Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nincs semmi...

Csak szerintem nincs semmi értelme, ha a kutya a kertben, kint őrzi a házat, a gazdit?

Figyelt kérdés
Abba nem mennék bele, hogy szerintem házőrzésre teljesen felesleges a kutya, 1000x olcsóbb egy jó riasztórendszer, és ugyanannyit tud, a különbség az, hogy a riasztót nem tudják lemérgezni, kiiktatni. De ha tegyük fel, a kutya házőrző, akkor nem logikusabb lenne, ha bent őrzi a házat? Hiszen akkor nem lehet megmérgezni, de ugyanúgy jelez, ha valaki kint matat. Plusz a gazdi is előbb meghallja, egyből felébred rá.
2021. febr. 21. 22:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Persze, tarts bent a házban egy kozep-ázsiai Juhász kutyat vagy egy bordeaux-i dogot, cane corsot.... hajrá!
2021. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk rengeteg a róka, nyest. És rengeteg szárnyas, pávám is van. Van egy kisebb éberebb kutyám, és egy nagyobb. Nekem nem felesleges, mert a riasztórendszer azokat az allatokat akiket nem akarok itt látni, nem űzi el.
2021. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
Általában először a betörők a kertbe jutnak be, és csak aztán a házba. Ezért, ha már a kertben elriasztja őket a kutya, nem jutnak el a házig. Legalábbis én ebből a logikából indulok ki, bár szerintem is hülyeség kutyát erre tartani a mai világban.
2021. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%
Kutyát ezelőtt 100-150+ éve tartottak házőrzésre. Ma legfennebb a 6 éves almatolvajok ellen jó. Ha valaki be akar törni, az seperc alatt kiiktat akármilyen, akárhány kutyát. A ház védelmére szerelj fel kamerát, riasztót.
2021. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem igazad van.
2021. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%

A kutya kinti állat! A kutya kint szeret lenni, felfedezni, szaladgálni! Nem pedig bezárva a négy fal közé! Az elsődleges célja a kutyatartásnak a ház őrzése!

Panelban tartani egy kutyát kifejezetten állat kínzásnak tartom...

2021. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
17%
Akkor most öljük meg az összes házőrző fajtát mer minek tartanánk őket
2021. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
5-ös vagyok:Én pl. a kutyáimat jobban féltem hogy valami történik velük,ha bemászik valaki,le is szúrhatja őket,azt nem bírnám feldolgozni hogy azért haljanak meg szegények,mert engem védtek.Nekem is vannak itthon szerszámaim,amik közelharcban hatásosak,mondjuk egy pisztoly ellen már nem.És elég lerobbant házban lakok,szóval lehet rajta látni hogy szegényes.Számomra a társaságuk számít nagyon sokat,mivel egyedül lakok.
2021. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%

1. Ha a betörő már eleve a kertből ki van kergetve, akkor a ház pont olyan biztonságban van, mintha bent lenne a kutya.

2. A riasztó maximum riasztani tud, egy kutya őrizni is. Szerinted melyik fog hamarabb visszatartani valakit, hogy ha betör akkor a riasztó felveri az ottlakókat, vagy ha s*gbeharapja egy rottweiler?

3. A házörzők rendszeresen nagyobb darab kutyák, még ha sétáltatva is van, se számára, se a gazdának nem ideális ha a napja nagy részét egy kis lakásban tölti.

4. Kertes házak esetén jó eséllyel pont nem a betörők fogják a gondot jelenteni hanem a vadállatok, róka, menyét, stb, akik ellen semmire nem jó a riasztó.

2021. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
8-ashoz:És még annyit,számomra egyetlen ingóság se ér annyit,se akármennyi pénz,mint egy élet,egy hűséges barát/társ élete.
2021. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!