Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja, és hogy...

Miért csinálja, és hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval van egy kis spiccem most múlt két éves ivaros kan kutyus. Elég jól nevelt, napi 4 szer megyünk ki sétálni amiből 2 alkalommal labda és kis tanulás is bent van.

Nos a probléma : régóta vagyok egyedül mármint csak aa kutyaval és nemrég megismerkedtem valakivel. Sokat jár hozzám látszólag jóba vvan a kutyaval is játszanak meg elvannak. De miest hozzám er a srác vagy valamit csinálunk a kutyus elkezd ugatni és nem lehet leallitani. Tudnátok segíteni valami tippet adni? Amit én csinálok hogy raszolok hogy hagyja abba de semmi reakció volt hogy próbáltam elterelni a figyelmet játékkal de semmi. Miest pedig elmegy a srác mintha elvàgtak volna csendes nyugodt stb...



2021. febr. 16. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tekint fonoknek. Ha betartanad a sorrendisegi szabalyokat,csendben maradna.


Jol is neznek ki,ha az izomagy kutyam (2x akkora a feje,mi t az enyem) nem tekintene fonoknek es ugyanezt csinalna,amikor a baratommal csokolozok :D Mi betartjuk a sorrendisegi szabalyokat.

2021. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit el lett kapatva a kiskutya, azt hiszi bena vagy megvedeni magad, es majd akkor ki ha en nem, odaall kozetek. Ez valoban akkor van, amikor szamara te vagy az alarendelt fél, ő meg az alfa.

Csak bánj vele hatarozottan, tekints ra kutyakent, nem valami anyuci pici szőrös gyerekekent, hamar felismeri majd a helyzetet, hogy hoppa nem is kell megvedenie teged. Szabalyok kellenek, ha eddig nem voltak.

Pl. etetesnel leteszed ele, es csak parancsra kezdhet el enni, a szobaba csak a te hivasodra mehet be. A "csönd legyen" parancs is hasznos, ha nem érti mit akarsz, buntetes is tarsulhat melle, pl. Vizet spriccelsz a pofajaba. Ha megnyugodott, akkor lehet vele foglalkozni, adhatsz neki ragcsalnivalot, az en kutyam orakig elvan pl az ilyen fogtisztito szaritott marhabor csonttal.

2021. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hát igen el lett picit ez tény, de megprobalom amit írtatok mármint a főnök szerepet felvenni és következetesebb lenni. További szép napot mindenkinek
2021. febr. 16. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!