Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya vásárlók! most...

Kiskutya vásárlók! most mekkorákat alkudtatok tenyésztőknél ebben a covid időszakban? Tenyésztők: Mennyire esett a kereslet?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a kérdést sem értem. A kutyàknak mi köze a covidhoz? Nekik ugyanúgy enni kell, ugyanúgy beteg lehet, ami sokba kerül. Tehát hiába lenne olcsóbb a kutya, a tartàsa ugyan annyiba kerül.
2021. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés, hogy melyik országban “esett” a kereslet.

Németeknél pl. nőtt, mind a menhelyire mind a tenyésztettre, mert unatkoznak a homeofficeban. Remélem nem akarják majd leadni, ha már nem lesz homeoffice.

2021. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

En sem ertem mi koze a covidhoz.

Ha valaki a virus miatt kerul nehez helyzetbe, az ne most akarjon kutyat venni es kesz.

Nem itt kell alkudozni, max a piacon. Attol meg az allatorvosi vizsgalatok, szuresek, oltasok, kutyakaja nem lesz es nem is lett olcsobb. A tenyeszto meg mindig nem ebbol fog meggazdagodni, es meg mindig nem nem azert kerul ennyibe egy torzskonyves kutya, mert 100x-os hasznot rak ra, ezt fogjuk mar fel.

2021. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kérdező arra gondol hogy tegyük fel egy kutya 250 ezer és lealkudták 200 ezerre. De szerintem ilyenkor is ugyan annyi a kutya ár mert azért a tenyésztők nem szoktak csak úgy alkudozni. Ha tévedtem javítsatok ki
2021. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A tenyeszto sem idiota, miert akarna kijonni a bulibol vesztesegesen? Mert ha valaki alkudni akar 50 ezret, az neki igen nagy bukas lenne kutyankent.

Ha pedig valaki 150 ezer helyett hirtelen csak 50-ert adja a kutyat, mert nem kered a torzskonyvet, az szaporito :)

2021. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Kezdődik ott, hogy nem alkudok egy élőlényre. Ahogy az orvosnál sem fogok alkudni a kezelés költségeiből...

Sajnos a covid miatt hihetetlenül megnőtt a kiskutyák iránti kereslet. Mesélik a tenyésztő ismerőseim, hogy van, hogy naponta 2-3 üzenet is érkezik. Jellemzően olcsón akarnak most valami színes kiskutyát. Csak mert most otthon vannak home office-ban.

2021. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Attol meg az allatorvosi vizsgalatok, szuresek, oltasok, kutyakaja nem lesz es nem is lett olcsobb."


Az annyi marad. De a költség még több lesz, ha rajta marad 8 kölyök, amik elég nagytestűek lesznek, és nem 2 fillér az etetésük


Én úgy vettem észre, hogy sokaknak visszább kellett fogni a költekezést, rengetegen elvesztették az állásukat, a home office pedig csupán egyetlen iparágat érint, az informatikát.

2021. febr. 21. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog rajta maradni, tenyèsztőtől felelős gazdik vesznek kutyàt. A költekezèsre meg annyi, hogy akinek visszàbb kell fogja, az nem most fog kutyàt venni . Az àra egy dolog, ahogy írtuk, de az orvos, az etetès ez mèg nagyon sok pénz. Akinek nincs àllàsa, annak egy utcàról hazavitt kutya sem fog kelleni, mert nem tudja ellàtni. Tehát nem fog tenyèsztőnèl sem alkudni.
2021. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

A felelős helyett nem mondhatnánk valami más szót? Ez mára a birka szinonimája lett.


Egyébként még mindig nem vágod kérdező.

A tenyésztő nem megélhetésből csinálja.

Szerintem egy igazi tenyésztő ha annyira meg lenne szorulva, akkor is inkább ajándékozná a kutyát egy megbízható ismerősnek, mint hogy alkudozó sutyerákokkal üzleteljen.


De ez még nem fenyeget, mert szerintem még mindig sorban állnak az érdeklődők. Ahol én vettem, onnan németek, meg gazdag arabok is visznek.

2021. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Részletfizetésre van lehetőség tenyésztőnél is, de normális tenyésztő nem adja olcsóbban, mint a reális ár.
2021. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!