Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásosak a rácsepegt...

Mennyire hatásosak a rácsepegtető bolha/kullancs elleni készítmények?

Figyelt kérdés
Jelenleg Bravectot kap a kutya de most elég sok negatív tapasztalatot olvastam róla, így váltanánk valami humánusabb megoldásra. Hallottam hogy van ilyen csepegtetős cucc. Ez mennyire hatásos bolha/kullancs téren?
2021. febr. 20. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Macskára Stronghold Plus-t használunk, bevált. Kullancsot is megöli, tavasszal napi szinten 4-5 kullancsot fésültünk ki belőle.

Az ilyen cseppentős cuccok közül csak olyat vennék amit állatorvosnál/állatpatikában kapni, a szupermarketesekről csupa rémhírt hallok.

2021. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van amelyik hatásos, van, amelyik nem.


Az exspot, advantix pl jó, de a frontline mellett 4-5 éve többször is belement a kullancs a kutyáimba és másoktól is hasonló tapasztalatokat hallottam, így váltottunk. Az első kettő teljesen jó, ha épp nincs nexgard spectra, azt kapják.


Az állatorvosunk szerint ezek is bekerülnek a kutya szervezetébe, mert a bőrén keresztül felszívódnak.


off: egyre gyakoribb a szunyogok által terjesztett szívférgesség, az ellen is érdemes védekezni, illetve tesztelni, hogy nem kapta-e még el.

2021. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Falun èlek, sokat megyünk erdőbe, mezőre sètàlni, sok a kullancs. Nekünk bevàlt a csepegtető. Àlltalàban a fypryst -et kapja, nem volt még benne kullancs. A szívfèreg ellen pedig milprazon tabletta. De ezt tènyleg, csak teszt után szabad!
2021. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fipromaxot használunk, bevált.
2021. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!