Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az őrző-védőre képzett német...

Az őrző-védőre képzett német juhásznak az a dolga, hogy parancsra támadjon, vagy akkor is, amikor kedve szottyan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akkor is támadnia kell, ha valaki csak ismerkedne vele?

Mert van egy megszokott bandája, azon kívül, ha utcán közel megy valaki hozzá, vagy hozzászól, már támadnia kell?

Azt hittem azért képzik őket, hogy parancsra támadjanak vág yha veszélyben érzi a gazdáját, nem akkor, ha nem tetszik neki valaki.



2021. febr. 17. 23:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%
Ha fenyegetve érzi magát illetve a gazdáját. Egy kutya megérzi ezeket ilyenkor a gazdinak is más szaga lesz ha ,,fél, frusztrált,ideges,,... Illetve nyilván ha valaki hirtelen oda lép, hirtelen mozdulatokat tesz arra reagál a kutya agresszívabban. De nagyjából igen parancsot kéne teljesítenie. DE ha jól van tanítva csak úgy nem megy neki egy arra elsétáló embernek. Ahhoz kell hogy valami olyan mozdulat kövesse amire a kutya reagál. Így szokták kiképezni őket csibész ruhában támadást szimulálnak mintha ütnék a gazdit vagy a kutya felé hadonásznak, csapnak.
2021. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

Attol fugg,mire van kikepezve. Ha arra van tanitva,h kezjelre/jelszora/arcminika jelzesre tamadjon,akkor nem tamad meg egy simi miatt.


Ha viszont a masik ember mozdulatara van kikepezve,h az pl emeli a kezet,akkor arra tamad.



Azert annyit a kutya is le tud szurni,h gyors kezmozdulatod van a gazdaja fele,akkor meg fogja vedeni a gszdajat.


Ha kozel mesz hozza,attol nem tamad meg. Ha a gondolatodba ott van az,h megtamadod a gazdajat ,a kutya erzi a harag/agresszicitasod energiaszintjet es testbeszedjeleit olvassa es a testszagod is erzi es meg tudja kulonboztetni az igazi tamadast a sima kozel elmenestol.


Ha pl a gazdajat mar megtamadta vki,akkor fog tamadni hamarabb,mint egy ilyen helyzetet nem atelt kutya.



A legtobb gazda a nagytestu kutyajat megtanitja az ereszt parancsszora. Ilyenkor ,ha radfog a kutya,akkor el fog ereszteni. Ha nem tanitotta meg,akkor tartani fogja a csuklod,ha mondjuk az fogta meg.


A tamadasod merteketol fog a kutya megtamadni.


Olyan esetrol hallottam,h egy nemetjuhasz gazdajahoz jart orvos es a gazda meghalt. Utana jott a doki es a kutya kiharapott egy darabot a doki nyakabol meg vallabol. Ezt egy csaladtagom meselte ,amikor eop a korhazban fekudt a plasztikai sebeszeten.

2021. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha jo szandeku nyugodt kedves ember vagy ,a kutya nem fog megtamadni,ha a gazdival ismerkedsz. Meg a varosban elo kutyak ezt mar megszoktak,h a gazdajahoz odamennek idegenek beszelgetni stb.



Ugye nem ugy ismerkedsz az illetovel,h hirtelen hatulrol atoleled..


A kutya a szitubol megerti,h tamadni fogod a gazdit vagy ismerkedsz. Olvassa a testbeszeded. Ha a jozan paraszti esznek megfelelo viselkedesmodot koveted,nem tamad meg.


Varosi kutyat ilyenre nem tanittatnak be vagy szajkosarban setaltatjak mar utana szegeny kutyat.(Lattam ilyet.)


Ha nagyvarosban elsz es sok embwr van az utcan a kutya korul,akkor nyugodtan odamehetsz az illetohoz ismerkedni.

(Videken mar mas a szitu. Ott nagyobb tavolsag van az emberek kozt elfogadottnak tekintve. Stb.)


Ha latod,h az illeto setal az utcan emberek kozt a kutyaval,akkor neked se lesz bajod.

2021. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az illetőt érdekelte a kutya, megkérdezte a gazdit meg szabad-e simogatni, erre a kutya már ugrott is, az ismerkedni szándékozó illető kérdezte miért ilyen agresszív, erre a gazdi mondja, hát mert ő munkakutya, az a dolga, hogy megvédjen.

De szerintem ez túlzás, a barátnőm semmi rosszat nem akart, csak kutyabúza, még csak nem is rohanta le vagy ilyesmi.

Másik eset ugyanezzel a kutyával, egy másik kutyás akarta odaengedni a kutyáját ismerkedni az övével, szintén egyből támadott a kutya. Erre megint az volt a válasz, hogy munkakutya, nem ismerkedik idegenekkel, se idegen kutyákkal.

Azért kérdeztem tapasztaltaktól, hogy ez normális-e őrző védőre képzett munkakutyáknál,ért nekem nincs velük tapasztalatom, ezért túlzásnak érzem.

2021. febr. 18. 00:16
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja és annyit tudok erről a kutyáról és gazdájáról, hogy kiskorától kutyasuliba jár és csak azokat viseli el, akiket a suliból ismer vagy akiket kiskorától sokat látott az otthonukban.

Ez oké, a kutya nem pajtizik idegenekkel, de egyáltalán nem is hajlandó ismerkedni olyan emberekkel és állatokkal, akikkel nem pajtizott kiskorában, hanem egyből támad, ha számára ismeretlen ember vagy állat a közelükbe megy és megszólítja őket.

Mi van, ha zsaru igazoltatja?

2021. febr. 18. 00:22
 6/22 A kérdező kommentje:

Bár gondolom rá tudna szólni, ha már képezve van, de miért nem teszi?

Miért jó az neki, ha minden ártatlan szándékú idegent hagy betámadni a kutyának?

Attól jobb munkakutya lesz?

Tapasztalatok érdekelnek.

2021. febr. 18. 00:24
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát tanítás kérdése az egész. Talán picit sok de lehet ez a fegyelem és reakciós kell arra a területre ahol ,,dolgozik,, a kutya.
2021. febr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Saját célra van képezve, nincs olyan "munkája", csak hobbi.
2021. febr. 18. 00:29
 9/22 A kérdező kommentje:

De amúgy milyen területen kell megtámadni ártatlanokat?

Nem vitázni akarok, csak tényleg érdekel, mire jó ez.

Mert szerintem amelyik kutyában megvan a védő ösztön, azt elég megtanítani arra, hogy hogy használja, de nem direkt támadásra kell betanítani, mint valami pitbullt más kutyák kinyírására.

Vagy én nem tudom.

2021. febr. 18. 00:32
 10/22 anonim ***** válasza:
13%

Az igy kikepzett kutyara kell a szajkosar,ha raharapott a bnodre ilyen szituban.


Ha csak raugrott,az nem agresszivitas. Jatekbol szoktak a kutyak raugrani emberekre.


Nalunk a kutyam a futotarsamra ugrik ra talalkozasokkor,mert nagyon orul neki. Nem tanitottam ra.

2021. febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!