Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összefogás a szánhúzókért...

Összefogás a szánhúzókért közhasznú alapítványról vélemények?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Alaszkában reális, itthon pénzmosó.
2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogadott örökbe valaki onnan kutyust?
2021. febr. 28. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én fogadtam, nagyon megvagyok velük elégedve
2021. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Tipikus szigoru fajtamento egyesulet. A kerdoivuknek koszonhetoen alaposan be tudsz mutatkozni nekik, amikor jelentkezel egy kutyara. Ha esetleg nem eleg nekik az informacio, akkor megkeresnek levelben meg par kerdessel. Nem nagyon kell varni a valaszukra, gyorsan kapsz visszajelzest. Szerintem naluk nem nagyon kell felesleges koroket futni es az informaciok viszonylag reszletesek a kutyaikrol. Mi egy kozvetitett gazdikeresore jelentkeztunk eloszor, minden gordulekenyen ment, tovabbitottak a jelentkezest a gazdinak. Sajnos nem jott ossze, tartottunk par probanapot, de a kutyus megsem volt kompatibilis a falkankkal. Semmi gond nem volt egyebkent ebbol sem, kerestek neki masik gazdit, a gazdaja sem haragudott, az egyesulet sem. Utana ismet jelentkeztunk egy kutyara, azzal sem volt semmi gond, gyorsan visszajeleztek, csak idokozben beutott a koronavirus es felborult az eletunk, bizonytalansagba pedig nem mertuk inkabb vallalni.
2021. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Én az előző válasznak a szöges ellentétét tapasztaltam. Pár éve, mikor még nem volt kutyám, felkerestem őket. Kitöltöttem a kérdőívet, emailt is írtam nekik. 2 hétbe telt mire visszaírtak, és nem csak az első alkalommal, hanem folyamatosan. Nyilván nem egy emailt váltottunk, így a késői válaszaik miatt hónapokig ment a huzavona, annyi idő alatt már rég lehetett volna kutyám máshonnan. Kiderült hogy az első kutya akit kinéztem csak szánhúzós tapasztalattal rendelkező gazdihoz mehet, ami nem volt az oldalon kiírva, így elpazaroltam majdnem egy hónapot a válaszukra várva. Megírtam nekik, hogy semmi gond, mi lenne ha ezt a másik kutyát hoznám, erre újabb 2 hét várakozás után kiderült, hogy epilepsziás. Sajnos volt már kutyánk aki epilepsziában halt meg és nem tudtuk volna ezt lelkileg mégegyszer végigcsinálni. Ja, hozzáteszem, ez se volt feltűntetve a kutya adatlapján. 2 hetenként csepegtették az információ darabkákat, amiknek kint kellett volna lennie az oldalon. Ezek nem elengedhető dolgok mint mondjuk az hogy "jaj hiányzik egy szál bajsza", ezek konkrétan az örökbeadást befolyásolják és nem értem miért nem volt kiírva a kutyák adatlapjára. Többet nem próbálkoztam, inkább tovább álltam és máshonnan lett kutyám. Nekem az volt a célom hogy mentsek, és azalatt a több mint egy hónap alatt már milliószor lehetett volna kutyám. Biztos le leszek pontozva, de bennem nincs harag feléjük, csak leírtam a tapasztalataim.
2021. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Én nem fogadtam örökbe, viszont egyszer kértem a segítségüket egy talált malamuttal kapcsolatban és nagyon rendesek és segítőkészek voltak.
2021. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi is gondolkodtunk onnan örökbe fogadni, a huskynak mellé játszópajtásnak, túrázásokhoz stb. De aztán kiderült, hogy az a kutyus vak így állandó oda figyelést igényelt volna az elején. Csak egy kicsit furcsa volt, hogy nem volt oda írva a kutya adatlapjára.

2021. márc. 1. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!