Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal etető gazdik, a tápon...

Táppal etető gazdik, a tápon lévő adagolási ajánlás megfelelő a kutyátok számára, vagy eltértek tőle valamennyire?

Figyelt kérdés

Én eddig akármilyen tápot próbáltam, valahogy nem passzolt az ajánlás. A kutyám kevesebbet is eszik, mint amit ajánlanak az ő súlyához, de így van megfelelő formában, pedig még azt sem lehet mondani, hogy semmit nem mozog. Akkor sem eszik többet, ha sokat mozog, és akkor sem, ha keveset. Persze az én kajám mindig kellene neki, de nem etetem pluszban, szóval nem azért nem eszik annyit, mert jóllakik mással. A jutalomfalatra is figyelek tanításkor, hogy ne azzal lakjon jól.

Egészséges, energikus, vidám, oltások, féreghajtás rendben, nem gondolnám, hogy baj van, de ez mennyire jellemző, hogy nem passzol az ajánlás a kutya méretéhez?


2021. febr. 25. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jellemlő ugyanis ahogy a neve is mutatja az csak ajánlás nem szent írást. Sok minden befolyásolja azt, hogy mennyit eszik valójában egy kutya és ez a mennyiség egyedenként eltérő.
2021. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Én az ajánlás alapján etetem. Folyamatosan éhesnek tűnik, központi dolog a kaja az életében, de nem merek többet adni, nehogy elhízzon. Pont megfelelő a súlya a méretéhez, ha kevesebbet adnék mint az ajánlás akkor fogyna és láthatóvá válnának a bordái, ha pedig többet, akkor meghízna és hallgathatnám az állatorvosunktól hogy fogyasszam le, mert milyen gazda az aki elhizlalja az állatát.

Egyébként mondtam ezt az orvosunknak, hogy aggaszt hogy mindig éhes, erre annyit mondott, hogy "én is mindig éhes vagyok"...

2021. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is mindig ehes, mert labrador. Nincs olyan amit ne enne meg :D ezert mi kimerjuk elore az adagokat, nehogy elhizzon.
2021. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat mozog, így többet kap mint az ajánlott mennyiség
2021. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyit kap, de kevés neki, bár nem enne többet, ezt is nehezen eszi meg. Rizst főzünk neki hozzá. Így már ideális súlyban tud maradni.
2021. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eltérek, a 15 kg-os kutyám annyit kap, mint a 20 kg-os, ők így vannak tökéletes kondiban. Nem méricskélek, a kutyát nézem és valahogy érzésre szedem a tápot :)
2021. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!