom nem hegymászásra teremtették azokat a rövid kis lábait :D Ezen kívül úgy hallom, szeret ugatni is. Ti mit gondoltok?


2021. febr. 15. 15:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%

rottweiler

az lusta is tud lenni meg a túrákat is bírja


a tacskó méretű, jellegű kutyák nem bírják a túrákat

2021. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Törpe uszi. Kicsi, ha bedurvul nem tud nagy kárt okozni. Kis helyet foglal és keveset piszkít az alacsony ételfogyasztása mellett
2021. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nemet pincserrel tudnalak elkepzelni leiras alapjan, ha kis koratol viszed magaddal mindenfele, szocializalodik szepen, es nem lesz vele baj.

Mint egy pici dobermann, szeret futni, kirandulni, jatszani, de ha ugy van, lakasban is szivesen lustalkodik.

2021. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%

Yorkie tökéletes lenne, persze ugatós lehet de erről le lehet nevelni, mivel terrier elég pörgős kiskutya, bírja a túrákat is.

Viszont ezt a fajtát sokan szaporítják, ha nem akarsz ideggyenge, beteg kutyát akkor mindenképp tenyésztőtől vedd és jól nézd meg honnan veszed.

2021. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
17%
Nekem a jack russel meg a fox terrier ugrott be. Ezek a fajták bírják a túrákat és mivel terrierek így pörgősek, könnyen nevelhetők.
2021. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha nyugodtabb setakra vagysz, akkor ne tacskot. Futni is eleg maceras veluk, tul sokat rovidultek a labaik az elmult jo par tiz evben, alkalmatlanok.

Egy jo helyrol vett havanese, bolognese, törpe uszkar jo valasztas lehet

2021. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Törpe uszkárt javasolnék én is. Esetleg sheltie, törpepincher, viszont ők hajlamosabbak a hangoskodásra.
2021. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Uszkárra még egy szavazat. Nem hullik a szőre, nem túl ugatós, viszont bírja a hosszabb sétákat, elvan a lakásban is, könnyen tanul.

Kozmetikáztatni kell havonta-kéthavonta, ezt leszámítva semmi gond vele.

2021. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Menhelyes
2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Yorkie, törpe uszkár egyik szőre sem hullik annyira viszont kozmetikázni kell, mindkettő bírja a túrázást is és könnyen tanulnak.
2021. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!