Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik aki őrző-védőzik a...

Gazdik aki őrző-védőzik a kutyusával! Hogyan zajlik egy ilyen foglalkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemsokára megyünk a kutyámmal őrző-védőzni (legalábbis kipróbálni) és érdekelne hogy hogyan zajlik, egy ilyen foglalkozás. A kutyám nem tipikusan őrző-védő fajta, de a hajlam megvan benne. Mire számíthatok?

A cél az lenne hogy levezesse a feszültséget, kiélhesse az ösztöneit illetve hasonló szituációkban teljes kontrollt tudjak gyakorolni felette. Az sem lenne hátrány (bár ezt nem várom el tőle, és nem ez az elsődleges cél) hogy ha esetleg egy zűrösebbnek tűnő alak kezd inzultálni engem a kutyám jelenlétében akkor tudjak rá számítani hogy megvéd/elijeszti stb az alakot


Egy közepes méretű kutyám van



2021. febr. 28. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Iskolákban első sorban a zsákmányolással öv-znek.

Ami mozod, elkapom és szuperul lehet huzakodni vele.

Erre a legtöbb fajta képes is és élvezik.

A védőösztönt lehet fejleszteni, vagy megtanítani a kutyának, hogy legalább ugasson, ha megtámadnak.

Bár a méret számít ilyen szituban nagyon is.

2021. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%

Neked egy roti vagy cane corso kellett volna. Ilyen kutyaval nem inzultalnak. De ezeknek a verukben van a szemelyvedelem. Ok kepzes nelkul is likvidaljak a tamadot.


Miert olyan kutyad van,aki nem az elvarasaidnak megfelelo?? A nagy ov kutyak nem esznek sokat. Rettento hizekonyak. A mostani kutyam annyit eszik,mint az elozo 9 kg-os hiperaktiv kutya.

2021. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem erre kerestem kutyát, menhelyről fogadtam örökbe egyet amikor még kölyök volt. De a kérdésem nem erre irányult. A kutyám teljes mértékben megfelel az elvárásaimnak mivel elsősorban kutyás sportokat akartam űzni, és vele tudom is ezeket elég ügyesen űzni (canicross, agility, frisbee).

(De azért örülök hogy te látatlanba tudod az elvárásaim)

Jelenlegi kutyám is reagál az inzultációkra, illetve akaratlanul is védően áll be ha ilyen van és fel is próbálna lépni. Épp ezért szeretnék öv-zni hogy teljes kontrollt tudjak még ilyenkor is gyakorolni felette, és hogy kiélhesse az ösztöneit.

Kiképzőnk szerint alkalmas öv-zni

2021. febr. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!