Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyos májkárosodás, máj...

Súlyos májkárosodás, máj nagyobbodás betegségben vesztettem el 2 kutyámat. Azóta is azon agyalok, hogy mi okozhatta. Nem megfelelő táplálék? Környezeti ártalom, mérgezés, egyéb?! Ha valakinél volt hasonló , mire gondolt kiváltó okként?

Figyelt kérdés
Fontos lenne kideríteni, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő.

2021. febr. 25. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Macskánk rákban halt meg, nagymama lakásában élt, aki sokszor mosott fel Domestossal. Naponta többször belengte ennek a párája a lakást, és nem is hígította, töménnyel mosta fel a követ.
2021. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Az előző kutyám is így halt meg, nekünk az állatkórházban egyértelműen megmondták az orvosok hogy a házikoszt okozta. Zsír, fűszerek, gabonák nem valók a kutyának.

Én ebből rengeteget tanultam, a jelenlegi egyetlen falatot sem kap semmiből amit mi eszünk. Ellen tudok állni a kunyerálásnak, fontosabb az egészsége. Kizárólag egy jó minőségű tápot ehet, és néha egy kis gyümölcsöt.

2021. febr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon rá akarjuk fogni valamire, akkor igen, lehet a táplálék. De az is lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Általában vagy a vese vagy a máj szokott leállni, ha nem daganat viszi el. Olyan nincs, hogy semmi nem hibádzik és csak úgy elpusztul magától.
2021. febr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
2021. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ne pontozzatok le kérlek, csak elmondom, én miket láttam és miben nőttem fel. Tehát:


Én faluról jövök.

Nálunk falun minden állat láncon van.


Az emberek riasztóként tartják, hogy ugasson, őrizze a házat.

A másik funkciója a kutyának, hogy elfogyassza a házi kosztot.


Na nem azt, amit mi eszünk, hanem a maradéknak is a maradékát.


Tudni kell azt a falusi emberekről, hogy abban nevelkedtek, hogy semmit de semmit nem dobunk ki a kukába.

Ameddig volt csirke, disznó stb háztáji állat, addig nekik ment a maradék, a moslék.

Most, hogy már a boltban mindent meg lehet kapni, a kutya vette át ezen állatok helyét, ő kapja a maradékot, a moslékot, azon él egész életében 2-3 méteres láncon.


Ennek ellenére a nagytestű kutyák is 13-14 évet élnek láncon, moslékon. (pl Komondor/kuvasz kutyák)

(Mosléknak azt képzeljétek el, mikor marad leves, marad száraz kenyér, marad olaj, marad rizs, vagy krumpli, marad csont, zsír, marad csirke fej, vagy tészta vagy igazából bármi.

Ezt összegyűjtik a moslékos tálban, ami többnyire a mosogató alatti szekrényben van, legtöbb háznál, ugyanis a mosogatásnál sem dobnak ki semmit, mindent oda kaparnak.

Ezt a kutya nap végén megkapja.


Undorító.


Nagyiméknak is rengetegszer mondtam, hogy legalább külön adják oda neki a dolgokat, mert lehet szegény inna egy kis levest... vagy enne kenyeret, de a kenyér levesben az nagyon undi, de ugye a kutya nem ismer mást, megeszi.


Más család ugye az olajat is megitatja vele, én nem hagytam, mondtam nagyimnak, hogy miért adod a kutyának? te meginnád?

Nem de ha a fűre öntöm ott kiég a fű és hogy néz úgy ki a kert?!

Szóval értitek...

A kutya falun a legutolsó állomása a "nem dobunk ki semmit"-nek.

Plusz, ugye a másik szerepe a riasztó.

De mikor odamegy a gazda megetetni, a kutya ugrál, hogy végre egyszer embert lát aznap, a gazda jól oldalbarúgja, hogy oda tudja neki önteni a moslékot, majd odébbmegy.


Ezek a kutyák, nem tudják a nevüket sem, soha senki nem szerette őket, de komolyan mondom megfigyelés alapján, amelyik kutya nincs megkötve és körbejárhatja a kerítést az nem él tovább 1-2 éves koránál... Néha hónapoknál tovább sem.


Tehát amelyik láncon van, moslékot eszik, annyi mozgása van, hogy feláll lefekszik és ugat... hát falun így 13-14 évet élnek a németjuhászok, komondor kuvasz, puli.

