Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg neki volt igaza? A...

Tényleg neki volt igaza? A sok séta meghosszabbítja a kutya életét?

Figyelt kérdés

Egy régi kutyás ismerősöm napi 6-8 órát sétált az amúgy iszonyat lusta kutyájával.(esti suli + a szülei tartották el, így ráért)

4 évesen vitte haza egy menhelyről és 12 évet élt vele. Csak az utolsó két évében nem bírt felállni sem, de 14 éves koráig napi 6 órákat sétált. Nem akart, úgy kellett kihúzni az ágyából, de aztán elindult.

A lényeg, én nekem nem tetszett, hogy ráerőlteti a sétát, ha egyszer utálja, főleg, mikor már öreg is volt.

De mindig azt mondta, hogy ez fenntartja a keringését stb, így fog hosszú életet élni.

És igaza lett. 16 évet élt, miközben én azt hittem, egyszer majd random összeesik az út közepén.

Tényleg ez volna a helyes?

Ez volna a hosszú kutyaélet titka?



2021. febr. 21. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A sport, mozgás sosem volt halálos senki és semmire!
2021. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy túl nagy az összefüggés. Sok kutyát ismerek, akiket szinte soha nem sétáltattak vagy rendszeresen ugyan, de keveset, és szintén nagyon szép kort éltek meg.
2021. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 vajon éltek volna még tovább, ha sokat sétálnak?
2021. febr. 21. 23:34
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A soha nem sétáltatott, nagytestű, falusi kutyák is elélhetnek 15+ évig. Nem a séta mennyiségétől függ, hogy mennyit él egy kutya.
2021. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hm, akkor nem értem.
2021. febr. 22. 00:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor mitől függ?
2021. febr. 22. 00:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog mintha azt kérdeznéd, hogy a hosszú emberi élet titka a rendszeres sétálás e. Azt, hogy egy kutyának mitől hoszabb vagy rövidebb az élete kiszámíthatatlan. Nyilván nem árt a séta a kutyának de attól még hoszabb élete magában nem lesz. Mint ahogy minden ember úgy minden állat is különböző és szokásoktól független meddig él.
2021. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

milyen kutyu volt?


testméret fajta erősen befolyásolja. Írfarkas nem nagyon szokott két számjegyet megélni de tacsit láttam már huszonévesben is.

2021. febr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Közepes, de ezaz, hogy kövér is volt egész életében.
2021. febr. 22. 07:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a kutya aki megőrzi az aktivitását idős korára nagy valószínűséggel tovább él, de különösebben nincs össze függés
2021. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!