Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy ilyen kutyát,...

Szeretnék egy ilyen kutyát, szerintetek milyen fajta lenne jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyát ami kint tartható, minőségi kutyaháza az lenne és sokat lenne vele foglalkozva.

Szeretnék vele futni, esetleg biciklizni (akár bikejöring, de ha kisebb termetű fajta akkor értelem szerűen ez offos) és túrázni is.

Szeretnék vele engedelmességit csinálni és csak úgy energia levezetésből, hobbiból őrzővédőzni... Persze szakemberrel, de nem azzal a céllal hogy komoly testőr vagy házőrző kutyám legyen, főleg azt szeretném ha parancsra tudnak támadóan ugatni.

Itthon kamera ugyan nincs, de riasztó az van...

Azért szeretném, hogy tudjon elrettentően kinézni mert gyerekkoromban egyszer majdnem megtámadtak az akkori kutyámmal és külön az is buzdította Őket erre, hogy látták hogy mennyire félős a kutyus. Ilyet a jövőben nem szeretnék átélni...


Mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnék, mert gyerekként mindkét kutyánk olyan betegségben szenvedett amire szűrhető egy fajtatiszta kutya és náluk csak felnőtt korban jött elő.


BARF modell szerint etetnék vagy Orijen táppal, esetleg N&D táppal, ami jobban beválik.

De BARF miatt hajlandó vagyok fagyasztót is vásárolni, tehát tudom, hogy költségekkel jár a kutya tartás...


Amilyen fajtákban gondolkodtam: Svájci Fehér Juhászkutya, Belga Juhászkutya (nem Mali, hanem groenendael vagy tervueren), esetleg mudi vagy puli...

Vagy mást is ajánlhattok.



Azért nem akarok kifejezetten ÖV kutyát, mert ez lenne az első kutyám, amit önállóan én nevelek.


A telkem 1000m2 kb.


A válaszokat előre is köszi!



2021. febr. 20. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Német juhász, vagy hozzá hasonló keverék jutott eszembe először. Én a helyedben szétnéznék a fajtamentésnél :)
2021. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Sok elvárás, és egy puli nem is tudja az összest amit felsoroltál pl csak párat szóval ja valami német,belga, ilyesmik
2021. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1.

Szép dolog a fajtamentés, meg az örökbefogadás is, én is szoktam tápot vinni menhelynek, de külön írtam hogy fajtatiszta kutyát szeretnék...

Na mind1, azért köszi!

2021. febr. 20. 17:28
 4/14 A kérdező kommentje:

#2. Nem kell, hogy tudja az összeset...

Például a futást meg a biciklizést el tudom engedni, mert azt tudom egyedül is.

2021. febr. 20. 17:29
 5/14 Unknow18 válasza:
81%
shcnauzeren gondolkozz el van belőle törpe közép és órjás is. Az órjás egy több emberes munka kutya nagyon barátságos(már akivel)és eléggé el rettentő egy fekete 50kg os kutya, aki igazából egy cukotlr falat
2021. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ilyen kutya nincs, ez a tökéletes kutya lenne.
2021. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Sok kutyafajta tudja ezeket.


Amiket felsoroltál azok jók lehetnek de én egy malinoist is meg mernék kockáztatni egy show orientált kennelből. Kiképző mellett nem kell tartanod ezektől. Esetleg holland pásztor, a hosszú szőrű változata kb olyasmi mint a tervu vagy a gröni. Amit írtak még az óriás schnauzer és a németjuhász is teljesen jók. Ami még eszembe jutott a hovawart és beauceron.


A puli, mudi is elég kis stramm kiskutyák, elrettentő erejük azért kevesebb van révén hogy termetük is kisebb.

2021. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Doberman
2021. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Német juhászkutya tudja a fent leírtakat, de az nem annyira ajánlatos első kutyának.

Ami így hirtelen eszembe jutott a komondor, rottweiler (de ennek rövid a szőre, így normális hely kell neki télire), vizsla.

A puli és a mudi terelőkutyák, így nem tudom mennyire alkalmasak ö.v.-zni, de utóbbi elég harcias fajta, az biztos :D

2021. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha számít valamit én pulival (bár keverék) csinálom ezeket, és eredményesen. Parancsra képes ugatni, sőt elhatározottsága még egy pitbullt is leköröz. Őrző védőn kenterbe verte a tipikus őrző védő fajtákat, hihetetlenül gyorsan tanul megérti mit akarsz tőle. Igaz termetre nem nagy (bár az enyém nagyobb mint egy átlagos puli), de az elszántsága és az hogy őt nem érdekli hogy kétszer nagyobb vagy meg a gyorsasága ezt simán képes kompenzálni. Imádnak a gazdájuknak dolgozni. Futni meg remek velük. Szukám van de ha ilyen céljaim lennének kant vennék puliból ők még keményebbek. De ez a kutya személyiségétől függ pl ismerek németjuhászt aki még az árnyékától is fél
2021. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!