Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kennelt mivel érdemes...

Kutya kennelt mivel érdemes körbe keríteni? Több lent!

Figyelt kérdés
Majdnem 10 hónapos Beagle kutyusunk van, reggel-este visszük sétálni és mentálisan is fárasztjuk, de napközben mikor nem vagyunk otthon, előszeretettel tesz kárt a teraszon lévő bútorokban, kerti virágokban. Szeretnénk neki erre az időre egy kennelt kialakítani, amiben benne lenne a háza (hőszigetelt és ilyen fűtőszál szerű dolgokat is tennénk bele, hogy télen ne fázzon) de kezdő gazdiként nem igen van ötletünk, hogy mivel lenne érdemes ezt körbe keríteni. Felmerült a ,,láthatatlan kutyakerítés” is, de kíváncsi lennék ti hogyan oldottátok meg. :)

2021. febr. 18. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
De ha lesz normál kerítés akkor minek a láthatatlan kerítés? És miért vettetek rövid szőrű kutyát ha az udvaron tartjátok?
2021. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem csak az udvaron tartjuk, kinti-benti kutya, csak ha nem vagyunk otthon akkor lenne az udvaron, amúgy meg ő dönti el, hogy hol szeretne lenni. Ismerünk jó pár beagle gazdát és szinte egytől, egyig kint tartják. Illetve pont hogy az a kérdésem, hogy miből lenne érdemes a kerítés részét megcsinálni, mivel mi saját kezűleg szeretnénk megcsinálni a kennelt.
2021. febr. 18. 14:17
 3/11 A kérdező kommentje:
A láthatatlan kerítés csak szóba jött, mert tanácsoltak olyat, de még semmi sem 100% ezért lennék kíváncsi hogy aki csinált már ilyet, hogyan és mivel oldotta meg.
2021. febr. 18. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ponthegesztett drotkerites, amit nem tud szetszedni. Nem tudom mennyire mozgekony a kutyad, de nagy keritesmaszok a beagle-k, ugyhogy a kennel egesz tetejet is erdemes lefedni.
2021. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igen azt el is felejtettem írni, hogy a teteje mindenképpen fedett lenne! :)
2021. febr. 18. 14:32
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Ugy oldanam meg, hogy telen bent lenne napkozben (kutyaajtoval barmikor ki-be mehetne, amikor epp akar) mivel hideg van egy rovidszoru kutyanak, plusz elkeritenem a teraszt valamivel, hogy oda ne tudjon menni.

Mennyit foglalkoztok vele egy nap? Lehet, hogy idoben keves neki, es unatkozik. Makacs kutyak egyebkent, ivartalanitas es kutyaiskola nem artana. Azok meg akik kint tartjak a rovidszoru kutyajukat, pont annyit is ernek, tehat nem kell peldat venni a szomszed jozsirol, mert szarul csinalja.

2021. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annyira bírom, hogy felteszek egy kérdést de az emberek 80%-a kibszottul nem arra válaszol, hanem neki áll okoskodni. Tudtommal nem voltam arra kíváncsi, hogy szerintetek hol kellene tartanom a kutyámat, ami mellesleg fajtát tekintve VADÁSZKUTYA....Benne vagyok egy Beagle-s facebook csoportban, az emberek 75%-a kint-bent tartja, köszöntem szépen! Egyébként is a kennelre lettem volna kíváncsi, nem a kioktatásokra hogy hol tartsam, kint vagy bent legyen....Illetve a nap nagy részét is szívesebben tölti kint, ezért gondolkodunk kinti kennelen, köszöntem szépen!
2021. febr. 18. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is le van kerítve egy kertrész a kutyáknak, mi csak vadászkerítéssel választottuk le ezt a részt, két hiperaktív, ásós, rágós labrador, de a kerítést tiszteletben tartják, nem rágják, nem ássák magukat ki alatta.

Ha úgy gondolod, hogy a ti kutyátokat ez nem tartaná vissza, akkor mindenképp valamilyen fém kerítést javasolnék (mondjuk ilyet: [link] és a földben is rögzíteném, de ez elég drága és macerás lesz, akkor is, ha házilag szeretnétek csinálni.

2021. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm a válaszod! :)
2021. febr. 18. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
A beagle kutyám kennele így nézett ki: kerítés lamella a kert felőli részen (esztétika miatt és hogy legyen árnyéka nyáron), a másikon drótfonat, kb félméterenként oszloppal, 2 méter magas. Fontos a beton alap, különben kiássa magát. Nagy szökőművész volt a beagle-m, de ez a kennel féken tudta tartani.
2021. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!