Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága/maceras a barf?

Drága/maceras a barf?

Figyelt kérdés
Olyan helyrol tervezek orokbefogadni ahol csak igy etetik es az uj gazdiktol is ez az elvaras
2021. febr. 24. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen és igen. Nekem legalább is az volt. A bolti húst nem is szívesen adtam a kutyára, de minőségi húst még saját étkezésre is csak ritkán tudok venni, nem hogy egy kutyát, főleg egy nagytestű kutyát így etessek. Akkor már egy felsőkategóriás táp.
2021. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha normál szinten csinálod (pl. nem szerepel strucchús az étrendben), akkor kb.drágább középkategóriás táp szintjén van. Jó beszerzőhelyek kellenek, ja, és ne barfshopból rendelj menüket, mert irdatlan drága úgy.

3 kutyának (összesen kb.65 kilók) havi 25-30-ból megvan úgy, hogy 2 kiló húst esznek egy nap.

2021. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
2-es vagyok. Bocsi, a kérdés első felére nem válaszoltam. Igen, rohadt macerás. Havi szinten 1 napom elmegy a porciózással.
2021. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Es hol tároljak ennyi hust?
2021. febr. 24. 09:41
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez a leg macerásabb része :D 1# vagyok, én sem tudnám hol tárolni, olyan kicsi a fagyó hogy a saját kajánk sem fér néha. De nem muszáj hónapkra betárazni, csak nagy mennyiségben olcsóbb a hús is pl.
2021. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Fagyasztóláda, külön a kutyák húsának vettük.
2021. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Drágasága az attól függ hogy:

- mekkora kg-ra a kutya

- honnan veszed, szerzed be az alapanyagokat

- mennyire etetsz változatosan (pl csak csirkéből olcsón lehet kijönni, de egyébként havonta kell 3-4 féle hús az etetésbe)

- milyen húsokat adsz (egy ló, vagy szarvas hús értelemszerűen drágább mint egy csirke vagy egy pulyka)

- adsz-e kiegészítőt (ajánlatos kúrákat tartani)


Macerásabb mint a táp, ki kell számolgatni miből mennyi kell a kutyusnak, porciózni kell (elején grammra pontosan, majd ahogy telik az idő már menni fog szemmértékre is), kiolvasztani stb de ettől függetlenül sokkal jobb mint a táp, hosszú távon megtérül. Sokkal egészségesebbek a barfos kutyák, a kaki is kevesebb és nem is büdös mint egy tápos kutyánál.


Itt vagyok pl én:

13 kg-s mentett keverék kutyám van kicsivel több mint 3% a napi adagja (400g körül +- 30-40g)


Ezeket a húsokat adom: Kacsa, pulyka, liba, ló, bárány, nyúl, marha, fürj, lazac, kecske, szarvas, őz, bivaly, strucc


Általában havonta 4 fajta húst használok (halon kívül) két féle fehér húst, két féle vörös húst amiből az egyik úgynevezett tiszta hús magyarán vagy vad, vagy ló (olyan állatok húsa amit nagy üzemben nem tudnak tartani, így sokkal több tápanyag van a húsukban)


Csontosnak általában: kacsanyakat, csirkenyakat, csirke lábat, kacsa lábat, nyúl bordát, nyúl gerincet, nyúl lapockát, nyúl fejet, csirke fejet, kacsa fejet használok, kecskebordát (csirkét csak csontosnak adok)


Belsőségből általában nyúlat, vagy bárányt veszek (máj + 2 féle egyéb belsőség általában lép,here,vese)


30-31 napra szoktam előre porciózni, így havonta csak 4-5 órát kell rászánom a kaja készítésére. Előző este kiveszem a másnapi adagot ami másnap estig hűtőben simán kiolvad. Este séta előtt kiveszem belerakom a tálkájába és adok hozzá zöldséget/gyümölcsöt illetve a kiegészítőt ha kap. Letakarom majd mikor feljöttem séta után megkapja, megeszi elveszem a tálkáját elmosom és kész


Egy tanács: sose a kaján spórolj, mert általában vissza köszön a költség az állatorvosnál

2021. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

#7 vagyok

Kifelejtettem azt hogy nagyjából mennyire jövök ki:

Barfshopban vásárolva kb 20-25 ezer

Rendelve kb 18-22 ezer

Piac + Barfshop 15-20 ezer (van olyan dolog amit piacon nem kapni pl zöldpacal, ló stb)


De ajánlatos jóba lenni a hentesel, kincseket képes szerezni :)


Nekünk kis fagyasztónk van, mivel lakásban élünk. A felső nagyobb rész a kutyáé (vissza zárható zacsiban felveszi fagyásnál a hűtő alakját) az alsó kisebb rész a miénk. De egyébként a hús 2-3 napig simán eláll a hűtőben így lehet spórolni a helyel

2021. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
lovat, szarvast, nyulat, struccot biztos, hogy nem adok neki... nem luxusban akarom éltetni hanem egészségesen...túlzásnak tűnik ez az egész. Lehet inkább máshonnan fogadok örökbe
2021. febr. 24. 10:14
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha nincs pénzed normális táplálékkal etetni az állatot, akkor majd az állatorvosnál úgy is visszaköszön az a pénz, amit próbáltál a kajáján spórolni.
2021. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!