Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cane corso és az angol...

A cane corso és az angol mastiffot szeretnék együtt tartani. Mennyire előnyös szerintetek ez a kombináció?(az élet feltételeikről tudok gondoskodni)

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem jó, kb. egy sulycsoport, a cane corso nyugodt jellem, az angol masztiffot nem ismerem, de szerintem jol kijonnenek egymassal.
2021. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. febr. 15. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is ellesznek ... ket nagy kutya, ha ellenkezo ivaruak akkor bunyo sem lesz soha ... azonos nemueknel lesz neha egy kis harc, de nem kell tole aggodni ... ez a kutyak dolga, lejatszak az eroviszonyokat hamar, utana nyugi lesz.
2021. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi(imádom hogy van akik kulturáltan is megtudják fogalmazni a véleményüket ezen az oldalon🙂)egyébként két szukát szeretnék.
2021. febr. 15. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

cane corsom van


2 kant nem lehet együtt tartani


csak szuka-kan páros játszik, azok is sokat civakodnak

2021. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Messze nem egy súlykategória a két fajta! Az angol masztiff alaphangon másfélszerese a cane corsonak, de nem is ez a lényeg. A corso mozgékonyabb, aktívabb, pörgősebb. A masztiff lomhább, nyugodtabb, megfontoltabb. Ezzel együtt jól megférhetnek egymás mellett, de én is inkább kan-szuka vagy szuka-szuka kombinációt javasolnék.
2021. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg hasonló jó tulajdonságuk van.

Az egyik ismerősömnek Angol Masztiffja van,Cane corsot pedig volt szerencsém megismerni egy pár kutyás program alatt.Ha jól vannak nevelve nagyon jó kutyák! :D


Az angol masztiff a végtelenségig nyugodt,türelmes. gyerekekkel láttam szinte mindig és meglepő hogy mennyire kiegyensúlyozott a viselkedésük.Egy kislány (kb 5 éves) majdnem 40 percen át nyakörveket cserélgetett és masnikat aggatott a kutyára.Odébb rakta a fülét,felemelte és bele nézett,ölelgette,a pofáján a bőrét emelgette hogy bele nézzen (orvososat játszottak :'D),mancsokkal játszott,iker kisfiúk egyike fetrengett mellette (alig 15 hós volt akkor) és dobogott a földön a lábával.

Semmi! Az ember azt gondolná,hogy itt már egy kutyánál rég elszakad a cérna és arrébb vonul főleg,hogy az kan volt,de ő csak feküdt és kissé lassan csóvált farokkal próbálta értelmezni,hogy éppen mégis mi a fenét csinál vele valamelyik kisebbik gazdi. :D

Viszont engem fél szemmel folyamatosan figyelt.Megállás nélkül éreztem azt a "beengedtelek,de egy rossz mozdulat és meghalsz" érzést.


Cane corso már más,ő egy kicsit aktívabb.Nem fetrengene csak így gyerekek közt,ő inkább a labdázós-szaladgálós kutya.De őt is láttam már viszont ebben a helyzetben gyerekkel.A kutya egy nagy faággal a szájában rohangált a gyerekek meg utána.(elcsente a gyerekektől 😂)

Aztán mivel eltört a fa és már senkinek nem volt érdekes a másik nélkül kilyukasztotta a focilabdájukat és azzal rohant a túra alatt hol előttünk hol mögöttünk nyomában a csemetékkel.De itt már a gyerekek is nagyobbak voltak és mivel csoportban voltunk többen is.


A két fajtában nagyon egyforma az,hogy maguktól (persze ha meg is vannak nevelve :D) nem kezdeményeznek harcot,de ha te kötsz beléjük (pontosabban a családba,falkába) akkor nagy bajban vagy..

Szerintem abszolút megbízhatóak és mivel van is egy pár közös tulajdonságuk simán kijönnének egymással.

2021. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!