Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnéztetek több tenyésztőt,...

Megnéztetek több tenyésztőt, vagy kép alapján döntöttetek?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt kennelből származó, törzskönyves kutyám. Ilyenkor hogy működik, ha egyeztetek a tenyésztővel, kölcsönös szimpátia, kép alapján mutat kölyköt akit meg lehet tekinteni élőben, akkor csak őt nézed meg, vagy több kennelt is fel keresel?

Ha igen, akkor hogy van, még nem foglalod le, mert megnéznél mást is?


2021. febr. 24. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem számított a személyes tapasztalat is. Persze előtte a neten amit lehetett megtudtam róluk.
2021. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Keresek egy kennelt, aminek van szipmatikus face, vagy weboldala. Ezek nélkül nekem hiteltelen.

2. Az oldalak alapján megnézem, milyen kutyáik/macskáik vannak, szimpatikusak e az egyedek, tetszenek e küllemileg.

3. Ha valamelyik állat, esetleg színvariáció megtetszett, felhívom a tenyésztőt, hogy mikorra várható ilyen kölyök, vagy attól a szülőtől kölyök.

4. Aztán persze jönnek a formaságok, bemutatkozás stb. Tehát nem, nem állok egyszerre 3 tenyésztőnél.

2021. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha ezek már megvannak, meg is születtek a kölykök, meg van mikor lehet elhozni, akkor megnéztek még több tenyésztőt, vagy csak azt az egyet élőben?
2021. febr. 24. 09:34
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Az nekem már gyanús lenne, hogy "csakúgy" vannak kölykök, és nincs mind rég lefoglalva. Szaporítóból egyet se néznék meg.
2021. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
#4 ne essünk már a ló túloldalára, nem minden kennelnél gyártják megrendelésre a kutyákat, van ahol pl visszamondják a foglalást. De simán vannak kisebb kennelek, ahol nincs minden kölyök már akkor foglalva amikor még meg sem fogant. Attól még tenyésztőről beszélünk nem rögtön szapi az ilyen. De a nickneved találó.
2021. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Általában lefoglalsz egy kiskutyát, majd ha megszületik de még nincs 8 hetes általában a tenyésztő meghív hogy megnézd a kiskutyákat, megismerkedj velük és válasz. Mielőtt kutyát veszel döntsd el melyik kennelből akarsz, aztán ahhoz menj


(Persze ezek előtt mármint a foglalás előtt érdeklődsz, bemutatkozol mesélsz magadról és nem úgy kezded “szia, helyileg hol?ára?”)

2021. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz egy szimpatikus tenyésztőt, írsz neki, elkezdődik a kommunikáció, ha van/lesz szabad kölyke, megkérdezi, hogy milyen kutyát szeretnétek és mit tudnátok nyújtani neki és az alapján majd ajánl kölyköt. Túrázós hobbi kutyának senki nem adja el az alom legszebb kölykét, ha az mehetne olyan helyre is, akik viszik kiállításra. A tenyésztőnek van nagyobb tapasztalata, tudni fogja, hogy melyik kölyök kb milyen lesz fellnőttként.
2021. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Párosítások voltak amiket kerestem, sajnos nem minden tenyésztőben lehet megbízni, ha nem csak házikedvencet szeretnék, így az én munkacélomra kuszáj valamelyest ismerni az állományt.

Ezek után, ahol volt szimpi párosítás, mindegyik tenyésztővel felvettem a kapcsolatot, és sokat beszélgettem velük, mert nem cska neki kell tudni hogy jó helyre kerül a kutyája, hanem nekem is, hogy valóban alkalmas kutyát kapok. Végül a kölykök döntöttek, ahol a legszimpatikusabb, legalkalmasabb kiskutya lett, lefoglalóztam. Elvitelkor, 9 hetesen pedig a maradék árat kifizettem.

2021. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!