Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a yorki kutya?

Milyen a yorki kutya?

Figyelt kérdés
Egészsége, jellemzői, minden érdekel :)

2021. febr. 18. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
2021. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oldalakat már olvastam, inkább személyes tapasztalatok érdekelnének
2021. febr. 18. 11:01
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha fajta tiszta nincs vele gond.


Szapis yorkik viszont brutál betegesek és kényesek.

2021. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Egy jó yorkie mindent megér.


Nekem van tenyésztőtől, sportkutya. Trick dog, agility, rally obedience sportokat űzünk. Imád dolgozni, nagyon aktív. Sokat gondolkozik, látszik rajta, hogy mindent belead. De ha valamiért nem tudok vele foglalkozni, az se gond, mert simán elvan és nem rombol, akkor alszik egész álló nap.


Túrázni is szeret. A magabiztosságon sokat kell dolgozni.


Nincs túl sok betegségük. A szülők legyen patellára szűrtek.

2021. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Életem boldogsága, kicsi kutyám.


Ő is nagyon aktív, nagyon barátságos, jószívű kiskutya. Imád túrázni, autózni. Más kistestű kutyákkal barátságos, de a nagytestűektől fél. Nagyon ragaszkodó, mindenhova jön utánam. Imád labdázni, és az enyém kunyerálós, de nincs elhízva. Ha tanulnom kell, nincs gond, mert addig alszik, pihen, befekszik a kiságyába. A sétákat igényli, napi 5-6x viszem le. Teljesen szobatiszta.

2021. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

6 éve vettünk egyet tenyésztőtől. Energiabomba, szerintem napelemmel működik. Nem kényes, havi 1 kozmetikázást igényel. Télen fázós. Terrier, szóval makacs, de ha jól motiválod könnyen tanítható.


Én úgy szoktam fárasztani, hogy kiengedem a kertbe a németjuhász mellé, akkor elrohangálnak 1 órát, utána labdázunk 1 órát és utána sétálunk 3 órát mindkettővel.

A németjuhász is baromi mozgásigényes, mert ő munkavonalas, de ő már vígan alszik, amikor a yorkie még mindig képes labdázni.


Szobatiszta, hamar megtanulta.

2021. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Elég hosszú sztorit írok most le neked. De szeretném megosztani a kis Mexim életét.


Mexi fajtatiszta yorki,törzskönyvezett verseny kutya volt Németországból jött Magyarországra az előző gazdikhoz.

Sajnos miután már ,,kiöregedett" a szakmából és új fiatal kutyusok követték az útját, Mexi egy 1-1 méteres kennelben élte mindennapjait. Néha sétáltak vele, de foglalkozni már nem annyira foglalkoztak vele.

Ekkor szólt egy ismerősöm, hogy van egy kiskutya aki gazdira vár, mert nem jön ki a többiekkel.

Azelőtt sohasem volt kutyám. Kifejezetten nem kedveltem a yorkikat, mert mindig megugattak.

De egy percig sem vaciláltam.

Mondtam, ahogy tudják hozzák el nekem mert érzem, hogy közös az útunk.


Megérkezett az állítólag barátságtalan yorki kutya.

Amikor megláttam, beleszerettem. Ő is belém. Beleült az ölembe és éreztem, hogy ez a kutya a lelkem.


Imádott sétálni,imádta a pocakját.


Voltak kisebb nagyobb betegségei.

Egyszer egyik pillanatról a másikra lebénultak a hátsó lábai, az orvos szteroid injekciókkal helyrehozta.


Mexi nagyon különleges természetű kis eb volt.

Imádott kutyákkal játszani, mindenkit szeretett. Sosem ugatott meg senkit. Egy igazi kis kedves lelkitárs volt.


Ezután csak kisebb gyomorproblémái voltak.

Amúgy semmi baj nem volt....

Egészen 12 és fél éves koráig.


Egyik nap még vígan szaladgált, aztán egy hirtelen frontváltozáskor 2020. Június 28-án összeesett az ágyam előtt. Liheget, nyüszögőtt, nem tudott menni. Azt hittem fáj a pocakja.

Orvoshoz vittük, aki közölte velünk hogy nem a hasa fáj.

Hanem a szíve nem működik jól,vizesedik a tüdeje.

1 hétig injekcó, aztán élete végéig gyógyszereket kell szednie. Nem sétálhat sokat, max egy eü séta és kész.

Mexi aránylag rendbe jött.

Eltelt 2 hónap és láttuk, hogy Mexi nem érzi magát jól a séták után, a vízhajtótól bepisil.

Konzultáltunk az orvossal és megeggyeztünk abban, hogy pelusos lesz.

Nem is volt ezzel semmi gond, mert hamar rászokott, meg olyan helyre tudtam rakni, ahol nincs szem előtt.


Nagyon boldog kis éltünk volt október 18-ig.

Tudtuk, hogy nincs sok hátra, ezért mindent megtettünk, hogy boldog legyen.

Aztán eljött a nap, amikor reggel az a tény fogadott, hogy a kutyám szarul van. De nagyon szarul.

Ölbe akartam venni, de ahogy meg emeltem, ömlött a vér a szájából.

Azonnal öltöztem, hogy visszük az orvoshoz. Elilult a nyelve. És amíg öltöztem, (sosem fogom elfelejteni )

körbe járta a lakás minden szegletét, aztán leült a kanapé elé velem szemben belenézett a szemembe én pedig tudtam, hogy most magamhoz kell szorítanom, hogy érezze, vele vagyok.

Ahogy magamhoz öleltem, abban a pillanatban éreztem ahogyan elgyengül és át kel a szivárványhídon. A mai napig érzem a forró vérét a lábamon.

És a mai napig tombol bennem a mély a fájdalom. Nem tudom feldolgozni.

Nagyon hiányzik nekem.


Neharagudj, hogy leírtam és hogy ilyen hosszasan.

Szerintem a yorki egy nagyon jó kutyafajta. Minden a nevelésen és törődésen múlik.

A gazdáihoz nagyon nagyon hű társ.

Tényleg mindent ,,megbeszélgetsz" vele.

Nekem ő volt a legjobb a barátom.

Úgyhogy csal ajánlani tudom! :)

2021. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, nagyon sajnálom :((( Belehalnék a fájdalomba, ha az enyémmel történne ilyen. Eddig is voltak kutyáim, igaz ők kerti kutyák voltak, szerettük őket is. De ez a kis "szaros" más, így hogy a lakásban van velünk mindig. Mint egy gyerek. Apukám azzal szokott viccelni, hogy azt szokta várni, mikor szólal meg. Mindent ért amit mondunk neki. Engem is elvarázsoltak a Yorkik, yorkis leszek míg élek ez biztos. Kis angyalkák, imádom őt, megvédem mindentől. #5.
2021. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Aranyos szeretni való , kedves hűséges kutya fajta !egyszerűen imádom őt!:) Nekem is van mostmár 9 éves :) csak ajánlani tudom!:)
2021. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

8#

Azon a napon én is belehaltam.

Sokan hülyének néznek, hogy még mindig gyászolok.

Igen, ahogy most is írtam a sorokat, bőgtem mint egy kisgyerek.

De tudom, hogy jobb neki így, nem szenved tovább.

Nagyon vigyázz a kis manódra, csodás együtt töltött éveket kívánok nektek!!!!:)

7#

2021. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!