Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orijen vagy hidegen sajtolt...

Orijen vagy hidegen sajtolt táp a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Vissza akarok allni BARF-rol, a kutyam szep volt, de nem vagyok nyugodt, hogy mindent jol csinalunk, mivel lakasban elunk, kert nelkul, ezert maceras is szamomra a higieniai resze, plusz en vegetarianus vagyok, nem divatbol, egyszeruen kiskorom ota undorodom a hustol. BARF-ozas soran ezt probaltam felretenni, de amint fagyasztott hust felengedve kell kezelni, nem birom.


Szoval jo minosegu tapot keresek, csirke kizarva, mert arra allergias a kutyam, Orijen Tundra es a hidegen sajtolt tapok kozott vacillalok.

Kinek mi valt be? Van esetleg olyan gyarto, akitol lehet probacsomagot kerni?



#táp #Orijen #BARF #hidegensajtolas
2021. febr. 16. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én Orijen Tundrával illetve Regional Reddel etetem a két kutyám, maximálisan megvagyok elégedve mind a kettő táppal, szerintem a legjobb, ami kapható.
2021. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az orijen tundra elég jó féle. Én azt adnám neki.
2021. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Bármelyik Orijen táp nagyon jó választás.
2021. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mindkettő elég jó, de én inkább a hidegen sajtolt tápot választanám. Bár mi barfozunk, és totálisan átérzem a helyzeted nekem sem a kedvencem a hús érintése és lakásban lakunk így tudom milyen (főleg úgy hogy a kutyám előszeretettel eszi a csontost a táltól két méterre) de ennyit bevállalok a kutyám miatt hiszen nekem fontosabb ő, mint a saját “finnyásságom” . Mi Orijenről és Acanáról váltottunk barfra és ugyanúgy csirke allergiásak vagyunk, az életben nem etetnék újra táppal. Esetleg megpróbálhatnál előre elkészített menüket, kockákban van és fele annyira kell velük dolgozni mint a saját porciózással
2021. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az az igazsag, hogy nekunk elotte a taptol is szep volt a kutya, de ki akartam probalni a Barfot. Viszont a barfos allapotat nezve az elozo tapjara nem akarok viaszaallni, mert haromszor kakilt egy nap, ugyhogy valami jobban felszivodot keresek. Bar mint mondtam, az elozo tap is jo volt, kivalo laboreremenyekkel, csak viszonylag tobb kakival.

Barfra pedig nem hiszem, hogy vissza fogok allni, a legnagyobb elrettento veglegesen baratnom kutyaja volt, akivel elozo heten rohantunk infuziora mert szalmonellas lett a kutyaja, barfos uzletben vasarolt nyers hustol. 160 ezret hagyott ott. Tudom, tap is lehet ludas, de a higienias korulmenyek lakasban tartassal egy jo tappal szerintem biztosabbak. De masnak lehet jo a barf! En sajnos nem tartozom az elkotelezettek soraba! :)

2021. febr. 16. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a 160 kicsit meredek, mármint ismerek olyan kutyust aki szalmonellás lett (táptól) de általában csak gyengébb immunrendszerű kutyáknál okoz gondot (160-ba meg nem kerül a kezelése), és főleg ott ahol nem megfelelően tartják a húst, szóval valószínűleg nem a barf bolt volt a ludas :)


Minden esetre ha tápot nézel számold ki mennyi szénhidrát van benne, ne tömd felesleges szénhidráttal a kutyát, én személy szerint tudom ajánlani a Fresco-t, ismerek barfos kutyust aki barfról vissza váltott arra. Pozitívum nincs benne gabona, sem krumpli meg hasonló

2021. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos a husi miatt volt, mert mast nem kapott a kutya, igaz, alapbol gyengebb immunrendszere volt, de honapok ota barfoztak. Osszesen negyszer kapott infuziot a kutya, ketszer kimostak a gyomrat, es a pluszba kapott gyogyszerekkel egyutt jott ki a 160 ezer. Ott voltam veluk, nem kitalalt tortenet. A gyartonak irtuk, azt mondtak, hogy elofordulhat es sajnaljak, de a fagyasztastol nem kene, ugyhogy ezzel ok nem tudnak mit kezdeni.

Persze, ha taptol lett volna ugyanez az aran nem valtoztat.

De mindenesetre engem elrettentett igy, hogy amugy is voltak fenntartasaim a nyers hus undorom miatt. A Fresconak utana nezek, eddig csak jutalomfalatait lattam! :)

2021. febr. 16. 21:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent a Fresconal van valamifele adagolasi utmutato, vagy hasonloan kell venni a porciozasat, mint a nyersnel? Testsuly x szazaleka?
2021. febr. 16. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
A fresconál ahogy olvastam fele annyit kell adni, mint amit a nyersnél kéne kapnia
2021. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!