Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dolgozzam fel azt, hogy...

Hogy dolgozzam fel azt, hogy szerdán jön az állatorvos és elaltatja a 13 éves kutyusomat, akivel együtt nőttem fel? 19/L

Figyelt kérdés
Szüleim halála után szorongó gyerek lettem és féltek, hogy nem fogom bírni a sulit. Csak az állatokkal tudtam kijönni, így azt tanácsolta a pszichológus a nevelőszüleimnek, hogy legyen egy kutyim. A legédesebb, legcsodásabb kis lény, akit valaha ismertem. Daganatos beteg már egy ideje. Sokféle kezelést kapott, néha jobban volt, néha rosszabbul, de most már nagyon szenved. A doki azt mondta, most már nincs értelme életben tartani tovább, mert fáj neki és vegetál csak, ez már nem kutyához méltó élet. Ésszel felfogom, hogy igaza van, de nem tudom elképzelni az életemet nélküle. Azért nem mentem vidéki gimibe, aztán vidéki egyetemre, hogy ő velem maradhasson. Tudom, hülye vagyok, de soha nem gondoltam, hogy egyszer majd ő nem lesz, pedig tudom, hogy az ő életük rövidebb, mint a miénk. Rettegek, hogy ha meghal, utána akarok majd menni.

2021. febr. 21. 10:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Nagyon nehéz erre mit mondani, mert mint írtad is, az ember az eszével tudja, hogy ez az élet rendje, és hogy ők rövidebb életűek, mégis borzasztó nehéz ezt feldolgozni. Mi nyáron mentünk át ugyanezen, tizenhat éves volt a kutyusunk. Tényleg csak annyit tudok mondani, hogy próbáld meg csak azt szem előtt tartani, hogy neki jobb lesz! És arra gondolni, hogy milyen jó élete volt melletted, és mennyi mindent adtatok egymásnak! Nem szeretném, hogy csak üres szavaknak tűnjenek ezek, de tényleg nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani, csak az értheti ezt, akinek volt már kisállata és átélte ezt. De nagyon együtt érzek veled, és sok lelki erőt kívánok neked, hogy túl tudd tenni magadat rajta. Az idő majd valamennyire enyhíti a fájdalmat.
2021. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál! Neked mennyi idő alatt sikerült túltenned magad a gyászon és a szép emlékeket megőrizd vele?
2021. febr. 21. 11:00
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, együtt érzek veled. Én 1 hónapja veszítettem el a kutyám, 15 éves volt és szintén együtt nőttünk fel. Sajnos ez egy ilyen dolog. De itt most nem szabad magadra gondolnod. Ő szenved és nem érdemli meg, hogy miattad szenvedjen tovább. Felkészülni nem lehet rá igazán. De azt tartsd a szemed előtt, hogy te mindent meg tettél érte! Ő már menni akar. El kell engedned. Mindig veled lesz az emlékeidben. Erősnek kell lenned és nélküle is boldogulnod kell az életben. Sajnos az élet kegyetlen tud lenni, ezen változtatni nem tudunk. Ne arra gondolj, hogy veled mi lesz. Arra gondolj, hogy neki ez már nem élet, szenved és menni akar. Erről szól a gyász, nem az elhunyt miatt sírsz, hanem magad miatt, mert nélküle kell tovább élned.
2021. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Szerintetek ott legyek, amikor elaltatja a doktornő, vagy ne nézzem végig? Ott akarok lenni mellette, de félek, hogy mindig a mozdulatlan testére fogok majd gondolni.
2021. febr. 21. 11:18
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Ezt neked kell eldöntened. Én nem maradtam ott. Valakinek viszont segít elengedni, illetve gyászolni.
2021. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár hónapja a kezemben halt meg a kiskutyám.

Kegyetlen érzés volt, de azt tanácsolom, hogy legyél vele.

Érezze, hogy vele vagy.

Nagyon fájni fog.

Soha nem fog elmúlni.

Csak megtanulsz a fájdalommal együtt élni.

Legyetek most sokat együtt, szeretgesd.

Én a mai napig szenvedek.

Nem bírom feldolgozni.

Sokszor megfordult az én fejemben is, hogy utána megyek.

De hidd el, hogy a kutyusod sem ezt akarná.

Kitartást! És őszinte szívvel,osztozom a fájdalmadon.:( <3

2021. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Én miután meghalt a legjobb barátom, vettem egy könyvet: [link]


Nem momdom, hogy nem zokogva olvastam el.

De sok mindent segített megérteni magammal kapcsolatban.

Légy erős!

2021. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a Kutya négy élete, Kutya négy útja könyvekbe futottam bele, miután elment a kutyám.

Kb végigbőgtem, de jót tett. Ajánlom neked is őket. (Azóta van egy harmadik része is, azt még nem olvastam.)

2021. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 October15 ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamikor majd az én kutyámat is el kell majd altatni kell idős korában [csípő diszplázia] de perillanat még jól van, márciusban lesz 10 éves szóval nem fiatal de még nem igazán volt vele komolyabb probléma.


Ennek okán nyilván én is átrágtam az altatás kérdést: én arra jutottam, hogy az altatásnál való jelenlétet inkább kihagynám, semmi szükségem erre az emlékre. [Pedig én naaaaaagyon távol vagyok attól, hogy arra gondoljak, hogy a kutyám miatt öngyilkos lennék.] Valakinek persze majd vele kell lennie mert hát azért mégis csak de amíg nekem a haldoklással nincs semmi bajom, addig annak a nézésével bőven akad úgyhogy ezt nem nekem találták ki. + Túlságosan is vizuális a memóriám.


Arról nem igazán írtál, hogy úgy általában hogyan kezeled a gyászt. Minden esetre a kutya után mennél dolog alapján én azt mondanám, hogy csak akkor legyél ott ha neked ez segít a feldolgozásában, csak azért mert "ott kell lenned" ne legyél ott mert hát láthatólag nem igazán vagy az a személyiség akinek különösen jót tennének a "kell" jellegű dolgok.

2021. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 és fél évesen altatták a kutyámat, szintén áttétes rák miatt. Volt előtte egy műtétje, de többnek már nem akartam kitenni, és az orvosa sem javasolta. Ott volt a vége, el kellett engedni.

Én azt javaslom neked, hogy bármilyen nehéz is, maradj ott a kutyusoddal. 2 injekciót adnak be neki, az elsőtől csal elalszik, a másodiktól áll le a szíve. Az első injekciónál maradj mellette. Ne egyedül, félelemben kelljen meghalnia, érezze, hogy ott vagy vele, simogasd, míg elalszik. Utána már nem lesz tudatánál, mindegy neki, akkor mát inkább menj ki.

Én is így csináltam, és nem volt könnyű, de én tudom, hogy soha nem bocsátottam volna meg később magamnak, ha hagyom egyedül meghalni. Ha én haldokoltam volna, tudom, hogy ő is az utolsó percig, sőt, még tovább is kitartott volna mellettem. Nem azt érdemelte, hogy nélkülem haljon meg.

2021. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!