A pulik még talán tovább is.


De amelyik el van engedve a kertbe, és a szomszédot idegesíti, hogy ugat.

Azt megmérgezik, ledobják a kerítésnél a mérget és sokszor 1 évet sem élik meg az ilyen kiskutyák, mert ugattak és a szomszéd mérget dobott be emiatt.


Szóval nálunk falun a kerítéstől távol láncon nagyobb biztonságban vannak a kutyák.


Nálunk szinte soha nem tudni, hogy miben halt meg a kutya.

A falusi állatorvos csak oltani jár.

De nem kapnak a kiskutyák se parvó se kombinált se semmi, csak veszettség ellenit kapják évente 1x.

Soha nem adnak másféle oltást falun kutyának.


Nálunk volt olyan, hogy 3 kutyánk volt. Jött oltani az állatorvos (ő leginkább a falusi gazdaságban segít elleni a teheneknek, vagy ilyen feladatköre van, a kutya mellékes) tehát 3 kutyánk volt, mire mondta az állatorvos, hogy jövőre már csak kettőt szeretne itt látni.

Oltás után a legfiatalabb kutyánk meghalt... amint beoltotta, összeesett levegőért kapkodott, majd meghalt.

Csak 4 éves volt...

A másik kettő mar 10+ évesek voltak ekkor...


Szóval falun ha biztonságban akarod tudni a kedvenceid, akkor...

Mi most házban tartjuk a kutyánkat, ne idegesítsen senkit az ugatása.

Mikor kiengedem, kint vagyok vele, addig rágyújtok, míg elvégzi a dolgát.

Nagyon vigyázunk a kutyusunkra, mert falun nem életbiztosítás kutyának lenni...


Ezt mind amiatt írtam le, mert...

Sokszor látok ilyen és ehhez hasonló kérdéseket, de annyira nem értem néha, hogy... sokszor szidnak embereket, aki mindent megad a kutyájának, hogy szar gazda (a városiak) nálunk falun meg a kutya olyan, ha megdöglik a tanyán úgyis fialt az egyik kutya, hozunk egy kölyköt onnantól ugat az.


A macskák meg gyerekjátéknak vannak tartva.

Nagyiii nem mozog a kiscica, meghalt?

Hagyjad majd mindjárt kibaszom a kukába, te meg simogasd a másikat!

Ennyi...

A macskáknak, azoknak még a kutyáknál is rosszabb sorsa van. Egy macska 1-3 évig él maximum! de maximum egy faluban.


Már nem is tudom, hogy hova akartam ezzel kilyukadni...

Csak ez jutott eszembe, ahogy olvastam a kérdést és a kommenteket.

Sajnálom, hogyha ez valakinek sok volt, vagy kellemetlen.


Tudom, hogy manapság már a kutya az egész más helyzetben van egy családban, és szörnyű lehet olvasni, hogy néhány kilométerrel a varosok mellett hogyan élnek szerencsétlenek...

2021. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Az ötös választ kéne bemásolni minden olyan kérdéshez ahol a falusiak hőzöngenek hogy ők nem is tartják rosszul az állataikat.
2021. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: érdekes dolgokat írtál. Én is vidéken élek. Tudom, hogy jó pár éve még milyen volt a kutya tartás. Tudom, hogy a mardékot kapták és valóban eszméletlen életkort megéltek ezek a kutyák. Mivel szeretné az ember, hogy a kutyái sokáog éljenek, gondolkodtam, hogy mi volt az a tényező, ami ennyire hasznos volt: a hideg? (hat a sejt működésre és néha pozitívan ) az elegendőnél kevesebb táplálék? (olvastam h enyhe éhezés = hosszabb élet) vagy csak a lánc? (nem tudtak ártani maguknak és mások se nekik). Nagyon jó lenne jól csinálni:(
2021. márc. 1. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:

6

Attól, hogy vannak ilyenek falun még nem lesz minden falusi kutya ilyen. Akármilyen hihetetlen, de a kulturált kutyatartás már falun is jelen van, sőt már több szempontból megelőzte a városokat is. Ennyi erővel meg Budapesten mindenki drogos köcsög, mert néhányan drogoznak valamelyik aluljáróban?

2023. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként is bűzlik az egész válaszról, hogy kamu, meseszerűen kreált írás.
2023. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!