Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyanyakörv,...

Szerintetek a kutyanyakörv, vagy a kutyahám a jobb sétáltatáshoz?

Figyelt kérdés
Az én kutyusomnak van mind2, viszont az egyik ismerősnek a kutyája köhögött amikor nyakörv volt rajta, így inkabb felteszem a kérdést, hogy melyiket használjam sűrűbben, és hogy a nyakörv (ami egyáltalán nem volt szorosan a kutya nyakán) miatt kezdett-e el köhögni a kutyus!?

2021. febr. 28. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mindegyik jo, ha nem huzza a porazt a kutya, akkor nyakorvben sem fullad. Hamban hajlamosabbak huzni, ami neked kellemetlen, nem a kutyanak.
2021. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Baratnőm kutyaján nyakörv van, de a kutya az a meredek parton siman felhúz, nem vagyok kis termetű meg sem kottyan neki. Szeretem setaltatni főleg partos helyeken, lefele kicsit neccesebb de visszafogható. Nem köhög semmi baja a kutyának.
2021. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya megvan arra tanítva hogy rendesen sétáljon, ne húzzon stb akkor mindkettő jó lehet.

Én kutyám egyiken sem húz, szépen laza pórázon mellettem közlekedik azt vettem észre hogy a hámot jobban szereti (Julius K9) mint a nyakövet, de ez kutyafüggő.

A kutya valószínűleg azért köhögött mert húzott

2021. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A lényeg, hogy legyen pórázfegyelme a kutyának. Ezt nyakörvvel könnyebb megtanítani.
2021. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nyakörvvel jobban tudod irányítani/fegyelmezni kutyádat.
2021. febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nyakorvvel jobban korrigalhato.


Hamban jobban megfeszulnek, jobban huzasra osztonzik a kutyakat es ezaltal allandoan huzni fog.


Ha laza porazon megy nem fog kohogni,fulldokolni.

2021. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!:)
2021. febr. 28. 10:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyasuliban az oktatónk azt mondta, hogy a hám direkt arra való, hogy ha kirándulni mentek, vagy csak egy kicsit ,,szabadjára eresztenéd" a kutyusodat. A hám húzásra ösztönzi a kutyust. Itt nem arra, gondolok, hogy a blöki neveletlen és húz, hanem, hogy engedjük szaglászni,engedjük, hogy arra menjen amerre csak az orra viszi.

Mi hámmal kezdtük amikor még nagyon picik voltak. Aztán most térünk át a nyakörvre. (6 hónaposak)

Semmi baj sincs, a nyakörvet is megszokták.

Nem húznak és nem fulladnak tőle.

Viszont, ezzel tanultuk meg a fegyelmezettséget és azt, hogy hogyan is kell sétálni.


Viszont azért vannak a kicsi fajtájú kutyusok.

Nekem volt egy kisebb termetű kutyusom. Neki hámja volt. Próbálkoztam a nyakörvvel, de nála nem vált be. Mert fulladt tőle.


Szerintem ez a kutyus méretétől és fajtájától is függ illetve attól is, hogy milyen nevelésben részesül a kutyus.


:)

2021. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
3 kistestű kutyám van, mindegyik hámban sétál kiskora óta. Nem húznak. Tanítani kell őket és korrigálni. Nagyobb testű kutyának nyakörvet ajánlanék a fizikai ereje miatt. Ha megindul (pl megijed), ott azért meg is kell tudni tartani.
2021. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Én a nyakörvet ajánlom mivel az én kiskutyám minden féle hámból kibújt és nem egyszer okozott jó pár kellemetlen percet
2021. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!