Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF? Ez nem túl sok?

BARF? Ez nem túl sok?

Figyelt kérdés

3 éves 30kg labink van. Ugye neki az adagja 600g lenne. Tudom hogy nyers de ez nem túl sok? Illetve fogyasztani is szeretnénk mert van 1-2 kg felesleg. Szerintetek érdemes lenne kevesebb napi adaggal kezdeni? Még nem most szeretnénk mert anyagilag nem biztos hogy elég lenne de 1-2 hónap múlva bele tudnánk már vágni.

Tehát szerintetek érdemesebb lenne 400-500g-mal kezdeni ha fogyasztani is szeretnénk?



2021. febr. 24. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Az ideális testsúly 2-3%-át számoljátok ki a napi adaghoz, ne a jelenlegit! Nem tudom milyen magas, de egy átlagos labinak 23-25kg-nál nem kellene sokkal többnek lennie, ez alapján én kb. 450grammos adagokkal kezdenék.


De amúgy nagyon változó, függ a kutya aktivitásától, anyagcseréjétől, hogy mennyi a napi adagja, a testsúly 2-3%-a csak iránymutató. Ne fogyasszátok rohamosan, de ha úgy látjátok, hogy a kiszámolt adagtól nem csökken picit a súlya, akkor kapjon kevesebbet, ha már túl sovány, akkor többet.

A húsok típusától is függ, hogy mennyi kell, sovány húsból több, zsírosabból kevesebb, ha bőrösen adod a húsokat (pl. comb, farhát) az is hizlalhat.

Nekem szetterem van, igazi örökmozgó, az anyagcseréje is elég gyors, ő ideális esetben 22kg, csirkéből kb. 800gr a napi adagja, így tartja a súlyát, marhából 600gr, ha libacombot kap színhúsnak, akkor viszont csak 450gr körül van a napi adag, különben ő is elkezd gömbölyödni. Mivel sokat mozog én szeretem vékonyan tartani, az ízületeket is kevésbé terheli, nem tesz jót neki pár plusz deka sem, bár a téli időszakban ő is zsírosabbakat kapott, hagytam felmenni 24-25kg-ig, szóval most nálunk is diétásabb a menü, ideje megszabadulni a téli pocaktól :D

2021. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Azt szokták mondani hogy hízásnál a célsúly 3%-át kell adni fogyásnál a célsúly 2%-át vagy a jelenlegi súly 1,8%-át. Elején mivel sovány húst fog kapni, természetes hogy fogyni fog (csirke, nyúl)

12-13 kg-s kutyám adagja 400g ami kicsivel több mint a 13kg 3%-a. Vékony kutya, sokat mozog illetve futni járunk így ő így tartja a súlyát

2021. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És neki kb. Mennyi lenne az ideális súly? A holnapi nap folyamán töltök fel képet és megmérném a marmagasságát.
2021. febr. 24. 21:30
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Kép nélkül nem tudunk ideális súlyt mondani, szóval várjuk a holnapi képet.
2021. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogy tudnánk megmérni hogy PONTOSAN hány kg? Szobamérlegen próbáltam de arról le lóg a lába/farka. Legközelebbi állatkórház Jászberényben van de csak egy mérés miatt nem szeretnénk annyit utazni.
2021. febr. 24. 22:07
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Fressnapfban is van néha mérleg. Mi amúgy azt csináltuk, hogy mérlegre álltunk kutya nélkül, utána kutyával. Kivontuk a saját súlyunkat a látott számból és voila, ott a kutya súlya. 32kg volt akkor a kutyánk :D
2021. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

3-400 gr szinhusnal egy nap tobbet ne egyen. Ehhez jon a zoldseg es csontoshus. De az azonlevo hus is beleszsmit a 300 grammba.

Vedd at a barf szabalysit. A belsoseg fontos.

2021. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyalábold fel és állj rá a mérlegre.
2021. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rendben ezt kipróbáljuk. Nemsokára jövök a képekkel illetve a cm-rel és kicsit később a kg-mal. Remélem úgy ki tudjuk számolni az ideális testsúlyt😀
2021. febr. 25. 07:37
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt ha picit lejjebb görgetsz van egy ábra a kutya ideális súlyáról oldal- és felülnézetből, hogy hogyan kéne kinéznie: [link] Az a lényeg, hogy legyen dereka és horpasza, a bordák legyenek tapinthatóak, de ne látszódjanak.

A szetterem marmagassága 64cm, ehhez neki a 22kg az ideális, de a szetternek keskenyebb a mellkasa, csípője is, mint egy labradornak.

2021. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!