Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi foglalkozást igényel...

Mennyi foglalkozást igényel egy Berni pásztor? Ajánlanátok első kutyának?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy nem túl energiabomba, de azért mozgékony kutyát, akinek egy napi 1 órás hosszabb séta (+ egészségügyi séták, illetve itthoni játék, foglalkozás, tanítás) elegendő lenne. Vinnénk kutyasuliba, valamint ha alkalmas rá és tetszene neki, agility-znénk is vele heti szinten.


Nagyon szemezgettünk a Pembroke Welsh Corgival is, de ő talán túl intenzív ahhoz képest, amit nyújtani tudnánk neki. Így még fontolgatjuk a Berni pásztort.


A Bernikről eddig olvasott vélemények eddig nagyon megoszlanak. Néhányak szerint nagyon pörgős a kutyájuk, míg mások kifejezetten lustának írják le.


Berni gazdik, mik a tapasztalataitok?


Jelenleg kertes házban lakunk, hatalmas területtel, viszont a jövőben lakásba tervezünk költözni. Valamint két Maine Coon cicánk is van, 7 kg körüli mindkettő, így nagyon fontos, hogy velük is jól kijöjjön a kutyus.


Mennyire ajánlanátok ilyen környezetbe a bernit?


Előre is köszönöm!



2021. febr. 25. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Apropó, a kutya nem kinti kutya lenne, első sorban benti, természetesen. Családtagot nem vágnék ki kerti dísznek.
2021. febr. 25. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kertes házam van és egy 5 év berni pásztorom. Az én kutyusommal nagyon sokat kell játszani kint illetve napi többször elviszem sétálni. Szóval az enyém nagyon is mozgásigényes. Az agilityt nem igazán ajánlom, hiszen sok hirtelen mozdulat van benne, ami egy ilyen nagytestű kutyának elég megterhelő.

A lakásban tartást én amúgy nem javaslom. Az enyém csak nyáron szokott bent lenni, akkor alig várja hogy lefeküdhessen a hideg padlóra. Télen nem is akar bejönni, mikor a nagy mínuszok voltak akkor is alig bírt megmaradni bent, de persze akkor nem engedtem ki. Aztán a berniknek nagy tér kell ahol szabadnak érezhetik magukat. Egy kis lakás szerintem nem lenne jó neki, pláne ha lépcsőznie is kell majd. Az ugyanis nem tesz jót az ízületeinek.

Egy szó mint száz, az én bernimből kiindulva nem ez a fajta a legjobb nektek.

2021. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm szépen a válaszodat.


Igen, a lépcsőzésről máshol is olvastam, és persze, ha nem sikerül liftes lakásba költözni, nem a berni mellett döntünk, mert azért őt nem lehet le-felcipelni a lépcsőn, mint egy 13 kg-s Corgit. :)


Minden véleményt meghallgatok, és igyekszünk majd felelősen dönteni.

2021. febr. 25. 21:07
 4/4 anonim válasza:

Remélem még valakinek hasznos lehet a válaszom.

Nekünk 7 évvel ezelőtt volt berni pásztorunk első kutyusként. Nagyon sok dolgot tanulhattunk tőle és a tenyésztőtől.

Ha bernit szeretnél venni akkor minden féle képen keress fel egy neked tetsző kennelt. Beszélgess a tenyésztővel, hogy ő mit ajánlana és azt is megtudja mondani, hogy illik-e hozzátok.

Egyébként a kutyus olyanná változik, ahogy ti nevelitek. Nekünk szabadon volt engedve, kismedencéje volt a bambuszok tövében és szigetelt házikója volt. Hetente 5x vittük sétálni, mert csak annyira volt időnk. A gyerekek játszottak vele minden nap és nem lehetett meghatározni ki a fáradtabb, mivel utána mindenki kidőlt.

Ha lakásban fogjátok tartani akkor számoljatok a hosszú fekete, fehér, barna szőrszálakkal, amelynek heti három fésülés se szab gátat.

A mi berninket szív elégtelenség vitte el igazán rövid idő alatt. Nagyon sajnáljuk és mindennél jobban hiányzik nekünk. Igazi családtag volt.

Végezetül tényleg csak azt tudom hangsúlyozni, hogy vigyétek el szűrésre a kutyátokat és legyen lehetősége hűsölni, ugyanis ez az időjárás nem nekik lett kitalálva.

2021. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!