Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya honnan?

Csehszlovák farkaskutya honnan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettem már a csehszlovák farkaskutya kenneleket, de nem akarok ismeretlen helyről venni, ezért szívesen venném azok tapasztalatait, akik már vettek valahonnan Magyarországról.


Jelenleg egy 12 éves németjuhász és egy 10 éves belgajuhász mellé keresek kiskutyát.


Még nem 100%-os a döntésem, szóval ha tudtok jó belgajuhász kiskutyát megbízható tenyésztőtől, annak is örülnék.


Hobbi szinten jártunk őrző-védőzni, szóval azt a kiskutyával is mindenképp megejteném.


2021. febr. 22. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Húha, ahhoz 3 évtizedet vissza kell menni a múltba.

De keressed fel Marty McFly-t és hátha!

2021. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Én személyesen láttam cseh farkaskutyát őrzővédőzni, nem nagyon ment neki. A gazdája elmondása szerint minden is elvonta a figyelmét, minden más érdekesebb volt neki mint a feladatok. Ezzel szemben a malinoisa a csillagokat lehozta volna az égről. Nagyon nem egy kaliber, azt remélem tudod. Egy ilyen öntörvényű kutya nem fog neked "bohóckodni" mint egy németjuhász.
2021. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Mit szeretnél a kutyával csinálni/elérni, mire kell?

A cseh farkaskutya minden, csak nem könnyen kezelhető.

Belga juhászból is van 4 féle, melyik érdekel?

2021. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Én a Crying Wolf és az Ingarian kenneleket ismerem az országban.
2021. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Elsősorban családi kutyának van mindkettő, a harmadikat is ezért szeretnénk. Elérni semmit nem szeretnék, hobbiszinten járnánk csak az őrző-védőre. Nekem malinoisom van, ha nem a csehszlovák, akkor inkább malit vennék megint. A németjuhásztól sem zárkóztam el, de abból meg lehetetlen jót találni, arról lemondtam.


A könnyen kezelhetőség az nem izgat, elég elszánt és kitartó vagyok. :D

Elég sokat utazunk, kirándulunk, szóval mindenképp olyat szeretnék, amit szintén tudunk mindenhova vinni.


A mali is újabban divatt lett ahogy látom, abból is nehéz már valóban jót találni, ami nem kifejezetten munkára van, hanem csak hobbiszinten lehet vele sulizni. Ahogy néztem a 2 véglet van, vagy valami ösztöngyenge szaporítós aminek még a külleme sem túl jó vagy az echte munkára való, de azok a tenyésztők nem adnak el "átlagembernek", csak munkára vagy a rendőrségre.

2021. febr. 22. 14:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, én 2 tenyésztőnél is érdeklődtem hobby malinois után, elmondtam mit nyújtanék és mindkettő adott volna kutyát. Egyik sem volt rossz kennel. Na meg almon belül is sokféle kölyök születhet, lesz ami nagyon jó munka kutya lesz, de biztos lesz gyengébbre sikerült kölyök is.
2021. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2021. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
6! Ezért kérdeztem, hogy tudtok-e jó kenneleket. :)
2021. febr. 22. 15:02
 9/15 A kérdező kommentje:
7! Köszi, megnéztem a videót és hasznos volt. Valtozatlanul úgy érzem, hogy megfelelne a fajta, ha meg nem lehet vele őrző-védőzni, akkor na bumm, igazából csak egy programként tekintettem erre eddig is a kutyáknak/kutyákkal, nem ragaszkodom hozzá.
2021. febr. 22. 15:05
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik a Firefox malinois kennel, 4 éve írtam nekik, akkor 140.000 ft volt egy kölyök.

A másik a Kondorvölgyi kennel volt. Náluk nem tudom mennyi egy kölyök.

2021. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!