Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljek engedelmes kutyát?

Hogy neveljek engedelmes kutyát?

Figyelt kérdés
Szóval a kutyám egy kicsit zizi. 4 hónapos, ahogy most elnézem hamis kutya lesz belőle, már ugat mindent, és az a kedvenc játéka, ha futok és ő üldözhet és ugathat(tudom, ezt nem kellett volna), játéknak fogja fel az egészet, de ha ez felnőttkorára is így marad az nem lesz jó. Meg tudnám ezt értetni valahogy? Amúgy barátságos mindenkihez odamegy és hízeleg aki hozzánk jön, de a kapun kívülieket ugatja mindenkit(érthető, védi a területét), félek, hogy nehogy nagy korára nehogy veszélyes kutya legyen belőle, mit tegyek? Vagy tegyek egyáltalán valamit? Amúgy szuka, ha ez számít valamit.

2021. febr. 21. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jatszal vele sokat, alakits ki vele jo kapcsolatot. Vidd el kutyaoviba ... mutasd meg neki a vilagot. Egyelore kolyok ... hagyd egy kicsit gyereknek lenni :)


Persze az alap szabalyokat le kell fektetni, a finom jatekra is meg kell tanitani ... de azert most meg gyerek.

2021. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sorrendisegi szabalyokat tarsd be. Amkor fog hallgatni rad egyedul.

Ne verd meg soha,mert elveszted a tiszteletet.

2021. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 October15 ***** válasza:

Hát ami számítana, hogy milyen fajta. :D Mert azért nagyon nem m1, hogy 1 puli vagy egy cane corso. :D

+ Attól hogy valamit játékból csinál még lehet belőle baj. Lásd az én amstaffom játszott... csak hát 30 kilónyi "megb*szódszag*cibe"-ről beszélünk úgyhogy a térdem megköszönte a részvételt és inkább kiugrott a helyéről a rákba. :D Pedig a kutya mindössze annyit csinált, hogy neki futott a lábamnak.

Nyilván nevelned kell, teljesen érdektelen hogy hány hónapos. + Ha eddig nem szóltak volna a kutyák veszélyesek, igen akkor is veszélyesek ha az én amstaffomat konkrétan tanítani kellett, hogy ugasson, 2 hét alatt leszoktattam a harapdálásról stb. Attól még egy amstaff, nézz be a szájába ha nem érzed magad veszélyben akkor valami veled nincs rendben. :D Állatokról beszélünk, lehetnek akármennyire háziasítottak, betanítottak akkor is veszélyesek maradnak.

2021. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, teljesen egyetértek veletek, a veréssel nevelés nálam sem opció. Fajtáját tekintve ő nagyon hasonlít a fáraó kutyára, nem fajtiszta, kevert. Alkata elég hosszúkás, nem az a masszív izmos, inkább nyurga és keskeny.
2021. febr. 21. 12:38
 5/5 October15 ***** válasza:
Nyilván nem kell alapvető fegyelmezési módszernek használni de ezt a "nem opció" dolgot majd átértékeled amikor a kutyád úgy dönt, hogy ő most akkor megmutatja, hogy mekkorát tud harapni. Ha van egy kis életösztönöd meg reakcióidőd akkor még a harapás előtt lekensz neki egyet. Legalábbis én anno nem álltam le "fekszik"-elni a staffimmal. [Eredetileg nővéremé volt, csak hát ő ki akarta rakni a rákba mert nem tudta megnevelni. Úgyhogy mikor hozzám került egy ritka idegbeteg kutya volt. Viszonylag gyorsan tisztázni kellett, hogy szeretném megtartani a testrészeimet.]
2021. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!