Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava is kutya? Mi van,...

Egy csivava is kutya? Mi van, ha én nem érzem annak?

Figyelt kérdés

Kutyát szerettem volna, de anyukám csak a csivavát engedi, mert panelban lakunk. De én valahogy nem érzem, hogy jól kijönnénk. Nem tudom, hogy bánjak majd vele. Mit tegyek?

Én nem akarok megbántani senkit és nem azt mondom, hogy fúj, ez egy patkány, nem kutya vagy ilyesmi. Csak nem tudom, szomorú vagyok, hogy ilyen fajta lesz. De szeretném szeretni, csak nem tudom hogy tegyem majd.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.



2021. febr. 21. 20:36
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
68%
Csivi keverékem van. Dehogy fárad el hamar, tiszta izom, energia és erô, rengeteget tud sétálni. Feltéve ha nem szapis 2kg-s a kutya, akkor ugyanúgy viheted maggaddal sétálni.
2021. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy meg gyakori betegség náluk a hypoglycemia, olyannyira hogy majdnem a kutyák felénél előfordul.

A súlyosabb eseteknél előfordulhat emiatt hányás, napi rendszerességgel, ájulás szintén napi rendszerességgel, illetve remegést is okoz, bár egy egészséges fajtatiszta csivava is szokott remegni...


Ezek a kutyák annyira kicsik, annyira gyenge csontokkal, hogyha kiejted a kezedből a betonra, akkor egy életre megnyomorodhat...

Nekem pulim van, meg macskáim és véletlenül az évek során léptem már a lábukra vagy a farkukra... De egy 2-3 (!) kilós kutyánál ez halált is okozhat.

Azért egy átlag macska is 4-5-6 kg.


Most pedig amennyire utána olvastam egy állatorvosi szaklapban, napi 2* 15 perc vagy 1* 30 sétát bírnak.

Több szívleállást okozhat.


Télen csak pisilni szabad kivinni.

2021. febr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

#22 😂

F@sza ...

2021. febr. 21. 23:14
 24/36 anonim ***** válasza:
47%
Ha az anyud kutyája lesz, akkor te mit rugózol ezen? Nem a te dolgod eldönteni, másnak mi tetszen. Panelba nem kell nagy kutya.
2021. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Azért, mert ÉN szerettem volna kutyát.

Anyum nem akart.

De kitalálta, hogy oké, de csak csivava.

Próbáltam vele megbeszélni egy tacskót vagy egy menhelyest, de nem, csak minicsivava.

Mondom oké, akkor nem kell kutya.

Erre hogy neki kell.

Mondom oké.

Szóval ennyi.

Csak azért bánom, hogy egyáltalán felhoztam, hogy kutyát szeretnék, mert inkább ne is legyen, mint egy csivava.

De majd biztos megszeretem, anyum is ezt mondta.

2021. febr. 21. 23:57
 26/36 anonim ***** válasza:
22%
Az első öt percben el fog bűvölni. Belenézel a szemeibe és véged lesz :)
2021. febr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
35%
Ha csak az egódnak kellett kutya, akkor inkább ne legyen kutyád, ha meg nem, akkor nem kéne, hogy érdekeljen mekkora.
2021. febr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
34%
Mutass anyudnak egy Yorkshire Terriert én személy szerint nagyon utálom a csivavákat, de ha már kiskutyánál kell maradni én ezt a fajt ajánlanám hátha bejön nektek.
2021. febr. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Miért az egómnak kéne, hogy érted?

Tényleg nem érdekel mekkora, amennyiben van akkora, mint egy macska.

Sajnálom és tényleg nem bántani akarom ezt a fajtát, vagy a gazdikat, de nekem nagyon furcsa ez.

Biztos megszeretem és megszokom majd, de egyelőre nagyon fura.

Mamánál, ami kisebb a macskánál, az a macska zsákmánya.

2021. febr. 22. 07:23
 30/36 anonim ***** válasza:
20%

Esetleg más kistestű fajta?

Yorkshire terrier, Máltai selyemkutya meg még nézek neked.

2021. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!