Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vidék szégyene a láncon...

A vidék szégyene a láncon tartott kutya. Igaz, hamis?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 13:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
76%

"vidéken minden kutya láncon van"


ez ugyanolyan sztereotípia, mint az, hogy minden pesti ütődött

2021. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

#40

Szobakennel!!!!


fuss neki mégegyszer, és értelmezz!

2021. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
0%

#42

Ez nem válasz. A kérdésem továbbra is az, hogy miért fetrengene a saját mocskában. A szobakennel is takarítható, és ki lehet venni belőle az állatot, amennyire én tudom.

2021. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
89%

#43

úgy, hogy az ember elmegy suliba vagy dolgozni, a munkaidő 8 óra


ezen felül utazás, bevásárlás stb.


simán lehet távol az ember 10 órát


ilyen körülmények között egy ketrecbe zárva, meg merem kockáztatni, hogy a jószág lényegesen szarabbul van, mint láncra kötve


az én kutyáim bent laknak velünk, de szinte csak kint érzik jól magukat, bejönni is alig akarnak...

jó levegő... nem bezártság...

kint van mozgás, madárcsicsergés stb...

még a láncos, boxos kutyának is


de a szobakennelben semmi, síri csend

10 órán keresztül

semmi mozgás

csak a plafont tudja bámulni

ez az igazi állatkínzás

2021. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Vidék szégyene? :))

Ez a probléma nem településtől függ. Arról meg nem is beszélve, hogy elég szűklátókörű vagy: mert Budapesten kívül minden "vidék", így vidék Nagykovácsi is, ahová a gazdagék költöznek ki, meg a 100 fős putris cigófalu is valahol a világvége után kettővel.

Kérdésed olyan, mintha azt írnám, hogy Budapest szégyene a 30 m2-es lakásban tartott, idegbeteg, napi egyszer sétáltatott, 12 órára egyedül hagyott, maga alá piszkító kutya?

Nyilván nem. A rossz tartás nem településtől függ.

2021. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

#44

Igen, az ember jár dolgozni. A kutya meg lehet szobatiszta, a miénk is az volt, pedig mi is jártunk suliba, dolgozni.

Szóval miért fetrengene a saját mocskában?

(Amúgy szokás kérdése, a mi benti kutyánk alig akart kimenni.)

2021. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
87%
Budapest szégyene a kutyaszar mindenütt. Én vidékről származom, 13. kerületben éltem, undorító, ami ott volt. Vidéken praktikus okokból tartanak kutyát, nem úri hóbortból. Mégis mit kellene vele csinálni? Szabadon engedni, hogy letarolja a veteményt és kiszökjön? A tanyákon meg szabadon van, akkor meg idegenek még csak véletlenül sem sétálhatnak arra. Mennyivel jobb pici lakásokban, emeleten tartani kutyát, úgy, hogy a szomszédokat is zavarja és annyi pénzt belefektetni, mintha egy gyerek lenne? Hát egy kutya nem fogja fizetni a nyugdíjadat.
2021. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

ma 07:57


Nem igazán értem hogy ez most mire válasz, de...


"Budapest szégyene a kutyaszar mindenütt. Én vidékről származom, 13. kerületben éltem, undorító, ami ott volt."


Igen, az egy fos kerület, nem csak a kutyaszar miatt, és egyáltalán nem reprezentatív Budapest egészére nézve. Ez kb. olyan mint amikor valaki megveszi a legolcsóbb Samsungot, aztán fröcsög hogy szar az Android is meg a Samsung is. Beköltözöl Angyalföldre és arra számítasz hogy kolbászból van a kerítés?


"Vidéken praktikus okokból tartanak kutyát, nem úri hóbortból."


Áruld már el, hogy mi az a praktikus ok, aminek a kutya láncon meg tud felelni?


"Mégis mit kellene vele csinálni? Szabadon engedni, hogy letarolja a veteményt és kiszökjön?"


Hát, mondjuk foglalkozni vele és megnevelni, azt kellene csinálni.


"A tanyákon meg szabadon van, akkor meg idegenek még csak véletlenül sem sétálhatnak arra."


A szavakat egyesével értem, csak az egészet egyben nem.


"Mennyivel jobb pici lakásokban, emeleten tartani kutyát, úgy, hogy a szomszédokat is zavarja és annyi pénzt belefektetni, mintha egy gyerek lenne?"


Ezzel meg megnyerted az általánosítás különdíját.


"Hát egy kutya nem fogja fizetni a nyugdíjadat."


Ja, ezt várjátok a kutyától vidéken, addig láncon van, amíg nem száll be a rezsibe?:)

2021. márc. 6. 11:20
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Újlipótvárosban laktam, a Westend mellett. Ha szerinted az nem reprezentatív, akkor mi? Te is ugyanígy általánosítottál a vidékiekkel.


"Ja, ezt várjátok a kutyától vidéken, addig láncon van, amíg nem száll be a rezsibe?:)"

Nem, mi nem fektetünk ugyanannyi energiát és pénzt egy háziállatba, mint egy gyerekbe.

2021. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

#48

szerintem te ne beszélj általánosításról, olvasd el a kérdésed címét, már önmagában egy általánosítás


"Hát, mondjuk foglalkozni vele és megnevelni, azt kellene csinálni."


Nem minden kutyának az a sorsa.

Vannak, amelyikek nem érik meg az időt, belefektetett energiát, ezekből általában láncos kutyák lesznek.

Távol tartják vidéken a csirkefogókat, egyszerű tolvajokat, úgy is van egy komoly visszatartó ereje, ha láncon van egy nagytestű kutya.


Egy átlag tanyasi paraszt ember 5000 ft-ért vette a nagytestűt, házőrzési céllal, haszonállatnak. A szemében ennyit ér ez a jószág. A tanyáján lehet még villany sincs bekötve, nem hogy riasztót szereljen. A filléres tanyájára meg bemennének a cigányok, ha nem lennének kutyák... Viszont a cigányok olyan messzire nem mennek, hogy lemérgezzék, mert olyan érték nincsen, szimplán egyszerű csirkefogók.



""A tanyákon meg szabadon van, akkor meg idegenek még csak véletlenül sem sétálhatnak arra."



A szavakat egyesével értem, csak az egészet egyben nem."



Azért, mert ha szabadon vannak tanya környékén kutyák, arra nem fogsz sétálgatni, mert életveszély. Így értette.

Ha kijössz ide az alföldre a tanyavilágra, akár biciklivel, gyalog, lényeg, hogy autó nélkül, és bóklászol, komoly veszélyben vagy.



"Ja, ezt várjátok a kutyától vidéken, addig láncon van, amíg nem száll be a rezsibe?:)"


Ezek vidéken haszonállatok, a kisebbek patkányozók, jelző kutyák, a nagyobbak házőrzők és őriznek, hasznot termelnek.


Akár tetszik ez neked, akár nem. Nem mindenki kényezteti el az állatait, mindenki úgy tartja, ahogy kedve kívánja, ameddig ezt nem törvénysértő módon teszi.

2021. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!