Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, ha egy kutyára...

Mit jelent az, ha egy kutyára dupla póráz szükséges? Akit egy pórázzal nem lehet visszatartani, kettővel sem, avagy hogy néz ki, hogyan működik ez a dolog?

Figyelt kérdés

#dupla póráz
2021. febr. 26. 13:31
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Pl. mindkét kézbe egy-egy póráz?
2021. febr. 26. 13:32
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem arra gondol a "költő", hogy dupla karabíneres pórázt egyszerre a hámra és a nyakörvre is rácsatolni? Hogy egszerre lehessen jól irányítani a kutyát, de megszökni sem tudjon ha pl ijedős.
2021. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Lehet., de én még az életben nem láttam ilyesmit. Létező dolog?

" az egyesület előírja,hogy az első hónapban dupla pórázon legyenek a kutyák".

Van erről kép, vagy átlátható leírás?

2021. febr. 26. 13:37
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

[link]


valami ilyesmi, csak az elülső karabiner amit látsz, aza nyakörvre csatlakozik.

2021. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom Eszkulápnál láttad.


Azért, mert szerintük ki tud bújni a kutya, ha megijed, a hámból és nyakörvből. Ezért dupla védelemként mindkettőt előírják. Ilyenkor persze mindkét felszerelésre kell külön póráz. Egyébként tök mindegy, hogy hám vagy nyakörv, ha jól van beállítva, akkor nem fog tudni belőle kibújni. Szerintem egyébként nagyobb veszélyt jelentenek a noname márkákz aliexpressről rendelt karabínerei.

2021. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

pffff! Életben ilyet még az életben nem láttam!

Hol kapható, és mit kóstál egy ilyen "kötelező" cucc?

2021. febr. 26. 13:42
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy van rajta nyakorv is meg hám is, es 2 poraz. Szokos, ijedos kutyakra kell, vagy bulltype eseteben akkor, ha kutya lattan agressziv lesz, ez altalaban addig kell amig a gazdival megismerik egymast.

Nekem bulltypeom van, en ugy vittem hogy nyakorv es ham is volt, de csak 1 porazzal, es azt atfuztem meg a hamon, ha elszakad vagy barmi problema eseten legyen hova kapaszkodni. Mar sokat fejlodott, igy siman nyakorvvel, porazzal viszem. De ez a kutya biztonsagat szolgalja mindig.

2021. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ja Eszkulápnál, idegiglenes gazdiknál lenne egy kutyus...

Ha nincs valakinek ilyesmilye, kutya sem lesz, vagy mennyire szigorú előírás?

2021. febr. 26. 13:44
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
A duplakarabíneres pórázra gondolsz? Azt mindenhol is lehet kapni. Mivel így állítható a póráz hossza is, sokan inkább ezt praktizálják hagyományos póráz helyett. Amúgy fressnapf és egyéb állatfelszereléssel foglalkozó üzletek. Nem egy nagy ördöngősség.
2021. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, csak egy sima hám, nyakörv, és két póráz. Attól függ, hogy milyen márkától vásárolsz be, meg mekkora a kutya. Nem szettben árulják, hanem egyesével kell megvenned.
2021. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!