Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes néha más fajta tápot...

Érdemes néha más fajta tápot adni a kutyának?

Figyelt kérdés

Hónapok óta wolf of wilderness bárányos tápot kap (ami amúgy sertés), de az utóbbi 2 hónapban többször volt, hogy meghadja. Nagyszülőknél él a kutya, én viszem hetente kétszer sétálni, tehát nem nagy mozgó. Nagy udvarban. Labrador, hím, 40kg. Mindig ugyanazt a mennyiséget.

Zooplustól szoktunk rendelni, így a purizont néztem ki, de ugye annak magas a fehérje tartalma, így nem tudom, hogy kevésbé mozgó kutyának is lehet-e adni. Vagy esetleg a drágábbik wolf of wilderness (mert ugye az olcsóbbakban csirke van mindegyikben, nem is értem miért nem csirke 1,2 a nevük)



2021. febr. 27. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha a Purizon, vagy a másik Wolf of Wilderness jobban beválik, adjátok azt. De ha van egy tökéletes tápotok semmi szükség ok nélkül cserélgetni.
2021. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Az hogy unja a kaját (látványosan) inkább másnak a jele. Az enyém szimplán csak rákapott arra, hogy húzza-halasztja az evést, mert bent kapja meg, amúgy kinti, úgyhogy hamar meggyőztem arról, hogy ez nem jó szokás, de ettől függetlenül egy év után váltottunk másra, és nem eszi szívesebben. Mindent ugyanolyan intenzitással eszik meg.


Ha csökkent az étvágya figyelni kell, hogy másban is változott-e, ez lehet korai babézia is akár, de millió dolog kiválthatja.


De ha ki tudsz zárni mindent, akkor néha spékeld meg valamivel a kajáját, szerintem emiatt nem kell váltani.

2021. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem az számít, hány kiló a kutya, hanem az, hogyan néz ki alakra.

Heti egy koplaló napot be lehet iktatni , vagy először harmadolni az adagját.

Új tápból, lehet, először kétpofára fogja falni, aztán szépen visszaáll az időnként kihagyom rendszerre.

2021. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja valószínű ez lenne (utolsó válaszadó), főleg, ha én betartom, hogy reggeli és vacsora előtt ne kapjon mondjuk kolbászt, de más nem, úgy elég nehéz rábírni, hogy egye meg..

Ilyenkor amúgy a reggeli adagjából visszaszoktam venni, mert általában este megeszi. Alakra amúgy szép, a szőre is szép. Kicsit talán sok a végtermék (hetente szedem össze). A végtermék állaga meg változó. Amúgy, ha odaállok mellé és azt mondom edd meg szépen, akkor megeszi. Szóval ez valószínűleg az, amit írtatok.


A csökkent étvágyra meg annyit, hogy ha finomabbat kap vagy nevestápot (animonda, wow, zooplus classic), akkor azt fél perc alatt megeszi, odaadom neki, elmegyek a szemeteshez meg vissza és már üres a tál. De csak nedvestápot meg nem akarok adni neki, nem hiszem, hogy jót tesz neki hosszútávon a fogainak pl., meg drágább is. Van egy wolf of wilderness soft táp (ajándékba kaptam és azt adom neki jutalom falatként), na azt látszatra eléggé szereti, de azzal meg az a gond, hogy puha és talán megint nem tenne jó a fogainak. Hamarosan most lesz 8 éves. Gondolom soft tápot, akkor kellene adni neki, amikor már alig tud rágni.


Egyébként én kint adom neki, de mamám általában bent, mert nehezen jár és az edényért sem tud lehajolni, ha mondjuk nem eszi meg és be kellene hozni.

2021. febr. 28. 09:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt, 49 kg-os kutyának elég lenne a napi egyszeri evés. Próbáld ki hogy rátérsz arra, akkor szerintem nem fog finnyáskodni.


Úgy meg pláne nem érdekli a táp, ha napközben van ez-az.

2021. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem több 40kg-nál, de most csak este kap. Plusz kipróbáljuk a purizon bárányos tápját is.
2021. márc. 4. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
elütöttem a 0-át 9-nek :)
2021. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom. ;)
2021. márc. 5. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!