Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennelről mindent?

Szobakennelről mindent?

Figyelt kérdés

Érkezik hozzánk egy kistestű kutyus, szobakennelen gondolkozok.

Kicsi, másfél szobás lakásban lakok, éjjelre gondoltam beszoktatni, meg nappal ha 2-3 órát max nem vagyunk otthon, hogy ne tegyen kárt önmagában, vagy más berendezési tárgyban.

Nem bűntetésként használnám, egy szép kuckóra gondoltam, amire zárható, csak félek, hogy mennyire sírna a kennelben.

Ti hogy szoktatátok bele, hogy szeresse és ne bűntetésként élje meg?

Tényleg segít a szobatisztaságban, és a szepa szorongás leküzdésében?

Ha sír benne akkor mit tegyünk abban a pillanatban, tiltsuk, simogassuk, vagy kiengedjük?

Tényleg jó a kutyának és a gazdinak egyaránt?


2021. febr. 24. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem állatkínzás egy lyukban lévõ lyukban tartani a kutyát.
2021. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Beszoktatásnál segít ha ott kap enni is. Én is azt terveztem amit te, de nekünk így kutyát sem adnának mert az állatvédők szerint ez állatkínzás kategória...
2021. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
#2 vagyok, pedig 2x akkora a box mint amekkora a kutya méretének megfelel, aztán amúgy is csak alszik ha lemozgatod, szerintem semmi rossz nincs ebben.
2021. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Én ellenzem, szerintem nincs szüksége rá a kutyának, hogy az amúgy is bezárt lakáson belül is el legyen zárva. Én nem bírnám ezt tenni a kutyámmal, gondolj bele te hogy éreznéd magad, ha bezárnának egy ketrecbe. Le kell mozgatni mielőtt otthon hagyod, plusz megfelelő nevelés kérdése, akár kutyasuli vagy tréner bevonásával. Mindent meg lehet neki tanítani, nincs szükség kennelre.
2021. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ne hagyd magad lebeszélni, a kennel ésszel használva egy jó dolog. Egy saját kuckó a kutyának, ami szükség esetén zárható. Én úgy kezdenék neki, hogy lefárasztás után a kennelben adnék neki kaját. Ekkor általában a kutyák lefeküdnek aludni és jó esetben a kennelben fog elaludni. Simogasd, értesd meg vele, hogy ez egy jól dolog. Az elején még ne zárd be, hagy jöjjön ki mikor szeretne. Aztán fokozatosan el lehet kezdeni a bezártsághoz is szoktatni. Először még csak akkor zárd be amikor alszik és ha felkel engedd ki. Utána már nem kell egyből repülni amint felkel, várhatsz pár percet és így szépen, fokozatosan megtanulja, hogy a kennel az ő "nyugihelye". Fontos, hogy amíg a helyén van azt tartsátok tiszteletben, ne zargassa gyerek, másik kutya stb.
2021. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen jól működik. Nem 8-10 órákra vannak bezárva a kutyák. De a szobakennel révén gyönyörűen megtanultak pihenni, milliószor egyszerűbb volt kölyöknek így az egyedül hagyáshoz szoktatni őket. És mivel sajnos előfordulnak sérülések ezzel megakadályozható, hogy itthon felügyelet nélkül játszanak-rohangáljanak, így értelem szerűen ezerszer gyorsabban gyógyulnak. Emellett kocsiban is boxban utaznak, ha fél napos-egész napos tréningre megyünk (heti egy-két alkalommal) akkor bizony bent vannak akár 6-7 órát is. Ott sem hátrány, hogy tudnak pihenni.
2021. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
A szobakennel hasznos, beszoktatáshoz jó, ha ott kap enni, és fontos a fokozatosság. Segít a szobatisztaságban is, persze ne várj egyből csodát, egy kölyöknek több idő kellhet, míg odáig fejlődik a szervezete, hogy képes tartani, egy egészséges felnőtt kutyánál ez a folyamat gyorsabb. Ösztönösen a saját vackába nem piszkít. Egyébként a kennel lehet a kutyának az elvonulós pihenőhelye is, ezt is meg tudja tanulni. Ha csak kevés időt tölt bent, akkor elég akkora, amekkorát az adott kutya mérete szerint ajánlanak, ha hosszabb időre kell, akkor a lehető legnagyobb. Hasznos felújítás idején is, vagy ha olyan vendég jön, aki fél a kutyáktól.
2021. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Sokat segít még az is, ha az elején a kennelben van a legkényelmesebb alvóhely, így magától is bemegy és pozitív helyként fogja majd fel.

Ott legyen csak pihe-puha fekhelye és az sem baj, ha a szőnyeget is felszeditek(ami amúgy is potenciális pisilőhely lenne neki)

2021. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Nalunk rokonnak van, ok is beszoktattak a kutyut kiskora ota, mivel nem birjak ha velük alszik (ami szerintem érthető), ok nem zarjak be, nyitva van a kenel egesz ejjel igy a kutyu tud jarkalni inni vagy a taljaihoz, de ritka hogy felkel egyébként. Annyiban jo, hogy megtanulja hogy az a helye es kesz. Ez kb ugyanaz mint az udvaron levo kutyahaz. Napkozben az egyikuk munkahelyen van szoval igazabol a kenelbe sosincs bezarva:)

szerintem abszolut jo dolog a benti kenel, es valamennyire fegyelmezi is a kutyat, en mondjuk olyan ember vagyok aki nem engedne fel kutyat aludni az agyra, de ezzel tudatositod vele hogy igenis az az o kishaza es ott kell aludni.

2021. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

A szobakennel egy szuper kiképzési eszköz, csakúgy mint például a póráz.

Sajnos a magyar kutyatartók zártlátókörűek...

2021. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!