Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20 éves, egyetemista lánynak...

20 éves, egyetemista lánynak milyen kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem a covid/bezártság miatti fellángolás, régóta szeretnék már (saját) kutyát. Sokáig féltem, hogy nem tudnék gondoskodni róla, túl hanyag lennék, nem tudnám életben tartani, de már 2,5 éve büszke cicagazdi vagyok és úgy érzem, hogy már jöhet a kutya is. Ezeket a fajtákat néztem, ők tetszenek (de persze ha másnak van jobb ötlete, azt is szívesen olvasom):

-törpeuszkár

-Cavalier King Charles spániel

-kis olasz agár

-pomerániai törpespicc

-máltai selyemkutya

-bichon frisé


Ami fontos, hogy a macskákkal jól kijöjjön (van a lakásban két brit rövidszőrű cicám), valamint hogy ne kelljen vele naponta 20-25 km-t sétálni azért, hogy elfáradjon. Lakásban élek, de a napirendem kötetlen, akár egész nap tudnék vele lenni majd, hozni-vinni magammal.

Szeretném magam majd beleásni a kutyával való foglalkozásba is, de jobbnak érzem, ha az elején egy szakértő is velünk lenne majd, segítene tanítani, tanácsokkal látna el.


2021. febr. 22. 23:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
32%
A Cavalier King Charles állítólag sok figyelmet igényel, valahol hallottam a TV-ben nem vagyok egy nagy kutya szakértő, de nekem az a törpespicc jön be a legjobban.
2021. febr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

És pontosan mennyit sétálnál, játszanál vele?

Mármint napi 3 séta, hány percesek lennének?

Illetve nem e baj ha kozmetika igényes kutyafajták?

Meg mivel egyetemista vagy, számít e az ár? Mert egy pomerániai törpe spicc fél millió Ft-nál kezdődik, az uszkár 350ezer +

2021. febr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Cicáid mennyire örülnének a kutyának?

A listából nekem az olasz agár a favorit egyébként, én alapból imádom az agarakat (nekem is van egy mix), viszont nem szabad elfelejteni, hogy annak ellenére, hogy kicsi, attól még vadászkutya, lakásba ideális, mert "csendesebb", viszont egyedüli kutyának nem ajánlott.

A törpeuszkár azért jó, mert elvileg akkora mozgásigénye nincs, viszont én akárhány uszkárt láttam (ismerősömnek is volt) be nem állt a szája...iszonyat ugatós volt mind, ennek egy társasházban nem biztos, hogy örülnének.

Többi kutyusról nincs igazán tapasztalatom :)

2021. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az ára nem gond, meg az idő sem. Tehát nem ragaszkodom hozzá, hogy nekem májusra-júniusra kutyám legyen. Ha jövőre lenne csak új alom, vagy várólista van, akkor elfogadom és várok.


Annyit sétálnék vele, amennyit igényel. Ezt így látatlanban nem tudom megmondani, mert hiába mondanám, hogy reggel este 1,5 óra lenne a minimum, ha a kutya utálni fog sétálni. Egyik barátnőmnek kis olasz agárja van, reggelente pisilni alig bírja kivinni, mert a kutyája lusta és ahogy kimegy vele, vacogva szaladna vissza a házba (a nyári reggeleken is, ez nála a hiszti jele, nem fázik). Szóval ezt nem tudom. De én ráérek, szóval a séta, foglalkozás, játék nem fog gondot jelenteni.

A kozmetika nem zavar, én is sokat járok fodrászhoz, a kutyámat is vinném ugyanúgy.


A cicák tipikus macskák, mindent és mindenkit lesz__rnak, amíg a nekik járó szeretetet és kaját megkapják. Ha jön hozzám olyan barátnő, akinek kutyája van, az sem zavarja őket, általában csak akkor jönnek elő szaglászni, ha már elment a kutya. Nem agresszívek egyáltalán, nem bántanák kisebb korában sem.

2021. febr. 22. 23:31
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Akkor szinte bármelyik jó lenne ilyen feltételek közé 😁
2021. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
21%
En buszke tacsko gazdi vagyok es imadom ha foglalkozva van vele!! nagyon feltudja venni az ember eletritmusat es alkalmazkodo. Nem nagy mozgas igenyu viszont nagyon bujos kutyus. De inkabb javasolnam neked hogy mielott tenyesztotol vennel kutyat nez szet a legkozelebbi allatmenhelyen sose tudni ki var pont te rad hogy otthont biztosits neki.
2021. febr. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
Most mondanám, hogy fogadj örökbe, de mivel kismillió kóbor macska mellett, te százezreket költöttél azért, hogy fajtatiszta macskád legyen, inkább nem ajánlok semmit, azt csinálsz, amit akarsz.
2021. febr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Fajtamentés esetleg szóba jöhet? Persze a mentés lutri, de vannak ott is ígéretes kutyák, egy fiatal felnőtt már lehiggadt, akár már szobatiszta is, túl van a kamaszkoron. Én fiatal felnőtt kutyát fogadtam örökbe, munkanapokon akár macska is lehetne, nagyon kényelmes. 😆
2021. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mindenképpen kölyök kutyust szeretnék és tenyésztőtől. Nem szeretnék kockáztatni, hogy hozzám kerül, megszeretem, ragaszkodni kezdek hozzá, utána pedig kiderül valami eü. problémája és él még 3 hónapot...

Nekem fontos az, hogy jó helyről jöjjön és egészséges legyen, stabil idegrendszerrel.


Tacskókat is néztem, vagyis a törpetacskókat, de azt olvastam, hogy ők nem lépcsőzhetnek. Nálunk pedig otthon, a családi ház emeletes és nem tudnám kivédeni, hogy ne használja (hetente/kéthetente hazajárok hétvégén).


7-es, a te válaszodat külön köszönöm! Nagyon jó, hogy erre a "hasznos" válaszra szántad az idődet és energiádat!

2021. febr. 23. 08:50
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Az én mentettem egészséges és az idegrendszerével sincs baj. 🤔 Azért mielőtt kutyát választasz, nézz utána fajtabetegségeknek is, mert van, amit a tenyésztő sem tud garantálni, illetve te is elronthatod, azon pedig egy tenyésztői garancia nem segít.
2021. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!