Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vidék szégyene a láncon...

A vidék szégyene a láncon tartott kutya. Igaz, hamis?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Igaz.
Hamis.
126 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak a vidéké, sajnos mindenhol előfordul. Btw, vidéken is vannak rendesen tartott, oltott, chipelt, ivartalanított, házba bejáratos kutyák (pl. a miénk is ilyen).
2021. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
2017-es számokat találtam ezzel kapcsolatban, a községekben minden második háztartásnál volt kutya, a városokban minden harmadiknál, Budapesten minden negyediknél.
2021. febr. 23. 14:07
 3/53 anonim ***** válasza:
89%

Nem lakhely szerint dől el, hogy valaki hogy tartja a kutyáját. Tessék, nem falu és nem is Magyarország. El lehet gondolkodni...

[link]

2021. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
61%

A vidék EGYIK szégyene.

(A többi például - a teljesség igénye nélkül - az ivartalanítás hiánya, chip hiánya, kölyök kutyák, kölyök cicák agyoncsapása, vagy sorsukra hagyása, szaporítás, és a többi...)

2021. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
74%
1, azért az arányokra figyelni kell. Kivételek mindenben vannak (szinte). Amikor anyóséknál (Bp.től 60 km) voltunk a gyerek születése után egy hónapig, tudod mi tűnt fel? SENKI nem sétáltatott kutyát. Amikor sétáltunk, láttuk a házaknál 1,5-2 méteres láncon tartott kutyákat tömegével, vagy picike kennelben megőrülni őket. Hogy lehet hogy ott voltunk egy hónapig és egyetlen kutyasétáltatót sem láttunk? Gyere el Budapestre és nézz szét egy kicsit, a Városliget, Népliget, Városmajor, Normafa, a kutyafuttatók tele vannak. Érdemes megnézni a gazdatípusokat is, ég és föld. Én sem hittem ebben a vidék-város szembeállításban addig az egy hónapig, de után el kellett gondolkodnom. Sajnos ezek kulturális, tanult dolgok. Állattartás szempontjából nekem a városiak sokkal kulturáltabbak és ezt úgy írom le, hogy biztosan jön majd a savazás. Egyébként a sógorom állatorvos, Budapesten tanult, aztán egy kicsit itt is dolgozott, majd a házasságával Fejérbe került. Amikor felvetettem neki ezt, csak annyit mondott hogy ja, te ezt nem tudtad? Úgyhogy ha van állatorvos ismerősöd, érdemes beszélni vele, ők a legavatottabbak ebben a kérdésben. Gyanítom, hogy meg fog erősíteni.
2021. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
49%

Aki lepontozott, az kifejtené az érveit, hogy miért jó és tiszteletreméltó szokás a kölykök elpusztítása, alapellátás hanyagolása, stb? Köszönöm előre is!

(#4)

2021. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok, még annyit, hogy én sem vagyok született budapesti, csak ittragadtam az egyetem után. Szóval nem lehet mondani, hogy védem a mundér becsületét.
2021. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
81%
#4 az oltások hiányát kihagytad
2021. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
79%
Aki szerint csak vidéken vannak ilyen emberek, az nyissa már ki a szemét. Pesten is vannak ám szaporító telepek, kutya kínzók. Jóreggelt! Egy falusi is lehet jó gazdi és egy városi is szar!
2021. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
90%

#9

Ilyet ki írt és hol, hogy csakis vidéken vannak ilyenek, és vidéken minden kutyatartó ilyen? Szerintem sehol nem volt erről szó.

Én vidéki kutyatartó vagyok, nem vettem magamra a kérdést, de azt igenis látom, hogy sajnos tényleg sok ilyen van a környezetemben.

2021. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!