Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsértődhetett rám a kutyám?

Megsértődhetett rám a kutyám?

Figyelt kérdés
Tehát az úgy volt hogy múlthéten valamikor kimentem az udvarra hozzá, sár volt, rámugrott és én meg rácsaptam a fejire és azóta nem akar mindig odajönni hozzám meg néha nem hagyja magát simogatni. De amikor először meglát mindig megörül :)

2021. febr. 24. 22:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki a te fejedre csapna, akkor te örülnél neki?
2021. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem ütni kéne hanem nevelni.

Van esze, megérti ha valamire azt mondod hogy nem szabad. Ő örült neked, te meg megütötted, azt vonta le belőle hogy nem szabad nagyon örülni annak az embernek akit a legjobban szeret, mert azért verés jár.

2021. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
83%

Ugyan én nem vagyok kutyás, de haveromnak van. Én viszont véletlenül ütöttem meg az orrát, mikor megakartam simogatni a fejét és ő felugrott hirtelen. Sajnáltam nagyon, de utána pár nappal később megbocsájtott :D. Lehet kutyafüggő, hogy mikor békül ki veled, ugyan ez van az embereknél is. Továbbra is simogasd, legyél vele sokat, mert ahogy sokan mondják a kutya az ember leghűségesebb társa. :)


Ja, amúgy szerintem simán megtud sértődni, de ha jóba vagytok (már pedig melyik kutyás ember ne lenne jóba a saját kutyájával), akkor hamar kibékülhettek, mint ahogy írtam már feljebb is.

2021. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Van egy másik is, az meg nem akar békénhagyni, azt akarja, hogy simogassam
2021. febr. 24. 22:44
 5/24 A kérdező kommentje:
Meg a hangomat is felemeltem
2021. febr. 24. 22:44
 6/24 anonim válasza:
79%

A 2ik kommentelőnek igaza van. Fejét nem ütjük meg kutyának. Szeretett szóval is lehet nevelni. Elég lett volna lenyomni a földre és szigorúan kifejezi nem helyeslésed.

Másrészt igen egy kutya is meg tud sértődni. Nekem is volt olyan, hogy pl másik kutyát többet simogattam vagy ráléptem farkincájára és utána dacosan elfordította a fejét volt, hogy egy napig volt, hogy egy puszi erejéig.

2021. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
29%

3-mas vagyok.

Akkor nagyon stresszes napod lehetett, vagy nem tudom mi lett veled akkor.

De tényleg, ki kezd el kiabálni egy kutyával? :D (már nem rosszból)

2021. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 October15 ***** válasza:
79%

Ahhoz azért rendesen oda kellett volna csapnod, hogy elsőre vegye a lapot. :D De ha mégis akkor is azt szűrte le, hogy ne ugráljon. Menj oda hozzá és előbb-utóbb le esik neki, hogy a odafutás / sétálás és az 5 kiló sárral ugrálás nem ugyanazt a reakciót váltja ki és hát kutya lévén azt a verziót fogja választnai amikor nincs fejbe csapva.


Persze a kutyáknak is van személyisége. Én anno 1x adtam egy nagyot a kutyámnak mert befeszült, vicsorgott, morgott rám holott nem játszottunk, semmit nem csinált ami miatt tartania kellett volna tőlem stb szóval nyilt agressziónak vettem és megküldtem, hogy kibillentsem az egyensúlyából aztán ha kell lefogom vagy valami [amstaff szóval sry de életösztön... + nem rég került akkor hozzánk ~1 éves kora körül éppen ivarérés stb]. Némileg nagyobbra sikerült mint gondoltam úgyhogy a pár centire lévő ajtófélfa adta neki a másikat. Erre lefagyott pár másodpercre, mondom ok B+ ez túl sok lett, aztán kapcsolt fogta megfordult depizett 5 percet és hozta a kötelét, hogy akkor most vele játszani kell. :D

A kutya fájdalomköszöbéről szólva: teljes erővel falnak futás [ezt egy ideig rendszeresen eljátszotta], télen elkezdett futni én megálltam, pördült egyet a kutya amint véget ért a póráz és a betont levette gerinccel, megint pár másodpercig "bootolt" aztán felállt és eljátszotta még 1x. :D Az oltások sem igazán zavarják, mondjuk azt már kevésbé kedveli amikor a doki a hátsó ajtót használja..., de akkor is csak megpróbál leülni. [Egyik staffi akivel játszott régen egyszer üvegbe lépett szétvágta a lábát elég rendesen és még húzta a gazdáját, hogy de ő nem akar haza menni...]

Fájdalomra legit reagálni egyedül a csípő diszpláziája miatt láttam.


Nem hiszem, hogy besértődött volna, ha az ütés miatt is van akkor is inkább az, hogy nem tudja hogy most akkor mit vársz el tőle. Pl. a mi kutyánknak azt volt kicsit időigényesebb [bár ez is pár hét alatt rögzült] megtanítnai, hogy ne nyalogatva / de ne is odakapva vegye el a falatot hanem fogja meg a fogával és úgy vegye el. Miután megértette hogy mit akarok tőle tűpontosan megtudta csinálni kifejezetten lassan.

2021. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
69%
A második válaszolónak teljesen igaza van hogy ha a kugyád fejére ütsz valamiért akkor azt szűri le hogy rosszat csinalt és ezért verést kapott. Ezért kellen inkább csak rászolni nem pedig ütlegelni
2021. febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A fajtája Drótszőrű Magyar és Németvizsla keverék
2021. febr. 24. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!