Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. hány hónapos korától kezd...

Kb. hány hónapos korától kezd el kicsit könnyebb lenni az élet a kutyával? Ma lett 3 hónapos, tudni akarom mennyi van hátra addig, amíg könnyebb lesz.

Figyelt kérdés
2021. febr. 16. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Kutyától változik de általában 1-1,5 éves kor, de ez függ a fajtától, személyiségtől, neveléstől. Az én kutyám 3 hónaposan már jól viselkedett, sosem rongált álomkutya volt. Azóta se lett rosszabb, sőt jobb lett. Mondjuk én már fiatalon tanítani kezdtem, jártunk kutyaoviba aztán elvégeztünk egy alaptanfolyamot most várjuk a haladót. Jelenleg 9 hónapos
2021. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire gondolsz.


Ha a szobatisztasàgra, akkor ahhoz idő kell. Ő még baba. Nálunk olyan 4-5 hónap körül volt.


Ha a rongálásra akkor az főleg nevelés kérdése. Nekünk nem rombolt, nem rág cipőt stb.


Ha arra, hogy mindent rág, akkor szintén olyan 4-5 hónap + fogvàltàs.


De ha nem neveled, akkor nem igazán lesz eredmény. 🤷‍♀️

2021. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg attól függ, mit vársz tőle.

Szobatisztaság? Egyedül otthon? Fegyelmezetlenség? Tudni bizonyos parancsokat?

Én kb. 4 hónaposan éreztem azt, hogy túl vagyunk a nehezén. Akkorra már stabilan szobatiszta volt és nem kellett minden pillanatban egy szemünk rajta legyen.

2021. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a kutyától, de sokkal inkább tőled függ. Mennyire vagy rutinos és tapasztalt? Mennykre tudod tudatosan nevelni es fárasztani a kutyádat?


Nálam legfeljebb 2-3 hét után szépen beállnak a csapat, a "falka" és az én életvitelembe a kölykök.

2021. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónapos és most rosszabb mint 3 hónaposan volt. Kamaszodik és feszegeti a határait.

A 3 hónapos kor az még nagyon az eleje a sok kölyökkori csínynek. De hát ez benne van a pakliban kölyökkutya esetén.

2021. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ő szoba kutya, nem kerti (bár van egy mini kert, de a mini az télleg mini). Szerintem akinek kinti kutyája van, annak hamarabb lesz könnyebb. Van vele foglalkozva, tanítgatva, bár kezdő kutyások vagyunk, nincs még rutin, tapasztalat. Szeretném, ha szobatiszta lenne, nem rinyálna egyedül, szabadon járkálhatna a lakásban, mert nem rongálna meg semmit, elkezdődne a fogváltása és vége lenne, legyen egy csendes kamaszkora, és végre lehessen vele túrázni. Még el se kezdődött a fogváltás és a kamaszkor.
2021. febr. 16. 20:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Gondoljátok, hogy mire mondjuk 8 hónapos lesz, hátra lehet dőlni egy kicsit? Az július vége. Akkor elutazunk 1-másfél hétre (hacsak közbe nem ugat a korona).
2021. febr. 16. 20:06
 8/13 A kérdező kommentje:
Mármint kutya nélkül utazunk. Kellemetlen lesz rábízni őt a kiszemelt emberre, ha végig utánunk sír.
2021. febr. 16. 20:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok ő is szoba kutya.

Szobatisztaságnál mivel még pici vidd le napi 5-7x ha lent végzi dicsérd meg, ha fent csak akkor szidd le ha rajta kapod (én az elején 7x vittem hetente-kéthetente hagytunk el egy egy alkalmat, kb 4 hónaposan stabilan szobatiszta lett, de már előtte nem volt nagyon sok baleset)


Ha elmentek ahhoz hozzá kell szoktatni nem úgy megy hogy elmegyek most aztán ne rinyáljon. Először menjetek el 5 percre aztán másnap 10-15 és így növeljétek. Ha hazaértek dicsérjétek meg ha nem csinált semmit. Hagyjatok neki a földön használt ruhát amit hordtatok (értsd: szennyes) hogy vele legyen “szagotok” persze a lakásban ott van de na, segít neki. Esetleg dugjatok el jutifalit hagy keresgélje, adjatok neki mindig rágókát (dobjátok be egy szobába, és addig amíg bemegy lépjetek le). Legyenek olyan játékai amit csak akkor kap meg mikor elmentek, illetve vannak olyan játékok amibe jutifalit lehet tenni az is hasznos.


Rongálásra van megoldás, egy fáraszd le testileg és szellemileg is, kettő halmozd el rágókákkal. Szárított bőrt imádják, és sok helyen lehet kapni is.


Kamaszkor sosem csendes, feszegetni fogja a határokat, és az írásodból látom ha ez kiborít téged az is ki fog. Kutya nem neveli meg magát, neked kell őt nevelned mint egy kisgyereket (mert kb azok is). Ezek ellen kb tudsz tenni, hidd el nem nehéz csak akarni kell. Nagyon ajánlom hogy keressetek fel egy kutyaovit nem csak a szocializáció véget hanem ott rengeteget tudnak segíteni megtanítják az alapokat, mutatnak technikákat hogyan fáraszd le a kutyát testileg és szellemileg. Érdemes még azért is felkeresni mert ilyenkor olyanok mint a szivacs, ha valamit megtanulnak legtöbbször bennük marad legyen az jó legyen az rossz

2021. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 1,5-2 éves kort mondanám, mire kezd kicsit benoni a fejük lágya. Nálunk elég gyenge volt a kamaszkor eleje, ivartalanítva lett nyolc hónaposan, semmi baj nem volt vele. Amint egy éves lett, rögtön megzizzent, úgyhogy most szigor van :D Amúgy minek vállaltatok kölyök kutyát, ha ennyire frusztrál ez az egész? Egy idősebb (1-2 éves) kutyus lehet jobb lett volna, ha ennyire nincs türelmed kivarni míg felnő.
2021. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!