Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik kutyás miért nem...

Némelyik kutyás miért nem tudja felfogni, hogy erdőben elengedni a kutyát nem helyes? Én reagálnám túl?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy sétálok földesen erdős részen esetek többségében rohan felém egy kutya, majd legtöbbször következőt hallom ,,Nyugi nem harap". Mégis mi a francnak engedik el? Nem harap? Én honnan legyek benne biztos? Számomra egy idegen kutya a kutyának is idegen vagyok. Ha esetleg elkóborolna erdőben, és kilövi egy vadász a gazda lenne felháborodva. Véleményem szerint teljesen felelőtlen az ilyen gazda.

2021. febr. 26. 08:32
A kérdező szavazást indított:
Túlreagálod, nincs igazad
Nem reagálod túl, igazad van
110 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni: Aki szerint nincs igazam megköszönném, ha kifejtené a miértjét.
2021. febr. 26. 08:38
 2/67 anonim válasza:
6%
Fenyegetés érzés. A verbális erőszak is erőszak.
2021. febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
78%
Kutyásként mondom, hogy teljesen igazad van. Az erdő elsősorban a vadaké, a kutyások 99%-a pedig nem tudja visszahívni a kutyáját, ha felugrik egy őz például. Szóval teljesen jogos a kiakadásod, az meg megint alap, hogy vadidegenekhez nem engedünk oda kutyát.
2021. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
57%

Mondd, hol elengedje el a kutyáját az, aki olyan helyen él, hogy se futtató, se más kutyázásra kijelölt rész?


Számomra alap, hogy behívható, jól nevelt kutyát engedek el, akiket pont nem érdekel sem a vad, sem a többi ember, így nem fognak odamenni hozzád.


Hatalmas rét az erdő szélen, túrázók szoktak még arra járni, sosem volt probléma, igazi kutyaparadicsom, ahol nem kell lakók nyavajgását hallgatni, mert a kutyák esetleg hangosabban játszanak.

2021. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
96%

Németeknél ahol élek, a legtöbb helyen póráz kötelezettség van. Van amelyik parkban nem, ott gyakran elengedik, és ha ember közeledik, behívják és rárakják a pórázt. Ugyanez erdőben is. Én az enyémet nem engedem el, mert a kutyaiskola sem tudta elérni, hogy mindig bejöjjön. Nyúlnál, sünnél, meg minden kisebb állatnál bekattan.

Így én pl. sosem engedem el. Mások kutyások amikor látják, hogy jövünk, pórázra rakják, aztán megkérdezik hogy odajöhet-e szimatolni, meg haverkodni. Lehet így is.

2021. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
76%

Valamelyest van igazság abban amit mondasz, ahol én élek semmi kutyafutattó, vagy valami nagyobb placc sincs a kutyus elengedésére. Kertes házban lakunk ugyan, de visszük őket mindenfele. Az erdőbe is egyaránt, még eddig semmi probléma nem adódott ezzel kapcsolatban. A kutyám sem megy tőlem messzire csak pár nagyobb lépésnyire van tőlem. Nálunk nem is igen vannak nagyobb vadállatok akiktől félteni kéne meg ilyenek.

És amiről te beszélsz azok a gazdák akik csak elengedik a kutyáját hogy menjen ahová csak akar, majd visszajön. Nem kell minden kutyást egy kalap közé venni...

2021. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van. Mi lovakkal közlekedünk és állandóan szólni kell a kutyásoknak hogy fogja már meg a kutyát mert nekünk aztán mindegy, hogy harap vagy nem harap, a felénk szaladó állat már alapból rémisztő egy ló számára.


Rendszeresen kiabálva szaladnak a kutya után ami megindul a lovak láttára, ezzel a lovakat is ijesztgetve.

Ha visszahívható a kutya lábmellé és amíg elhaladunk ott is ballag tovább azzal semmi bajunk nincs, de ez az esetek többségében nem így van.


Kedvencem mikor egy komplett 8-10 fős falkát engednek el és ahányan vannak annyi fele szaladnak.

2021. febr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
35%

Nyugi nem harap....

És honnan tudhatnánk hogy a gazda ezt nem csak úgy mondja?


Nyílván más játékhoz elengedni egy kutyát, de sétához egyáltalán nem szügséges póráz nélkül futtatni, meg legtöbb esetben nem is legálisan teszik a gazdák.

2021. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
61%

Baj ezzel max akkor van ha olyan kutyát engednek el aki nincs megnevelve. Én is sokat sétálok erdőben, mindig póráz nélkül van. Emberhez, más kutyához csak engedéllyel megy oda.


De nem is értem végsősoron attól félsz hogy egyszer megharap egy póráz nélküli kutya? Az eddigi tapasztalataid alapján reális félelem ez?


Az elkóborolt kutyát meg nem lőheti le a vadász, csak azt amelyik effektíve a vadat űzi, azt is csak akkor, ha a gazdája felderítésére nincsen lehetőség.

2021. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egyetértek veled kérdező és sajnos nem csak erdős részen történik ez, hanem nagyjából bárhol. Ahogy kilépek az utcára, bármerre szeretnék sétálni, folyton egy önsétáltató kutyába futok bele, aztán 2 perccel később jön a gazdi utána. Nagyon elegem van már, hogy a saját kutyámmal nem tudok sétálni (mi csak pórázzal sétálunk), mert folyton oda jön hozzánk egy idegen kutya és ránk ront. Engem is rosszul érint, meg a kutyámat is, mert hiába jól nevelt állat, azt nem kedveli, ha hirtelen a semmiből ráfut egy idegen kutya.
2021. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!