Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell a kiskutyáknak kombinált...

Kell a kiskutyáknak kombinált oltás minden veszettség elleni oltás után?

Figyelt kérdés
A kutyusom 4 hónapos múlt, megkapta a veszettség elleni oltást is. Azt hittem ez az utolsó. Utána mondta az orvos hogy ha betölti a 6 hónapos kort akkor vigyem vissza vmi kombinált oltásra, amit megkap majd legközelebb is a veszettség elleni oltás előtt vagy után 2 héttel. Ezt csak még most fiatal korban kell kapnia? Mert a másik kutyusunk csak sima veszettség ellenit kap. Hány olyan kell még neki?
2010. aug. 17. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
azt csak kuískorában kap
2010. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát egy olyan kiskutyának sokkal több oltás kell,mint amennyit ő kapott. Mi nagyon sokszor mentünk a kiskutyával oltásra. Először nyilván parvo ellen, majd egyéb betegségek ellen kell beoltani a kutyát. A veszettséget és a kombináltat minden évben kell kapnia. először két turnusban adják a kombináltat. először az elsőt, majd két hét múlva a másodikat. Legalábbis mi így mentünk.

Veszettséget pedig kapott a másfél éves kutyám májusban és legközelebb októberben kell mennünk.

2010. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ajánlott de nem kötelező. Az állatorvosok így szokták javasolni.

8 hetes parvo

10 hetes kombinált

12 hetes parvo

14 hetes kombinált

3-4 hónap közt veszettségi

rá 6 hónapra újra veszettségi

és utána évenként 1 veszettségi + egy kombinált.

Ezekből csak a veszettségi kötelező, a többi csak ajánlott

De jó ha van főleg egy éves kor alatt mert egy csomó betegségtől megvédi.

Egy éves kor felett azért szokták ismételni a kombinált oltásokat hogy végig megmaradjon a védő mechanizmusa. A parvo inkább kiskutyákra veszélyes és 50%-ban halálos, a felnőtt kutyáknak nem halálos, de az a gond a parvoval, hogy szövődményesen gyógyul és legtöbbször nem a fertőzésbe halnak bele hanem valami szövődménybe.

Igazából akkor érdemes évenként adni a kombinált oltást ha jártok kutyás közösségbe, kutyás bemutatóra, kiállításba pl: be sem engednek nélküle.

ajánlott oltás még a Lime kór elleni is főleg ha kullancsos helyen laktok, pl. Tisza parton.

2010. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

óhh bocsi: KIÁLLÍTÁSRA

Elírtam, reggel van még nekem....

2010. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkapta az oltásait, azokra 2hetente kellett vinni. most jött a veszettség elleni,utána kombinált ősszel. S legközelebb majd augusztus elején kombinál,aztán meg veszettsége elleni. Ja meg félévente a giliszta hajtó tabletta. Ennyit mondott. Persze, hogy ilyenkor sok oltásra van szükség. Csak nem tudtam a kombinált oltást meddig kapja.
2010. aug. 17. 09:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már értem. Nem törzskönyves a kutyusom,úgyhogy kiállításra nem vihetem. Max csak nézelődni. Szerencsére eddig még semmi baja nem volt, csak hébe-hóba megy a hasa egyszer-egyszer. Azt mondta a doki, hogy ilyenkor diétázzon egy napig. Imádom. Csau-csau. Nektek milyen kutyusotok van?
2010. aug. 17. 10:00
 7/7 anonim ***** válasza:

tessék:

[link]

2010. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!