Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy testű kutya...

Milyen nagy testű kutya fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Körülmények:

- kertes ház (100nm-es ház, 200nm-es kert)

- kinti-benti tartás (eldöntheti hol akar lenni)

- napi 1 óra séta, játék

- este fél óra tanítás

- minőségi eledel (Wolf of Wilderness minőség)

- családi kutya lenne (én-férjem-gyermekem-2 cica)

- napi 8-9 órát lenne egyedül


Mi ezekre gondoltunk:

Afgán Agár (nem baj hogy kozmetika igényes, havonta vágatnánk a szőrét is)

Shar Pei (nála tartunk egy kicsit a szem betegségektől, nem a pénz hanem nem szeretnénk annyit műtetni)

Dán dog (páromnak ez a kedvence, én picit tartok mivel hatalmasra nő)


Keverék kutyát nem szeretnénk, mert már volt és most fajtatisztát akarunk...mindenképp tenyésztőtől.


Ti milyen nagytestű kutya fajtát ajánlotok?


2021. febr. 22. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Berni Pásztor, Szamojéd
2021. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
Napi 1,5 órás foglalkozás az nagyon kevés egy kutyának.
2021. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Bár nem írtad szerencsére, de ezekkel az igényekkel golden retrievert ne akarjatok.


Egyébként ekkora kertbe úgy, hogy viszonylag nem foglalkoztok vele sokat, illetve a kert is pici, én nem feltétlenül valasztanek nagytestű kutyát. Inkább egy lusta mopszit, aki szeret alukalni sokat.

2021. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Mindenképp nagytestűt szeretnénk.

Ez a foglalkozás nem kölyök hanem felnőtt kutyákra vonatkozik.

Épp ezért kerestem kis mozgás igényű kutyát.

2021. febr. 22. 18:44
 5/26 anonim ***** válasza:
58%

Akkor talán a shar peit mondanám ☺️

És kossetek rá esetleg biztosítást, ha féltek a mutetektol (mégha nem is az anyagi részétől, azért jól tud jönni...)+egy jó alom..

2021. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%
Masztiff félék esetleg, bár lehet nekik is több séta kellene. Az agarakról azt mondják nem olyan nehéz őket lefárasztani, de ahhoz nem séta kell, hanem sprint, ehhez a kertetek nem elég. Angol bulldog? Elég nagydarab kutya, csak a lába rövid, de nem túl mozgásigényes.
2021. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%
Újfoundlandi. Igaz ő azért kinti, gyönyörű, játékos, okos és végtelenül barátságos nagy mackó
2021. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le titeket, mielőtt belém köt valaki :)

A Berni pásztor, szamojéd, ujfunlandi is cuki...viszont sok a mozgás igényük.

2021. febr. 22. 19:08
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Sok a troll és a hülye mostanában az oldalon, ez az új trend, hogy mindenkit lepontoznak.
2021. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

Az afgán agár nagy morgásigényű (szinte enegriabomba) kutya. Ha nincs lemozgatva, futtatva akkor...nem megfelelő. Tehát neki nem elég 1 óra séta. Kicsit olvass utána.

[link]


Én a dán dogot mondanám. (egyébként nem sokkal nagyobb az A. Agárnál, max 1 fejjel). De jámbor, imádja a gyerekeket, gyengéd velük (tapasztalat). Ha tudtok neki kicsivel több mozgást biztosítani, akkor nem lehet gond.

[link]


Vagy esetleg a shar pei. Neki elegendő az 1-1,5 óra séta. Nem igényel különösebben olyan nagy mozgást. Ha jó tenyésztőtől van, akkor nem nagyon kell aggódni a szemműtétek miatt.

[link]

2021. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!