Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezeljem a kölyök...

Hogyan kezeljem a kölyök kutyám viselkedését?

Figyelt kérdés

Igazából három kérdést is fel szeretnék tenni a viselkedésével kapcsolatban, csak nem akarom elfoglalni a kérdésszekciót egymagam.

Elöljáróban annyit, hogy 12 hetes vizsla-labrador mix, 1 hete van a családnál, iszonyatosan okos és gyorsan tanul; már tud vezényszóra ülni, feküdni, láb mellett sétálni, pacsit adni, illetve a marad és a hagyd vezényszavakat is tudja, ha rám figyel, éles helyzetben még nem. Viszont nagyon akaratos és az első kérdésem erre vonatkozna.

Ha nem kapja meg amit szeretne, például nem engedjük fel a kanapéra, elkezd nyüszögni és ugatni ránk. Ilyenkor mindig fegyelmezzük, én általában tapsolok egyet és határozottan mondom neki, hogy nem és a lábammal az útját állom. Ilyenkor abbahagyja, rám figyel két másodpercig, majd újra ugatni kezd rám. Ez kiskutya dolog és majd kinövi? Félek, hogy átmegy később agresszivitásba. Hogyan kéne ezt kezelnünk?

A másik kérdésem arra vonatkozna, hogy a cicáinkat állandóan kergeti és izgalomba jön tőlük. Ahonnan hoztuk, ott volt cica és együtt aludtak, illetve a mi macskáink is kutyával nőttek fel, az a kutyusunk viszont ősszel elment, de nekik sem ismeretlen a kutya fogalma. A mostani kiskutyánknál látszik, hogy játszana velük, mert tipikus játékra invitálós pózba áll be és csóválja is a farkát közben, folyamatosan közeledne feléjük és szimatolná őket, viszont a cicáink félreértelmezik a jeleit és félnek tőle, van, hogy elkezdenek futni előle és akkor a kutya utánuk. Ezt szintén tiltjuk neki, elé állok. Amikor látom, hogy hegyezi a fülét, ha meglátja őket, akkor szintén mondom neki, hogy nem és magamra vonom a figyelmét, olyankor rám koncentrál, megjutalmazom, viszont amikor nem vagyok ott, akkor folytatja ugyanezt a viselkedését. Attól tartok, ha felnő, akkor rossz vége lehet a történetnek. Szóval hogyan kéne ténylegesen leszoktatni erről?

A harmadik kérdésem az egyedül hagyás hozzászoktatására vonatkozik. Még nem nagyon hagytuk egyedül. Múlt héten egyszer 1 órára. Akkor ki lett csukva a konyhába, ahonnan ki tud menni az udvarra is, ha szeretne. Beleraktam az ágyába a pólómat, hogy érezze az illatom, bekapcsoltam neki a rádiót és otthagytam neki egy kutya logikai játékot is, amivel el volt foglalva, amikor elmentem otthonról. Amikor hazaértem, éppen sírt és láttam, hogy megrágta a falat. (és azt hiszem még elég könnyen megúsztuk ezzel) Nem szidtam le, nem vettem róla tudomást, amikor ugrált rám, csak akkor, amikor megnyugodott. De nem szeretném, ha szeparációs szorongás alakulna ki nála. Hogy értessem meg vele, hogy visszajövünk, nem hagyjuk el őt?



2021. febr. 23. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Következetesen kell leállítani a provokálását és próbálkozását. Ha pár másodperc múlva újra próbálkozik, akkor nagyon gyenge a letiltás.

Ha felpörög a macskára, neked kell leállítani. Magától nem tanulja meg, hogy hogyan viselkedjen.

Az egyedülhagyáshoz szoktatásban hihetetlen sokat segít a szobakennelbe szoktatás. Ténylegesen szoktatás, nem csak becsukás és magára hagyás.

2021. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A macskás dolgot tökjól csinálod. Eszetlen gyerek még, nem bántani akarja őket, csak játszani. Ha a macskák közelében magadra tudd vonni a figyelmét, az már egy szuper dolog.


A kanapé. Azt nem írtad, hogy néha felmehet-e vagy abszolút tilos. Az ugatás hiszti, ebből nem lesz agresszió, ettől ne félj.


Az egyedüllétre meg jó megoldás a szobakennel, amit az első válaszoló is írt.

2021. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírtak szerint elég jól kezeled. Ami a cicákat illeti, én a kergetést kicsit komolyabban tiltanám, érezze a súlyát, hogy ezt tényleg nem tűröd.


A szobakennel is jó ötlet, fontos, hogy úgy szoktasd be, hogy pozitív legyen számára oda bemenni, kvázi ott legyen a pihenőhelyel, alvóhelye, ahova elvonulhat, ahol biztonságosan érzi magát. Eleinte rövid időre zárd be, és maradj ott, ha nem hisztizik, nyisd ki és így tovább. Egyedülléthez fokozatosan kell szoktatni, először pár perc. Előtte kaphat egy jó kis rágcsát, ami lefoglalja.

Az ugatás valóban hiszti. Visszadumál, mint a hisztis kisgyerek. Én ki szoktam röhögni :) Ha megunom, rászólok, hogy elég, akkor érzi, hogy elég :)

2021. febr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hete van nálad a kiskutya.jól csinálod, amit csinálsz, csak azt felejted el, az ismétlés a tudás atyja.

Te sem az első osztály első napján tanultál meg azonnal írni-olvasni.

2021. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!