Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyus illene...

Milyen kistestű kutyus illene hozzánk?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek ő 55 éves nyugdíjas.

Az én kutyám lenne, szóval ha pár év múlva elköltöznék ő jönne velem.

Már van egy kutyusom, ő egy kistermetű keverék ivartalanított 10 éves szuka kutyus, aki nagyon jó egészségben van, szerintem még vagy 6-8 évet simán lehúz.

Nagyon nyugodt, szófogadó kutya.

Egy ilyesmi habitusu, fajta tiszta kutyát keresünk, nem keveréket (semmi bajom velük, de most fajta tiszta kutyát szeretnék).

Fontos, hogy azért ne legyen fél millió Ft, inkább olyan 100-120ezerre gondoltam. (Törzskönyves kutya).

Kertes házban kinti benti kutya lenne (kimehet akár mikor).

Nem baj ha kozmetika igényes, de az ilyen Yorki, Mopsz stb. Kutyák nem tetszenek.

Naponta kb. 1 óra aktív foglalkozás lenne vele (játék, tanítás, séta).

És rengeteg simi.

Ilyen feltételek mellé milyen kutya fajtát ajánlotok (kistermetű)?


2021. febr. 17. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Yorki vagy Mopsz esetleg.
2021. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

100-120 ezer Ft kategóriában szaporítóknál fogsz maximum találni, tőlük meg nem veszünk kutyát.

Hát a legtöbb fiatal kutyának nem elég a napi 1 óra foglalkozás mégha kistestű akkor sem

2021. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismerem minden kutyafajtának az árát, de törzskönyves kutyust szerintem nem nagyon kapsz "ennyiért", max szapisat (de olyat ugye nem veszünk...)
2021. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%
Vegyél szaporítóknál. Mit kényeskedel itt? Nem mindegy honnan van more?
2021. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Nekem mudim van egy fekete kan és 120e volt tenyésztőtöl csak neki 4 óra aktív foglalkozás kell. Szerintem nincs úgy mond ilyen olcsóbb fajta kutya aki megfelel az igényeidnek. Esetleg fajtamentéseknél körülnézhetsz
2021. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Havanese esetleg törpe tacskó árat tudnátok mondani?
2021. febr. 17. 18:16
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
200 ezer ft +
2021. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Beszéltem nemrég tacskótenyésztővel, ő 300 ezerért árulta a kölyköket. A legtöbb kennélnél ilyen árakkal kell számolni.
2021. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy a keveréket kizártad, de ha ilyen összegben gondolkodtok, fajtamentéseknél nézz szét, ott találsz fajtajellegű kutyákat, amik hasonlítanak is, csak törzskönyvük nem lesz.
2021. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

120 ezerből max 2-3 hónapra tudnád MAXIMUM etetni a kutyát.

Hogy mennyire gondoltál, az egy dolog, és hogy mennyiért tudsz venni az meg egymásik dolog


Rendes, igazi tenyésztőtől legalább 1200 euró, amennyiért kölyköt kaphatsz, határ természetesen a csillagos ég. Nincs felső határa, hogy mennyibe kerülhet egy jó kölyök baba.


Etetése természetesen prémium táppal 2+, de inkább 3 ezer ft/ kg


Minél kisebb testű, annál kevesebbet eszik, de a tápon nem szabad spórolni. Főleg kölyök kutyánál, ezért érdemes a legdrágábbakat megvenni.

2021. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!